Reklama

Zajíc - chutný recept

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

geileenka
Extra třída :D 11173 příspěvků 25.08.18 13:22
Zajíc - chutný recept

Dostala jsem zajíce (ne králíka, ale fakt zajíce) a nemám s jeho pečením ještě žádnou zkušenost. Na internetu je sice spousta receptů, ale nejraději bych nějaký osvědčený. Jak upravujete? Co je nejlepší? Děkuji

Reklama

Reakce:

hapolda
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 25.08.18 13:34

Ač zverinu miluji, zajic me fakt nechutna. Pecenej vubec a jedla jsem ho i na svickovou, to bylo lepsi ale taky zadna hitparada. Uz jsi ho nekdy jedla? Rada se pripichnu a necham se inspirovat, treba jsem jedla jen “spatne” recepty :jazyk:

modravlocka
Stálice 90 příspěvků 25.08.18 13:48

Zajíce je potřeba naložit (minimalne přes noc, ale raději i dele) a odstranit z něj veškerý mozny viditelný tuk, aby se z něj co nejvíce stáhla zverinova pachuť. Pak je mozne postupovat stejne jako u králíka. Předek většinou na smetanove omáčky (ala svickova, na paprice,…) a zadek + hřbet je nejlepší upéct. Obecne si zajíc rozumi se slaninou, kořenovou zeleninou, vinem, korenim (bobkový list, nove koreni, jalovec), z bylinek třeba celerovou natí nebo libeckem, brusinkami, jedlymi jerabinami…Základem je použít hodně slaniny, cibule,koreni a bylinek, jako u každé jine zvěřiny.

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6209 příspěvků 25.08.18 14:46

taky jsem jednou dostala zajíce, asi za trest… :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama