Zakalená moč u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bbludička
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 10:32
zakalená moč u dětí

Moje dcera 2,5 roku má někdy po ráno zakalenou ranní moč. Jinak předpůlrokem prodělala zánět ledvin, proto ty obavy, přes den má moč čirou. Vyšetření z laboratoře je v pořádku. Taky mívate někdy zakalenou ranní moč?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ivana 85
Závislačka 3310 příspěvků 31.01.19 11:02

@bbludička dcera to tak ma taky a ne jen po ranu,ale kolikrat i pres den.Zanet ledvin prodelala 2×,takze mam koupeny takovy ty papirky ktery ukazujou bilkoviny,krev v moci atd.Nekolikrat se stalo ze mi to narazove ukazalo krev v moci nebo zvysene leukocyty.Tak jsem sla s moci k dr a vse v poradku :nevim:

bbludička
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 11:34

@Ivana85 Naše malá právě málo pije, musíme ji do pití nutit, taky máte s tím problém? Mužu se zeptat za jak dlouho se dceři ten zánět opakoval? My byli týden v nemocnici. děkuji za odpověd

bbludička
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 11:38
@Ivana 85 píše:
@bbludička dcera to tak ma taky a ne jen po ranu,ale kolikrat i pres den.Zanet ledvin prodelala 2×,takze mam koupeny takovy ty papirky ktery ukazujou bilkoviny,krev v moci atd.Nekolikrat se stalo ze mi to narazove ukazalo krev v moci nebo zvysene leukocyty.Tak jsem sla s moci k dr a vse v poradku :nevi
Ivana 85
Závislačka 3310 příspěvků 31.01.19 12:12

@bbludička s pitim problem nema,ale mudime ji teda davat to co ma rada,takze dzusy :zed: Ve skolce maj caj takze tam pila blbe,ale po dohode mi ucitelky dovolily a muzu ji davat z domova flasku s dzusem,tak jsem rada.A jinak u nas se opakoval velmi rychle.Byly jsme tyden v nemocnici,pak jsme dostaly atb jeste na tyden domu.Jenze po 4 dnech se osypala a dr na pohotovosti ji je vysadila,ze 10 dni atb staci.4 dny na to jsme sly na kontrolu a to uz jsme sky s horeckou.Takze dalsi tyden v nemocnice.Potim ji byl prokazany oboustranej reflux ledvin.Ted bere zajistovaci lecbu v podobe atb a pevne doufam ze se to uz nebude opakovat.

bbludička
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 12:40

@Ivana 85 Tak snad už se nám to vyhne tyto nemoci :D , my půjdeme do školky až od září malá zase pije jenom čistou vodu, nechce taky čaj, a kdy jste měli ten zánět ledvin? my před půlrokem asi jsme to chytli z bazénu.Díky za fajn diskuzi.

Ivana 85
Závislačka 3310 příspěvků 31.01.19 13:00

@bbludička my prvni v listopadu a po druhe jsme nastupovaly do nemocnice na mikulase.Prisla jsem na to uplne nahodou,bylo mi divny ze se ve skolce pocurala a pak behem dne i doma.Tak jsem si rikala ze to je divny a ze mozna bude mit zanet mocaku,tak ze s ni zajedu radsi na pohotovost at ji daj atb.Nemela vubec teplotu,nic.Kdyz dr videla jak vypada moc tak nas tam rovnou nechala.No a za 2 hodky od prijmu uz mela 39,8.Nam puvodne tvrdili ze je to nejspis z pouzivani vlhcenych ubrousku :zed: Na nefrologii chodite?

bbludička
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 13:32

@Ivana 85 nechodíme, vy asi ano? U nás to bylo tak, že malá měla dole svědění šli jsme k doktorece, tak řekla , že máme roupy , všem nám dala léky, mezi tím se malá naučila chodit na hrnec, moč byla taková zakalená a po ráno v ní něco plavalo, o víkendu dostala horečky kolem 40, v pondělí k doktorce, která nás odbyla tím ,že nemáme moč po osprchování, když se nám další moč nedařila odchytit, tak řekla že máme přijít na druhý den, to už jsme nečekali a jeli na pohotovost, tam si nás nechali. A mívala dcera takovou kalnější moč i před zánětem? my jsme objednaní v dubnu na ultrazvuk.

Ivana 85
Závislačka 3310 příspěvků 31.01.19 14:04

@bbludička tak na utz urcite jdete na nefrologii ne?No asi mela,ale ja jsem to nejak neresila,nic ji nebolelo,na nic si nestezovala a mame tmave fialovej nocnik tak jsem barvu nijak nezkoumala.Jen vim ze jsem rikalapar dni predtim nez jsme na to prisli,ze i kdyz nocnik porad vymejvam tak mi prijde ze furt cejtim moc :zed: Takze se na to mozna mohlo prijit driv.Ale uz s tim bohuzel nic nenadelam.Ted furt zkoumam kazdy curani a uz jsem z toho akorat tak na nervy.

bbludička
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 14:35

@Ivana 85 na neforologii ne, ale doktorka která ji dělala ultrazvuk říkala ,že toto ještě neviděla co bylo v tom močovém měchyři. Nám taky ten moč zapáchal rybinou, ale sotva se naučila na nočník , tak jsem ani nevěděla. Ani se Vám nedivím, taky zkoumám každé čurání, uplně vím co prožíváte, doma už mně nadávaJí, že to moc řeším. Ale já to nedokážu :,( :roll:

Ivana 85
Závislačka 3310 příspěvků 31.01.19 14:54

@bbludička ja uz nakazila i chlapa,oba cumime vecne do nocniku :mrgreen: A starsi syn kdyz je s ni chvilku sam a ona se vycura tak uz se pta jestli to ma vylejt nebo jestli tam budu davat papirek :mrgreen: a kam teda jdete na utz?

bbludička
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 15:25

@Ivana 85 do Zlína, říkali že na nefrologii zatím není potřeba, objednali nás po 7 měsících na ten ultrazvuk

Ivana 85
Závislačka 3310 příspěvků 31.01.19 16:08

@bbludička aha,nas teda na nefrologii poslali hned po prvnim zanetu

bbludička
Povídálka 16 příspěvků 31.01.19 17:22

@Ivana 85 a co vám dělají na té nefrologii, jestli se můžu zeptat? a kolikrát jste tam už byli?Já se taky divila , že nás tam neposlali.

Ivana 85
Závislačka 3310 příspěvků 31.01.19 18:57

@bbludička byly jsme tam zatim 3× a ted jdem az v dubnu.Delaji ji vzdy utz a nosime moc a berou ji krev.A jeste nas poslali na MCUG vysetreni,tam se poznal ten reflux ledvin.Na to by mela jit zase cca za rok.A v kvetnu nebo cervnu ji ceka dalsi vysetreni,tam se zas pozna jestli se ji po tech zanetech neudelali jizvy na ledvinach.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >