Zajíc - chutný recept

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

geileenka
Extra třída :D 11384 příspěvků 25.08.18 13:22
Zajíc - chutný recept

Dostala jsem zajíce (ne králíka, ale fakt zajíce) a nemám s jeho pečením ještě žádnou zkušenost. Na internetu je sice spousta receptů, ale nejraději bych nějaký osvědčený. Jak upravujete? Co je nejlepší? Děkuji

Reakce:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 25.08.18 13:34

Ač zverinu miluji, zajic me fakt nechutna. Pecenej vubec a jedla jsem ho i na svickovou, to bylo lepsi ale taky zadna hitparada. Uz jsi ho nekdy jedla? Rada se pripichnu a necham se inspirovat, treba jsem jedla jen “spatne” recepty :jazyk:

modravlocka
Kecalka 247 příspěvků 25.08.18 13:48

Zajíce je potřeba naložit (minimalne přes noc, ale raději i dele) a odstranit z něj veškerý mozny viditelný tuk, aby se z něj co nejvíce stáhla zverinova pachuť. Pak je mozne postupovat stejne jako u králíka. Předek většinou na smetanove omáčky (ala svickova, na paprice,…) a zadek + hřbet je nejlepší upéct. Obecne si zajíc rozumi se slaninou, kořenovou zeleninou, vinem, korenim (bobkový list, nove koreni, jalovec), z bylinek třeba celerovou natí nebo libeckem, brusinkami, jedlymi jerabinami…Základem je použít hodně slaniny, cibule,koreni a bylinek, jako u každé jine zvěřiny.

ivašot.
Kelišová 6565 příspěvků 25.08.18 14:46

taky jsem jednou dostala zajíce, asi za trest… :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >