Zajíc - chutný recept

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
geileenka
Extra třída :D 11820 příspěvků 25.08.18 13:22
Zajíc - chutný recept

Dostala jsem zajíce (ne králíka, ale fakt zajíce) a nemám s jeho pečením ještě žádnou zkušenost. Na internetu je sice spousta receptů, ale nejraději bych nějaký osvědčený. Jak upravujete? Co je nejlepší? Děkuji

Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 25.08.18 13:34

Ač zverinu miluji, zajic me fakt nechutna. Pecenej vubec a jedla jsem ho i na svickovou, to bylo lepsi ale taky zadna hitparada. Uz jsi ho nekdy jedla? Rada se pripichnu a necham se inspirovat, treba jsem jedla jen “spatne” recepty :jazyk:

modravlocka
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 25.08.18 13:48

Zajíce je potřeba naložit (minimalne přes noc, ale raději i dele) a odstranit z něj veškerý mozny viditelný tuk, aby se z něj co nejvíce stáhla zverinova pachuť. Pak je mozne postupovat stejne jako u králíka. Předek většinou na smetanove omáčky (ala svickova, na paprice,…) a zadek + hřbet je nejlepší upéct. Obecne si zajíc rozumi se slaninou, kořenovou zeleninou, vinem, korenim (bobkový list, nove koreni, jalovec), z bylinek třeba celerovou natí nebo libeckem, brusinkami, jedlymi jerabinami…Základem je použít hodně slaniny, cibule,koreni a bylinek, jako u každé jine zvěřiny.

ivašot.
Kelišová 6872 příspěvků 25.08.18 14:46

taky jsem jednou dostala zajíce, asi za trest… :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Říká si o místo na kandidátce? Jaromírovi věřím, vzkazuje Musil z nemocnice!

Moderátor Honza Musil se stále zotavuje z vážného úrazu, který si před Vánoci... číst dále >

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >