Zámena manželiek

505
9.11.05 12:47

zámena manželiek

Ahoj, čítala som v diskusiách, že ste mali v zámene manželiek tú maminu so štvorčatami, o ktorej bol na ČT dokument - ten som videla a bol vynikajúci ale tú zámenu som nemala možnosť to vidieť, bolo to dobré?

My sme zase mali včera zámenu slovenský pár s 1 dieťatkom verzus český manželský pár z cirkusu Romanza s 2 detičkami. Bolo to super, mladá Slovenka skoro odpadla, keď zistila, že bude žiť v karavane vedľa cirkusového stanu :))) a bude konferovať večerné vystúpenie a robiť hadiu ženu (had obtočený na tele uff). Ale obidve to zvládli na výbornú.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

241
9.11.05 13:48

Ahojky,

na výměnu manželek se dívám jen vyjímenčně. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale občas nestíhám. Tento díl jsem však viděla a vytočil mě tak, jak málo co. Možná, že další holky budou mít jiný názor, jsem docela zvědavá, ale můj názor je tento. Nejdřív tedy musím napsat, že odejít na týden bez vážného důvodu od dvouletých dětí je podle mě nezodpovědnost. Ty děti jsou na mámu strašně fixované a byly úplně hysterické, když jejich sestra odcházela do školy. Jejich tátu bych nechtěla za manžela ani za nic. Té náhradní mamce /moc sympatická mi taky zrovna nebyla/ se snažil pomáhat. No není divu, když chudák z ničeho nic dostane na starost 4 skoro mimina, ale náležitě to na kameru zdůrazňoval, narozdíl od ní, která ho chválila. Po několika dnech začal být ale nepříčetný a nepříjemný. Nakonec jí vynadal do nány a řval na ní, že to vůbec nezvládá. To bylo po tom, co mu odmítla vařit oběd, protože jídlo, které mu vařila už 2 dny nejedl. Podle něj proto, že byl péčí o vlastní děti tak vyřízený, že ani neměl chuť. Nevím, jakým právem mohl na tu chuděru řvát, že jeho děti nezvládá /myslím, že se snažila dost a na můj vkus to zvládala dobře, ikdyž s jeho pomocí a s pomocí starší dcery/, když on sám, jak se ukázalo byl po pár dnech společné péče o své vlastní děti tak hotový, že ani nemohl jíst. A to nemluvím o jejich 12 leté dceři, která chudák v té rodině funguje jako druhá máma, to doslova matka čtyřčat řekla na kameru, protože zřejmě taťka doma nehne prstem a jen se chodí napapat a to nepapá, jak bylo také řečeno, zrovna všechno. Nemám ráda, když si rodiče pořídí děti a zapřáhnou do práce starší sourozence tak, že Ti nemají pak kromě školy už čas vůbec na nic. Tím samo nemyslím, aby nedělali nic, sama mám děti 14m a 13let, ale házet půlku starostí a péče na ně mi přijde strašné. Prarodiče jsou podle matky čtyřčat také k ničemu, protože si na 4 děti netroufají. A to je špatné, protože když si troufá matka, tak aby to babička nezvládla. Tak, tedy nevím, kdo si ty děti pořídil. Mamča od čtyřčat se mi zdála ze začátku sympatická, ale svůj názor jsem brzy změnila, když začala holčičku pomlouvat, že se celý den kroutí před zrcadlem a vybírá si oblečení a snažila se ji převychovat zalepováním zrcadla. Jejího taťku před ní seřvala, že se směje, když jí něco vysvětluje a že není schopný pustit draka, kterého koupila v obchodě /tak tedy nevím, jestli bych neměla taky seřvat manžela, protože jemu se také ještě nepodařilo pustit žádného koupeného draka/. Ale na to, aby jí zadarmo udělal nový účes /byl kadeřník/ na to jí byl dobrý. Takže jsem během pořadu naprosto změnila názor na oboje rodiče. Původně mě nesympatičtí rodiče 4leté holčičky mi přišli jako normální, inteligentní a tolerantní lidé, ale rodiče čtyřčat, zvlášť taťka , nesnesitelný, hloupý a netolerantní despota naprosto neschopný se postarat o své vlastní děti a o celou rodinu /bydleli v dost příšerných podmínkách/. Jeho ženě to zřejmě nevadí a život s ním ji zřejmě vyhovuje, takže je to asi v naprostém pořádku. Náhradní mamina u čtyřčat to myslím 8. den vzdala, ale ne kvůli dětem / k těm neměla nejmenší výhrady ani připomínky narozdíl od druhé mamči vůči její holčičce, které, jak řekla doslova její holčička lezla na nervy/, ale kvůli tomu příšernému chlapovi, kterého bych na jejím místě asi poslala někam hodně daleko. To, že to nezvládala jako jeho žena, která je na to zvyklá už od narození dětí, mohl říct úplně jinak a slušně, ale on byl naprosto nepříčetný, protože on sám měl té péče plné zuby a ani s její pomocí a s pomocí dcery to nezvládal. Nezvládal bohužel ani jinou starost o rodinu, stavěl sice barák, ale zřejmě to tam všechno pytlíkovat sám, takže v novém budou bydlet až za hóóódně dlouho a do té doby budou žít v tom šíleném brlohu. Tak, to jsem se rozepsala, ale já byla po shlédnutí toho pořadu tak dopálená, že takový drn může být na někoho tak sprostý a ještě to ukazujou v televizi.
Tak, to je můj názor a jsem zvědavá na ostatní.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
9.11.05 14:00

Ahoj,

dokument na ČT jsem nesledovala, ale záměnu viděla.

Maminku se čtyřčaty vystřídala maminka jedné (pokud si vzpomínám čtyřleté) holčičky. Ze začátku byla asi v šoku, i když říkala, že to půjde. Ono vstoupit do pokojíku a vidět 4 postýlky (jak v mateřské školce), musí být šok. Mám pocit, že z počátku snad měla snahu vše zvládnout. Hodně pomáhala starší dcera (12 let a holčina… no klubouk dolů, ale dětství si asi moc neužije) i manžel. Jenže po několika dnech zjistil, že nic neudělá (stavěl dům) a začal být poněkud rozladěný. Domácnost celkem fungovala jen, když se zapijili všichni starší členové. Postupně se s dočasným manželem škaredě pohádala a 8 den to předčasně ukončila. Myslím, že to neměla dělat. O děti se celkem postarala a ty dva dny by se zatnutými zuby vydržela. Snad to měla i horší než vlastní máma, na kterou byli malí zvyklí - špatně se jí utěšovalo - jako každé cizí osobě.
Myslím si, že 4 děti jsou skutečně zápřah, zvlášť když do toho člověk vpadne najednou a nepřipraven.

Tak alespoň stručně. Určitě mě někdo doplní, nebo bude mít jiný názor.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
9.11.05 14:13

Jitko, úplně s tebou souhlasím, akorát ta náhradní maminka ke čtyřčatům mi byla sympatická hned od začátku. Pavý táta od čtyřčat byl…no škoda mluvit. Jak může chtít po „cizí“ ženské aby z fleku zvládnula čtyřčata, když on to neumí po dvou letech!!!??? Mámu od čtrčat obdivuju teda absolutně a stoprocentně. Zvládat tolik dětí a ještě takového chlapa, no potěž Božka! Ta dvanáctiletá Deniska je - to jsme se shodli s manželem, taková stará-mladá… . Chudák holka prostě. Jak k tomu přijde destiletá holčinka, že se musí mimo školu zapřáhnout v péči o domácnost a tolik sourozenců? Sebrali jí mládí a poskytnuli dokonalou antikoncepci. Vypadala strhaněji než její mamka… . Akorát ten avizovaný konec - drsná výměna názorů, mi to tak nepřipadlo. Prostě každý má svoji rodinu a nenechá si do ní zasahovat, ale paní od čtyřčat na mne zapůsobila tím dojmem, že chtěla ukázat, že ona je jediná kdo se umí v téhle republice postarat o čtyřčata a to mi na ní vadilo jako jediné a strašně moc!!!
Ta prďavá holčinka z Prahy (4 roky), byla fakt fiflenka a já bych to s tím zrcadlem řešila stejně. Naše Bětka prý bude to samé, komentoval můj chlap. To si budu muset dát moc bacha. Je to sice roztomilé, když moje 1,5 letá holčička stojí u zrcadla a dělá si ranní „kap“(mejkap), ale nic se nesmí přehánět.

• Nahlásit
  • Citovat
1718
9.11.05 14:14

Holky,

Záměna manželek mě děsně vytáčí, nezlobte se …

Neumím si představit, že bych odešla od svých dvou kluků a do našeho bytu, kde se cítí kluci v bezpečí, najednou pustila úplně cizího člověka, kterého by se bály a ten by je měl utěšovat. Ne, nechápu to … nechápu, proč zbytečně otřásat jistotami a pocitem bezpečí svých vlastních dětí … Myslím, že když jsou děti malé, jistota v domov, rodiče to je pro ně hodně důležitá…

Myslím, že účast dětí v tomto pořadu ( pro pouhé pobavení diváků) je normální týrání dětí.....

Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
9.11.05 14:15

bývanie

V tom dokumente som videla, kde žijú a zdali sa mi obaja veľmi sympatickí a v pohode, tak som prekvapená. Deti teda behali každé iným smerom a staršia sestra bola fakt ako druhá mama. Ešte som si hovorila, keď deti kúpali a ona zobrala dve naraz a niesla ich z vane do postele, že to musí byť pre ňu ťažké a zničí si chrbticu… že by mal kúpať tatko. A mali aj psíka a mačky tak to musel byť dosť záprah pre niekoho, kto má dieťatko len jedno. A k tomu bývaniu - tato sa sťažoval, že mu nikto nepomôže a asi až chlapci keď vyrastú, priložia ruku k dielu. Oni totiž nemali vlastný byt a túto chalúpku im dala myslím obec ako núdzové riešenie bez elektriky a kúrenia, bez vody. Takže si tam poriadne popracoval, kým to bolo obývateľné. Vraj mali miešačku na betón v kuchyni, aby im nezamrzol a keď chceli deťom ohriať mlieko, museli počkať, kým sa domieša betón - mali funkčnú jednu elektrickú zástrčku. Myslím, že to nemajú jednoduché.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2340
9.11.05 14:16

Ahoj,
poprvé jsem se dívala na Výměnu manželek a to právě kvůli rodině s čtyřčaty, dokument o nich jsem taky viděla.
Mám opačný názor než Jitka. Jakž takž chápu maminku od 5 dětí z toho 2 letých čtyřčat, že od nich na 10 dní odejde. Odměna 50 000,– pro ně rozhodně není pakatel. Těžko jim může barák opravit firma, když žijí na vesnici, pán dělá jakoukoliv práci, aby vůbec rodinu uživil. Nejstarší holčiny je mi líto, že musí dělat sourozencům druhou mámu. Myslela jsem si, že stát poskytuje ošetřovatelku rodinám s trojčaty tak nevím, proč ji oni nemají. Taky moc nechápu, že se víc neangažují prarodiče. Že byl otec z náhradní maminky nas… úplně chápu. Za tu dobu co tam byla ani jednou nevstala se starší holkou, ta si i sama dělala svačinu, ráno čtyřčata obstarával jejich otec, protože ona spala, byla unavená. Bodejť ne, když obvykle vstává v 9 jak psala ve svém manuálu. Hlavně, že zdůrazňovala, že se ráno stihla nalíčit :! Její čtyřletá dcera mluvila asi tak stejně jako dvouletá čtyřčata. Mluvení je teda dost individuální tak dejme tomu, že to není její chyba. Ale že holčička celý den tráví před zrcadlem a řeší jestli je tlustá, to by mi taky přišlo divné.Já jsem jednoznačně na straně vícečlenné rodinky :)
Tenhle pořad je o extrémech, přece by jim do rodiny nedali maminku třeba 3 dětí, která by to pravděpodobně zvládla lépe než maminka jedné holčiny, která navíc žije v paneláku ve městě a už jen prostředí rozestavěného domku na vesnici je jí nejspíš cizí. Když se někdo přihlásí do realityshow, musí počítat se vším. Já bych do toho nešla ani za miliony, mám co dělat se svými 2 dětmi a všechny maminky, které to zvládají líp než já, obdivuju.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
9.11.05 14:20

Taky tenhle pořad sleduju jen výjmečně.Viděla jsem teprve druhý díl,ten první byl o tom vztklounovi.Souhlásím s Jitkou že takového despotu a hlupáka jsem teda ještě neviděla.Výborný bylo jak si chudák stěžoval,že nemůže jít ani na záchod aniž by za nim děti neběhali!!!!!Mám pocit,že než k téhle výměně došlo tak s těma dětma moc času netrávil.Starší dcera je chudák,mít takové povinnosti ve 12 letech je teda něco.Ten negramot jí ani nechtěl pustit na víkend k babičce,protože se musí starat o mladší sourozence.Dobré taky bylo jak se vytahoval že jemu by se do lednice nákup vešel i kdyby ho přinesl ve třech krabicích.Myslím že ta náhradní maminka to zvládala docela slušně na to že byla předhozená 4 malým špuntům který jsou naprosto fixovaný na matku.Kdysi o téhle rodině vysílala nějaký dokument,kde si oni mimo jiné stěžovali jak jsou na tom finančně mizerně,ale když jsem tak koukala na ten pořad,nepřišlo mi že by třeli nouzi.Každá tady víme jak se hodí každá koruna,ale i kdyby mi nabízeli já nevím kolik,nikdy bych svojí dceru nesvěřila cizí ženský, nechala jí hrabat se v mojí domácnosti a trávit čas s mím manželem.Vůbec si nedovedu představit že bych Elišku neviděla třeba jen den.Chodím do práce,dělám 12 hodin denní i noční a pokaždé se nemůžu dočkat až přijdu domu,zabořím nos malé do krku abych cítila tu její mimnkovskou vůni a dostala od ní nádhernou,mokrou pusinku.
Binky+Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
9.11.05 14:35

Mám stejný názor jako Lila!
Záměmu jsem nikdy celou neviděla, nemám na to prostě nervy!
Kdyby se jednalo JENOM o ty dospělý, ať si pro mě za mně vymění partnery a dělají s nimi, co jim libo. Dokázala bych pochopit i mámu odrostlejšího dítěte, které s tím bude souhlasit a pochopí to.
Ale odejít na týden (či na jak dlouho) od 8mi měsíčního nebo dvouletého nebo jak ještě malinké děti tam figurují … a za 50 tisíc?
Takovou mámu bych přehnula přes koleno!!!!!
(Z toho, co jsem viděla, jsem měla šoky! Miminko, který dostane horečky a celý noci propláče, protože maminka odešla a je tam místo ní cizí paní … Miminku nevysvětlíte, že to není napořád!

ACH JO :(((((((((((

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
9.11.05 14:36

ahojky,
zamenu manzelek sleduji,jsem vetsinou z toho dost „vykulena“co jsou lidi schopni udelat pro padesat tisic.TAdy ta posledni vymena byla drsna,rekla bych kruta.
Od prvniho pohledu mne nesympaticka pani od ctyrcat se vybarvila opravdu hezky.Prisla mi zahorkla,zchvacena,chapu ctyri deti jsou ctyri deti,vzlast takhle maly,dvourocni sidla zavisle na mamince.Ale proc hned kritizovat jine dite,ze je takove ci makove?ze se holcicka natrasa pred zrcadlem a vybira obleceni…no nevim,ale aby ji tim „lezla na nervy“??Porad mi prislo,ze jen ona je nejlepsi,protoze dokazala vychovat ctyrcata.Klobouk dolu,urcite ma hrozne fofry,ale ostatni nejsou meneceni,kdyz tolik deti nemaji a neznaji tu vecnou honicku kolem nich.
Druha maminka-rekla bych pohodarska „holka“,se snazila,na muj vkus zvladala deti dobre-tedy v ramci moznosti.I kdyby bylo jedno a takhle plakalo po mamince,bylo by to pro onoho tatinka tezke,ne tak sestru,ktera ani nemohla bez scen odejit do skoly.MMch,ta starsi 12let byla tak vyspela fyz i psych,vypadala jako 16-17leta slecna na hlidani,ukradene detstvi.Mozna ma dobrou prupravu do zivota,ale mozna taky nebude mit zadne vzpominky na sve detstvi,protoze proste v deseti dospela.
Tatinek od ctyrcat-och boze,nikdy.Arogantni despota,ktery po par dnech sve manzelce po telefonu rekl,ze uz ji(po dvou letech se ctyrcaty)veri,ze si doma neuziva dovolene…a to ze byl po tydnu otraveny spolecnou peci o sve deti??co potom jeho manzelka,ktera se o ne stara 24h denne?
pokud se tedy rozhodli jit do tohoto projektu a sve dvoulete deti vystavit na deset dni ztraty matky,za coz dostanou penize,ktere zrejme potrebuji,neni nikterak prevelice tezke,tech deset dni se snazit ani ne tak cizi pani jako svym detem pomoci zvladnout tento stres z odlouceni.Po tomto experimentu at se tedy vrati k zpusobu zivota,jaky jim vyhovuje,matka sama se ctyrcata,12leta holka jako chuva na plny uvazek a tatik,ktery si mysli,ze se zena se ctyrcaty muze na MD dovolovat:)
Celkove to ve mne nezanechalo moc dobry dojem,rada bych si precetla nazor maminky s vicercaty.
MOzna jsem moc kriticka,ale takhle to na me zapusobilo,je to jen muj nazor,ostatni to mohou videt jinak 8)
Veta,kterou rekla ta pani,co soutez ukoncila,byla presna:„Vy jste nesli do projektu s tim,ze to nekdo zvladne,rovnou jste hned vedeli,ze nikdo jiny nez vy,ctyrcata nezvladne“..ci tak nejak to bylo,a s tim bych souhlasila.
Rada si prectu jine nazory
hezky den
Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
9.11.05 20:28

Každý máme svůj pohled, řekla bych. A z něj jdou rozpoznat životní hodnoty. Mě je ukradený pěkný vzhled, a mít z holčičky fiflenu bych nechtěla. LuciaM, i tady existují diskuzní kluby na toto téma. Myslím, že panáček v reality šou ( http://reality-show.panacek.com/…na-manzelek/ )nebo diskuze na Dámě jsou objektivnější a vyváženější než tato. A Nova jako televize opravdu pořad sestříhala tak, aby byl divácky atraktivní. Denisu z Prahy jsem viděla asi jen dvakrát v záběru něco dělat. Jednou vařila obídek, Zdeněk s Dominikou hlídali a jednou vyrazila s dětmi do obchodu. Hlídání na písku a vyjíždku kočárem moc neberu. Maj to s těma 4čatama těžký. Z domku co měli, se přestěhovali blíž k rodičům, ale obci se zdá nespravedlivé podporovat z jejich malého rozpočtu jen jednu rodinu. Takže od státu toho moc nemají. Nedivím se, že šli do výměny. Podle mne se starají jak umí. Někdo tady povídal jaký byl Zdeněk hulvát, ale při telefonátu pražandy s manžílkem jsem se musela stydět. Bavili se o nich jako o pi… a mongolovi. Takže pro mě jsou pražáci navrch huj a vespod fuj. Mohla bych se tu ještě vypisovat dlouho, ale všechno je spíš v těch diskuzích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
9.11.05 21:07

Ahoj, no já viděla jak dokument, tak výměnu. Nova tu výměnu dost blbě sestříhala, kdo viděl dokument, musel uznazt, že paní od 4čat je naprosto sympatická a pohodová.
Jinak tu zazněly různé názory a každý má svým způsobem pravdu. Chápu, že paní, která dva roky je v jednom kole si možná chtěla na 10 dní odpočinout v jiné rodině, vydělat rodině peníze a možná třeba nachytat nějaké sponzory, aby dětem koupili nějaké věci (jak sama v dokumentu na ČT říkala, při narození dětí se firmy předháněly, co jim kdo dá a kooupí, ale jen jako reklamu, pak skutek utek).
S tím barákem je to tak, jak už výše holky psaly - ten manžel mimo to, že chodí do práce, na tom baráku tvrdě dře Ale je fakt, že takové to striktní rozdělení rolí-jakože chlap dře venku a ženská vaří a chystá jídlo a obskakuje ještě chlapa, to mi nevyhovuje. Je fakt, že na tu Pražandu zbytečně vytekl. Ale kdo by nevytekl- jednak nonstop dozor kamer, pak chyběla dětzem máma a ta Pražanda tam skutečně nicmoc toho nezvládala-hlavně se pořádně vyspat a namalovat.
Takže ta náhradní mamka z Prahy nám s manžou moc sympatická nebyla. Co se týče té jejich 4leté dcerky, tak jsme taky byli v šoku-jak může taková holčička řešit, že ta zástěrka se nehodí ke kalhotám a že je její táta tlustý a ona aby takly nebyla tlustá???ta má zaděláno podle mého na mentalní anorexii v budoucnu:(
A pražský taťka - to byl podpantoflák, i když super, že je taky zvyklý doma něco dělat, bere jako samozřejmost že se na chodu domácnosti podílí. Ale že dospělý chlap není schopen pustit draka-byť blbého (neměl ocas a konstrukčně byl blbý) ale přesto…to jsem teda v šoku!
Jinak souhlas-ta starší sestra dvojčat je chudák, které skončilo předčasně dětství. a taky koukám, jaktože obec jim nezajistila pracovní sílu? dle zákona mají rodiny trojčat nárok na 6 hodin denně pečovatelské služby po tři roky. řeší se to tak, že je vyčleněn jeden pracovník z pečovatelské služby, který se tak stává „členem domácnosti“ a prostě s tou rodinou těch 6 hodin denně tráví a pomáhá a platí ho obec, nebo zřizovatel pečovatelské služby.

Jinak teda ale když jsem viděla tu mamku od těch 4čat, hlavně teda v tom dokumentu, tak si říkám, že já s jedním malinko ubrečeným prckem si nemám na co stěžovat, vedle ní mám pořád pohodovou mateřskou:-)

a myslím, že vlastně to nakonec dopadlo všechno dobře - matky si záměnu vyzkoušely, obě seznaly, že by nemohly žít tak jako ta druhá rodina, uvědomily si, že manžely milují a rodina je pro ně vše, to je taky pozitivní, ne? :-) a navíc přinesly domů peníze a Nova měla sledovanost…spokojenost po všech stránkách :-)
Kristýna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
9.11.05 21:13

Ahoj,

zatím jsem si v každém dílu výměny vybrala své favority (a nemusel to být zrovna pár, který k sobě patří - mohla to být i manželka z jednoho páru a manžel z druhého), ale tentokrát ani moc ne. Hodně blízký je mi názor KATKY - taky jsem si všimla u Denisy kosmetičky toho vstávání v devět a zdůraznění „všechno jsem zvládla - ráno vstát, namalovat se…“ - to je pro péči o svěřená čtyřčata fakt nezbytné 8O ! A její holčička mi přišla taky fest rozmazlená, s tou bych opravdu ráda diskutovala o účesu nebo o tloušťce. Na druhé straně se mi taky moc nelíbilo, že matka odejde od ani ne třiletých čtyřčat a svěří je úplně cizí ženské. Na manžela se přitom nemohla spolehnout - aspoň mně z toho vyplynulo, že se do péče o děti běžně nezapojuje. Ale chápu, že bych neměla odsuzovat něčí životní styl jenom proto, že s ním nesouhlasím. Myslím, že ideální by bylo, kdyby si účastníci „Výměny“ obecně odnesli nějakou zkušenost, kterou by mohli využít - např. podnikatelé to, že je fajn trávit víc času s rodinou, bordeláři to, že neškodí občas uklidit apod. Ovšem zatím se většina dvojic na konci pohádá jako psi. Mně osobně se nejvíc líbil ten díl, kdy učitelka mateřinky dokázala zvládnout psychopatického Otíka a oba páry se dohodly, že se budou navštěvovat.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
9.11.05 22:52

Ahojky,
viděla jsem i reportáž i výměnu. Na výměnu mám názor takový-není to podle mě a ani být nemůže objektivní ,když je tam smrsklých 10 dnů ve dvou rodinách do 75 minut a to tam jsou ještě reklamy. Televize si sestříhá co chce a pak je to dvojsečná zbraň a hledej pravdu. Z dobrého člověka se může stát sígr a naopak. Já sama jsem měla děti 3 roky+4.měs, 2 roky+2.měs+2.měs. a novorozeně, je to sice víc než 15 let,ale dnes to nechápu, jak jsem to zvládala. Asi bych se taky bála těch čtyřčat ,i když máme holčičku 3 roky. Ze srdce a upřímně lituji dvanáctiletou Dominiku,je to chudák-ano pomoct a pomoct je rozdíl a ne být doma za chůvu. Synové 18,17 a 15 let nikdy jsem je k hlídání nenutila,vím sama jaké to bylo ,když jsem měla sestru o 7 let mladší a já měla např. 14 ona 7-my měli s kámoškama své zájmy a já sebou ocásek.
Pokud jsem to dobře pochopila s babičkama ,tak asi měla na mysli dát děti po částech nebo 2+2 ,bylo by to dobré i pro děti samotné,aby se otrkali a trochu odpoutali od mamky.
Tak to je můj názor na výměnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
10.11.05 00:18

Otec od čtyřčat dělá co může aby rodinu uživil a jak by asi měl spravovat dům??? O děti se stará tak jak by to jiný chlap možná ani nezvládl a většinou bývá od rána do večera v práci aby vůbec nějaký peníze domů donesl. Pak se není čemu divit, že nemají spravený dům, protože ho nemají spravovat kdy a za co. Nehledě na to, že obec se na ně absolutně s prominutím vysrala. Pro ně je 50.000,– opravdu hodně, je jich doma 7 a o všechno se starají jen sami a peníze nosí hlavnmě tatínek a moc jich není, jelikož je to jen obyčejnej tuším vyučenej chlap, kterej bere práci jakoukoliv. Musí uživit 5 dětí, kupovat všechno čtyřikrát a kde jsou výdaje na starší dceru?
Ohledně malé čtyřleté slečny se mi opravdu nelíbilo, že se tak maličká holka producírovala před zrcadlem a přemýšlela zda je tlustá, to je trochu silný kafe. Hodně špatný mi přišlo i vysvětlování maminky od čtyřčat na hřbitově, ža kdo zlobí umře. Každý má opravdu svou chybu a soudit jen s pohledu diváka jde špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Reklama