Jak si zalíbit práci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.18 19:43
zalíbení v práci

Chci se zeptat, chodím do práce ale je to pro mě náročné, nebaví mě to, záda mě šíleně bolí, neutíká to… jak si práci zalíbíte vy? navíc co vydělám se utratí, je to prostě marnost, jak si poradíte vy, že vás práce baví - či to přežíváte nebo se na to radši vykašlete?

Reakce:
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18744 příspěvků 07.12.18 19:49

Předně jsem si takovou práci, která mě baví, vybrala. Ono se snadno říká, že vzdělání je na nic, ale pokud člověk chce něco víc, než otravnou nudnou práci, pak se bez patřičné kvalifikace neobejde. Holt musí v mládí něco obětovat, aby se pak nemusel celý život v práci otravovat.

aklutep7
Povídálka 20 příspěvků 07.12.18 20:05
@Anonymní píše:
Chci se zeptat, chodím do práce ale je to pro mě náročné, nebaví mě to, záda mě šíleně bolí, neutíká to… jak si práci zalíbíte vy? navíc co vydělám se utratí, je to prostě marnost, jak si poradíte vy, že vás práce baví - či to přežíváte nebo se na to radši vykašlete?

Ahojky, první dva měsíce by si určitě měla vydržet. Po takové době už si dáš k sobě více pozitiva a negativa. Když bude víc negativních věcí, určitě odejdi, nemá cenu se trápit někde, kde budeš půlku dne. Třeba já osobně si den předem napíši do diáře co vše musím v práci udělat, a pak využívám volno brouzdáním na internetu, snažím se na všechny smát a rozvíjím konverzace, věř mi že i komunikace a dobrý kolektiv udělá hodně. Tak budu držet pěstičky ať se ti co nejdříve zalíbí. :srdce:

Ollik
Kecalka 245 příspěvků 07.12.18 20:07

@hanka.br. to nemusí být pravda. Já mám vzdělání a živím se prací, pro kterou není potřeba možná ani maturita. A ta práce mě naplňuje. :D zakladatelce bych radila změnit obor?

terien
Echt Kelišová 8398 příspěvků 07.12.18 20:12

Jak jako vykašlete? Že nebudu pracovat? A za co bych žila? To, že peníze vyděláš a utratis je celý princip pracovního procesu, co bys asi tak utrácela kdybys nepracovala? Základ je najít si práci, která tě bude aspoň trochu bavit, v dnešní době to není tak nemožná věc.

Petra Z
Hvězda diskuse 52170 příspěvků 07.12.18 20:25

Moje práce mě baví a moc ;)

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 07.12.18 20:32
@terien píše:
Jak jako vykašlete? Že nebudu pracovat? A za co bych žila? To, že peníze vyděláš a utratis je celý princip pracovního procesu, co bys asi tak utrácela kdybys nepracovala? Základ je najít si práci, která tě bude aspoň trochu bavit, v dnešní době to není tak nemožná věc.

Třeba má pocit, že kdyby byla na dávkách, tak by na tom byla víceméně stejně, akorát by se mohla místo dřiny celé dny válet. Což celkem chápu, náš přebujelý sociální systém a mizerné doceněné fyzicky náročné pozice tuhle depku vysloveně podporují.

@Anonymní píše:

Mám práci, sice stereotypní, fyzicky náročnou, ale má nějaký svůj smysl a i když povlavam na konci žebříčku, tak bez mojí práce by se ti nahoře neobešli a nemohli by se soustředit na prospěšnou činnost, kterou vykonávají. Ale samozřejmě jsou dny, kdy bych do toho s chutí kopla a praskla za sebou dveřmi.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18744 příspěvků 07.12.18 20:37
@Ollik píše:
@hanka.br. to nemusí být pravda. Já mám vzdělání a živím se prací, pro kterou není potřeba možná ani maturita. A ta práce mě naplňuje. :D zakladatelce bych radila změnit obor?

Co nemusí být pravda - že když máte vzdělání nebo kvalifikaci, že máte větší možnost si vybrat práci? Tak to tedy pravda je. Se základním vzděláním toho moc na výběr nemáte.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 07.12.18 20:53

:think: řekla bych, že v každé práci jsou okamžiky, kdy to člověka sejří ale totálně a okamžiky, kdy je nadmíru spokojen. Když vidím, že výsledky mé práce za něco stojí a že to má smysl a že jsem chválena apod., tak mi to dává energii k další činnosti. Když se všechno sype, tak mi to samozřejmě bere vítr z plachet. Tím vykašlat se myslíš co? Jít na pracák? To myslíš, že by bylo naplňující? Jestli tě současná práce dlouhodobě deptá, tak to prostě přežij a souběžně si hledej něco jiného. Zkus se dopředu více zajímat, o jakou práci půjde, abys pak nebyla zase zklamaná.

iiiv
Extra třída :D 10980 příspěvků 07.12.18 21:07

podle mě nejvíc v práci dělá kolektiv a vedení.

Ollik
Kecalka 245 příspěvků 07.12.18 21:15
@hanka.br. píše:
Co nemusí být pravda - že když máte vzdělání nebo kvalifikaci, že máte větší možnost si vybrat práci? Tak to tedy pravda je. Se základním vzděláním toho moc na výběr nemáte.

"Ono se snadno říká, že vzdělání je na nic, ale pokud člověk chce něco víc, než otravnou nudnou práci, pak se bez patřičné kvalifikace neobejde. " Reagovala jsem na toto. I bez vzdělání může mít člověk práci, která ho naplňuje a naopak. ;) To jsou klasický předsudky. Jinak ano, pokud je člověk vzdělaný, tak obvykle má širší možnost uplatnění. Ale ani to bohužel naplatí 100%. Nežijeme v Japonsku v padesátých letech…

Ukulina
Extra třída :D 14529 příspěvků 07.12.18 22:08
@Anonymní píše:

Dělám práci, která mě baví. Jinak je to těžké, chápu.

Lotty28
Povídálka 13 příspěvků včera v 17:17

Ahoj zakladatelko,
nedávno jsem řešila něco podobného, tak se ráda podělím o čerstvou zkušenost. V ca půlce července jsem si našla jinou práci. Odcházela jsem ze zaměstnání, kde jsem pracovala na DPP, a oni mi nechtěli dát HPP. Jednalo se u práci na recepci jednoho podniku, pod security agenturou, a že HPP dávají jen důchodcům. Tak jsem šla.

Našla jsem si zaměstnání především na noční směny. Ze začátku jsem to chtěla vzdát, ale práce mě baví, a nepřechází mě to, ani když máme x hodin přesčasů. Pracuju ve firmě, která se zabývá zpracováním zásilek s finanční hotovostí od bank (z osobních důvodů nebudu konkrétně jmenovat). Přesčasy jsou někdy strašné. Někdy končíme v 8, někdy později. Na druhou stranu když se nám nasčítá dost přesčasů, pak nám naplánují dovolenou. Takže teď v prosinci pracuju ca jen dva týdny, zbytek mám dovolenou a pak jsou taky svátky. Jinak je to i dobře placené.

Ze začátku mě odrazovaly dost právě ty přesčasy, ale dá se si na to zvyknout. Vždy je to jen otázka toho, jak moc jsi schopná akceptovat podmínky zaměstnavatele. Kdybych to vzdala už na začátku, ochudila bych se o práci, o které mohu tvrdit, že mě naplňuje nejvíce za celou dobu mojí kariéry. Ale pokud je to vyloženě neúnosné, asi bych zkusila chvíli vydržet, a pak bych asi taky utekla.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >