Žádost o PPM 2018

422
22.5.18 17:31

Žádost o PPM 2018

Hezký den, maminky. Budu poprvé nastupovat na mateřskou dovolenou. Termín mám 14.10. 2018. V polovine června se chystám na neschopenku, jelikoz mi koncí pracovní smlouva. 270 dní účasti na nemocenském pojištění splňuji, v září jsem měnila zanměstnavatele. Jak mám postupovat s vyřizováním žádosti o PPM? Děkuji za rady. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13734
22.5.18 17:38

@thera.84 do ochranné lhůty se vejdes. Pn ukoncis před nástupem na ppm. Termín nástupu na ppm je 6-8tydnu před termínem porodu. Žádost na ppm vystaví gynekolog. Doplnis co je potřeba. A predas na ossz tuším nebo bývalému zamestnavateli. Ossz potřebuje pro výpočet podklady od bývalého zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73341
22.5.18 18:22

@thera.84 Papíry na PPM neseš bývalému zaměstnavateli. A jinak tedy nevím, jestli je zrovna PN ten nejlepší nápad, podle toho co píšeš, tak ti nic není, takže krom toho, že je to podvod, tak budeš ještě celé léto zavřená doma a omezená vycházkama, to bych se raději přihlásila na UP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16817
22.5.18 18:53

@j.a.n.i1 Jj, taky myslím, že PN je opruz, pokud člověku opravdu není špatně. 6 hodin vycházek a neustálé hlídání zvonku fakt člověk před mateřskou a rodicakem nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73341
22.5.18 18:57

@P4ja Tak ono ještě není nikde řečeno, že těch 6 hodin musí doktor napsat, takže to může být i méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16817
22.5.18 18:58

@j.a.n.i1 To samozřejmě taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
22.5.18 19:42

PN by mě stejně neminula. Čekáme třetí, navíc mám za sebou gynekologickou operaci a od začátku těhotenství problémy. V práci se držím, co můžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16817
22.5.18 19:45
@thera.84 píše:
PN by mě stejně neminula. Čekáme třetí, navíc mám za sebou gynekologickou operaci a od začátku těhotenství problémy. V práci se držím, co můžu.

Tak, pokud je to takhle, tak držím palce. A aby ses doma nezbláznila. Já stříhám metr do mateřské.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
22.5.18 19:48

Děkuji :kytka:, kromě těhotenské žloutenky, která je v mém případě bohuže dědičná a prodelaná v obou předchozích těhu, mám i jiné problémy, doufám, že bude vše OK. Snažím se být opatrná. Už jen proto že by to mohla být po klukách holčička. Jsem dnes 19+2, mimčo krásně kope, tak to mě uklidňuje :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
7.11.18 20:23

Obnovuji - zmena zamestnavatele a PPM

Prosim opet o radu. Pobiram RP, smlouva mi koncila 12/2017. Letos jsem odpracovala 3mesice a na dalsi PPM (nastup 12/2018) bych mela jit v ochranne lhute. A me zajima co s zadosti o PPM. Tu donesu poslednimu zamestnavateli a budu muset nejak honit to, ze zbytek do tech 270dni mam odpracovano vloni v jine firme? Nebo si to socialka vytahne z PC? Diky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13734
7.11.18 22:40

@1mila2 od kdy do kdy jsi pracovala v tomto roce? Kdy máš termín porodu? Ale ossz si ty dny najde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
8.11.18 05:26

@lachtanice86 narok na PPM 100% mam, na to jsem se ptala i na OSSZ, jen jsem se nezeptala, zda to budu muset nejak sloziteji dokladat.
Pani na ossz mi dokonce radila, at jdu pred koncem smlouvy na neschopenku, at z toho vytriskam co nejvic penez :roll: ja pracovala jen kvuli naroku na PPM, jinak bych se na to vykaslala :lol: preci jen, jsou to penize, co se hodej a ne uplne maly :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16817
8.11.18 07:10

@1mila2 Tak to je bordel, když už i na socialce radí zneužívat PN. :( No vždycky jsem se těhotných zastávala, že mají na PN jít, když se necítí, ale tohle je fakt humus :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13734
8.11.18 07:50

@P4ja to teda. Se divím že to radila přímo na ossz. Taky jsem tam dělala, teď jsem na ppm a vím jak jsme na to koukaly.
@1mila2 tak ok. Když ho máš tak buď v klidu. Nic odkládat nemusíš, oni si tě najdou podle rč a tam vidí tvoje zaměstnání a spočítají si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
8.11.18 08:09

@lachtanice86 tak to jsem rada
@P4ja @lachtanice86 taky jsem se divila, ze zrovna ona mi tohle poradi. Asi bezna praxe. Ja mam rodicak krasnej, takze nemam potrebu na sebe upozornovat jeste neschopenkou a jeste mit domaci vezeni :roll: uz takhle si pripadam podezrela, ze mam odpracovano jen tolik, abych mohla na PPM :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama