Základní mzda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 09:49
základní mzda

Manžel zvažuje změnit po spoustě letech zaměstnání, finančně by byl na tom stejně, ale polepšil by si v monoha jiných ohledech. Problém je ovšem ten, že zaměstnavatel je manší podnikatel a dává na výplatnici pouze základní mzdu, zbytek na ruku. Chápeme rizika, pracujete takhle někdo? Tady v našem případě vůbec nehrozí, že by manžel slíbené peníze nedostal, toho člověka zná dlouho a dobře, ale víme, že v případě nemocenské by se musel připojistit a na důchod by měl taky minimální odvody. Ale, co jsem zjišťovala v kolí, spousta lidí tak pracuje, manžel kolegyně už roky a to dělá v docela velké firmě.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 25.10.18 09:54

No v mém okolí takhle pracují jen asociálové a socky a všichni na to doplatili.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 09:57
@Sany80s píše:
No v mém okolí takhle pracují jen asociálové a socky a všichni na to doplatili.

U nás vím o podniku, kde to tak dělají a mají docela dost stálých zaměstnanců, socky to teda nejsou. Spíše jsem chtěla vědět, jak moc běžný tento postup je. My nejsme měniči zaměstnání, takže ty finanční nabídky zmapované nemáme.

rozand
Závislačka 3105 příspěvků 25.10.18 09:59

Nemocenská, důchod, ale taky třeba výpovědní lhůta, během které mu dost pravděpodobně nic navíc nedají. A tvrdit, že něco nehrozí, ukazuje samo na naivitu. Hrozí to vždycky, protože pokud například přijde krize a dotyčný bude mít potíže, rozhodně ukrojí spíš zaměstnancům než sobě.

Že je to podvod nezmiňuju.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 10:02

@rozand ne to vážně neřešíme, dotyčný je na trhu ve stálém místě již spoustu let a spostu let má stálé a spokojené zaměstnance. Teď jeden končí, tak muž dostal tu nabídku. Jako obracíme to ze všech stran.

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 6390 příspěvků 25.10.18 10:04

Znám takhle dělat jen lidi s exekucí a tím se vyhýbají placení. Při pn ta jedna nedostala vlastně nic a hrozně se divila.

Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 25.10.18 10:04
@Anonymní píše:
U nás vím o podniku, kde to tak dělají a mají docela dost stálých zaměstnanců, socky to teda nejsou. Spíše jsem chtěla vědět, jak moc běžný tento postup je. My nejsme měniči zaměstnání, takže ty finanční nabídky zmapované nemáme.

Není to běžné. Ne u slušných lidí.

rozand
Závislačka 3105 příspěvků 25.10.18 10:06
@Anonymní píše:
@rozand ne to vážně neřešíme, dotyčný je na trhu ve stálém místě již spoustu let a spostu let má stálé a spokojené zaměstnance. Teď jeden končí, tak muž dostal tu nabídku. Jako obracíme to ze všech stran.

Jasně. A není možné, že si nesednou a že za 5, 10 let bude manžel odcházet ve zlém :roll: . No nic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 10:09
@rozand píše:
Jasně. A není možné, že si nesednou a že za 5, 10 let bude manžel odcházet ve zlém :roll: . No nic.

Znají se od dětství, celé rodiny, to že by nedostal výplatu je varianta, která nás netrápí. Přemýšlíme nad jinými věcmi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 10:10
@lachtanice86 píše:
Znám takhle dělat jen lidi s exekucí a tím se vyhýbají placení. Při pn ta jedna nedostala vlastně nic a hrozně se divila.

My tak neznáme nikoho, jen vím o manželovi od kolegyně a tam mě to zarazilo, protože dělá ve větší firmě, proto jsem se začala vyptávat, ale je jasné, že tohle lidi většinou neřeknou.

rozand
Závislačka 3105 příspěvků 25.10.18 10:15

A na co se vlastne teda ptas? Rizikove to je, pan podnikatel je podvodnik a ja bych do toho nesla z principu…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 10:19

@rozand Ptám se na to, jestli tak někdo pracoval a jak to tak pytlíkoval. Manžel je rozhodnutý tak na 40%, že by to zkusil a na 60, že radši ne.

Uživatel je onlineaiwwa
Neúnavná pisatelka 17752 příspěvků 25.10.18 10:19
@Anonymní píše:
Znají se od dětství, celé rodiny, to že by nedostal výplatu je varianta, která nás netrápí. Přemýšlíme nad jinými věcmi.

možná by stálo za to zapřemýšlet o tom, že je to podvod.

Ijen
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 25.10.18 10:20

Nebavim se se znamymi o penezich, takze nevim jestli to nekdo ma podobne, sama jsem se s tim nikdy nesetkala. Bude mit nizke odvody a pak vidim problem v pripadech kdy bude potrebovat dolozit prijmy, pujcka, hypo, alimenty,podpora a ruzne soc.davky.

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 25.10.18 10:20

setkala jsem se s tím, když jsem jako pracující „začínala“. Neměla jsem tehdy příliš na výběr, tak jsem kývla. Jenže to jsem byla mládě a bez rodiny. Není bohužel to zas až tak neobvyklá praktika :poblion: Jenže stačí nemocenská, žádost o nějakou větší půjčku a problém se objeví. Nehledě na odvody na sociální pojištění. Nešla bych do toho.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >