Rozvod - jsem bez přijmů, může mi soud odpustit poplatky?

Liii
16.4.10 10:39

Žádost o rozvod

Dobrý den,

chtěla bych podat žádost o rozvod, protože můj muž se k tomu zřejmě nedokope.
Jsme bez příjmu, máme jen alimenty, chci se zeptat zda mi soud může poplatky odpustit a jak na to..
Také kde to mám podat, zda musím dle okresu, což je dosti dál než nejbližší soud..

A v neposlední řadě výživné manželky..Zda můžu podat ještě před rozvodem a žádat i zpětně..

chtěla bych to všechno podat sama, bez právníka, dítě v péči již mám..

Děkuji za odpovědi

L

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30303
16.4.10 11:06

Ahojky,

jsem laik,ale prosli jsme si tim,takze:

• das to k tomu soudu,kde bylo POSLEDNI SPOLECNE BYDLISTE MANZELU
  • poplatek za rozvod je tusim 1000Kč,ale nevim to zcela jiste,odpustit nevim,ale vim,ze se(teoreticky) muze chtit pulka po svem manzelovi :think:
  • na vyzivne manzelky mas narok JEN DO ROZVODU,podej to co nejdrive,nebot U TOHOTO NELZE NIC ZADAT ZPETNE,POUZE OD DATA PODANI ZADOSTI!!!!

Pokud by byla vina na jedine strane(a protistrane by vzniklaPROKAZATELNA UJMA ),lze prirknout i vyzivne TRI ROKY PO ROZVODU-ale tady je to uz zrejme na slozite dokazovani a prani spinaveho pradla… :nevim: :nevim: :nevim:

Je to myslim vse,co ses ptala.. 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dada1511
16.4.10 11:14

Zajdi si na soc.tam kde jsi vyřizovala svěření do péče,tak ti řekne co a jak.Pokud se rozvedete dohodou,nemusíš k soudu ani chodit,žádosti najdeš na internetu..A vyřídit to sama určitě zvládneš.Poplatky ti prominou,to napíšeš žádost o prominutí poplatku a doložíš že nenáš příjem.Popř.to dají uhradit druhé straně.Jinak poplatelk je 1000kč,za podání žádosti,ten vedčinou platí strana která rozvod podává,ale jak jsem psala,to ti prominou,nebo to dají k úhradě jemu..Nic jiného se nehradí,jen pokud chceš aby rozvod proběhl bez tebe,musíš dát žádosti ověřit cca50kč.

• Nahlásit
  • Citovat
Liii
16.4.10 11:20

Holky díky..

To jako po rozvodu nemám nárok na nic??
Já myslela že je to ty 3 roky po rozvodu ještě..
Rodičák jsem mela do 2 let dítěte, jsem skoro rok bez příjmu a do školky mi dítě nyní na 99% nevezmou..

• Nahlásit
  • Citovat
30303
16.4.10 11:27

Nevim :think: :think: :think:

Pokud si dobre vzpominam,bez omezeni je dorovnavani mezi byvalymi manzeli DO ZIVOTNIHO MINIMA,to funguje i napr.10 let po rozvodu…
ALE-NESMI TO BYT V ‚ROZPORU S DOBRYMI MRAVY‘,coz muze znamenat,ze Ty jsi odesla od manzela a mela napr,milence-a ted po nem chces nejake penize..... :think: :think:

Ale tady se uz poustim na tenky led,radsi at Ti to rekne presneji nekdo fundovany :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bamba
16.4.10 11:28

Lii,samoživytelky mají na umístění dětí do školky přednost,tak to vyzkoušej,poptej se i na sociálce,určitě ti v mezích možností i pomůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
14598
16.4.10 11:32

Ahojky, mám to za sebou.
O poplatky můžeš požádat… čili s žádostí o rozvod podej i žádost o prominutí poplatků. J8 je neplatila a to jsem pracovala. A taky o stanovení výživného na sebe.

Na výživné manželky máš právo, pokud prokazatelně žijete od sebe i před rozvodem. Jelsti to jde zpětně ale nevím. Podáváš to na nejbližším soudě - dle trvalého bydliště.
Pokud budeš potřebovat jakoukoliv i konkrétnější radu k sepsání žádostí a jak postupovat, písni SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
16.4.10 11:37

Ahoj,
existuje spousta bezplatných právních poraden, kde ti řeknou, jak na to. Dají se najít na internetu. Kamarádka takovou poradnu využila a byla spokojená.

Co se týče poplatků, nevím, jak je to s jejich rušením, ale určitě si podej žádost co nejdřív, protože poplatky se zřejmě budou zvyšovat. Měly se navyšovat už od 1.1.2010, ale posunuli to do voleb.
Poplatek platíš ve chvíli podání žádosti o rozvod formou kolku na žádosti.

Držím palce! (já jsem rozvedená 5 dní :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30303
16.4.10 11:46
Markit.Hl píše:
Ahojky, mám to za sebou.
O poplatky můžeš požádat… čili s žádostí o rozvod podej i žádost o prominutí poplatků. J8 je neplatila a to jsem pracovala. A taky o stanovení výživného na sebe.Na výživné manželky máš právo, pokud prokazatelně žijete od sebe i před rozvodem. Jelsti to jde zpětně ale nevím. Podáváš to na nejbližším soudě - dle trvalého bydliště.
Pokud budeš potřebovat jakoukoliv i konkrétnější radu k sepsání žádostí a jak postupovat, písni SZ.

MARKIT,
dovolim si te poopravit v tom,co zase ja nahodou VIM: PRO vyzivne manzelky NENI PODMINKA ZIT ODDELENE!!!!!
A zpetne to NEJDE,pouze od data podani zadosti k soudu(stejne tak,jako u zletilych nezaopatrenych deti a jejich vyzivneho)
:oops: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30303
16.4.10 11:47
Simpanova píše:
Ahoj,
existuje spousta bezplatných právních poraden, kde ti řeknou, jak na to. Dají se najít na internetu. Kamarádka takovou poradnu využila a byla spokojená.

Co se týče poplatků, nevím, jak je to s jejich rušením, ale určitě si podej žádost co nejdřív, protože poplatky se zřejmě budou zvyšovat. Měly se navyšovat už od 1.1.2010, ale posunuli to do voleb.
Poplatek platíš ve chvíli podání žádosti o rozvod formou kolku na žádosti.

Držím palce! (já jsem rozvedená 5 dní :-)

POKUD ‚ŠTASTNĚ‘,TAK GRATULUJU :pankac: :pankac: :pankac: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
16.4.10 11:57
bamba píše:
Lii,samoživytelky mají na umístění dětí do školky přednost,tak to vyzkoušej,poptej se i na sociálce,určitě ti v mezích možností i pomůžou.

To je blbost, zalezi kde, mne malou taky nevzali :-( U nas jsou mista jen pro predskolaky a par sourozencu :? Nebrali ani petilete deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liii
16.4.10 12:28

Ve školce berou
1. předškoláky
a pak děti které tam mají sourozence nebo děti samoživitelek.

Problém je že jsme si nechávali oba trvalé u rodičů a jak už jsem psala - nejbližší soud není z mého okresu.
Zkusím se zeptat na té sociálce, díky..

• Nahlásit
  • Citovat
24613
16.4.10 13:24

neívm teda jestli to tak měnili ale to pětně teda u nás fungovalo otec musel doptlatit zpětně…alíky ,pak zvýšení atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
16.4.10 13:31

s tou školkou máš asi určitě smůlu zvlášt jestli jsou dítě tepr 2 roky(jak jsi psala měla jsi 2letou rodičovskou.Nezávidění hodná situace a jestli nemáte bohatého a seriozního tatínka s tím ,že vyžiješ z výživného moc nepočítej :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30303
16.4.10 13:32
Crystal87 píše:
neívm teda jestli to tak měnili ale to pětně teda u nás fungovalo otec musel doptlatit zpětně…alíky ,pak zvýšení atd.
:wink:
Alimenty na NEZLETILE DITE ano,az TRI ROKY ZPETNE-u zletilych a manzelek to byva jinak
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama