Zanedbaná nemocenská

50
7.8.15 12:24

zanedbana nemocenska

Ahoj holky,
Od stredy 22.7 jsem na nemocenske, ktera mi byla vystavena v patek 24.7 v ten den jsem ji i odnesla zamestnavateli a to take s listeckem na penize, ktery mi sestricka napsala drive z duvodu, ze maji 2tydny potom dovolenou.
Vcera ve ctvrtek 6.8 jsem sla odnest druhou cast nemocenske a vite co?
Sef mi vratil i ten prvni, ze mu to vratila ucetni..protoze tam nema byt adresa provozovny, ale jmeno a prijmeni a adresa sefove (jedna se o hospodu). S listkem na penize mi tam taky maval, ze to mu ucetni taky dala zpet, ze nevi k cemu to mam, kdyz 14dni plati on..
Doktor je v ordinaci az 11.8.
Takze mi sef nemocenskou ani listek na penize nikam neposlal, takze ted nedostanu nic? kdo za me plati zdravotni a socialni?
Navic nevim proc mi to rekl a vratil az vcera..mobil na me ma, mohla jsem se jit alespon zeptat na socialku, kde jsou jen pondeli a streda :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11394
7.8.15 12:28

Jediný co mě napadá, zkusit se dovolat na sociálku kde ještě někdo je. Kdo by ti poradil po tel. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69030
7.8.15 12:30

@Eame Platby zdravotního a sociálního neřeš, to řeší zaměstnavatel a ad peníze, ta od zaměstnavatele bys měla dostat i tak a OSSZ stejně bude platit až za srpen, takže do té dobystihne vyřešit opravu neschopenky a lístku na peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
7.8.15 12:33

Ahoj, vypadá to, že jsi u lékaře nesprávně nahlásila zaměstnavatele. Pravděpodobně jsi nahlásila jako zaměstnavatele hospodu, ale fakticky Tě zaměstnává šéfová jako fyzická osoba. V tom případě má účetní pravdu, že to je špatně.
Lístek na peníze musíš ale odevzdávat vždy, i když jsi ještě ve 14denní lhůtě, kdy vyplácí náhradu zaměstnavatel. Tady už je účetní dost mimo.
Myslím, že teď se nic neděje. Za červenec bude vše platit ještě zaměstnavatel, takže náhradu dostaneš ve mzdě. Od 14. dne Tě musí účetní ohlásit na ČSSZ, ale určitě bude stačit když doneseš opravné neschopenky až v tom příštím týdnu - náhradu za srpen stejně dostaneš až v září.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69030
7.8.15 12:37

@z-u-z-i Tak ono hlavně, když to hlášení OSSZ přijde místo po 14 dnech po měsíci, tak se taky kulový děje, protože i tak se to stihne do konce srpna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
7.8.15 12:40

Můžeš se poradit s OSSZ a poslat to rovnou tam, kopii účetní. Blbý je že účetní i tak musí vytvořit přílohu a stejně na ní budou čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69030
7.8.15 12:42
@Raddkka píše:
Můžeš se poradit s OSSZ a poslat to rovnou tam, kopii účetní. Blbý je že účetní i tak musí vytvořit přílohu a stejně na ní budou čekat.

Takže v tomhle případě nemá smysl to na OSSZ přímo posílat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
7.8.15 12:43

@z-u-z-i Ano ta adresa se muse prepsat :) nevim jak to sestricka opravi, jestli skrtne a prepise, nebo na novy
Rikal, ze si ten papir na socialku mam nosit sama, tak snad alespon ten prvni daji tam kam se ma
Nikdy jsem nemocenskou nemela, chodila jsem nemocna i do prace, tak nevim jak to chodi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
7.8.15 12:47

@j.a.n.i1 Přesně tak :)

@Eame To nevím jak to přesně sestřička opraví, ale asi budou muset zachovat číslo tý neschopnosti, tak to možná nějak přepíše tak - ale to jen hádám. Na sociálku má všechno předávat zaměstnavatel, to je jeho povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
7.8.15 13:36

A v pracovní smlouvě máš jako zaměstnavatele napsaný co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama