Zánět dásní u dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fany97
Povídálka 40 příspěvků 18.10.18 09:52
Zánět dásní u dítěte?

Dobrý den. Dceri jsou 2 roky. Už 5.den má horečky. Nejprve měla natekle dolní dásně u stolicek kde ji opravdu dvě rostou na obou stranách. Dnes uz ma natkle cele dásně místy krvavé dole i nahoře a na puse bílý pupínek na jazyku asi 5 jeden jeden prasklý a na dasnich má asi dva. Jinak se chová úplně normálně. Jí, odpocivat nechce, musim ji mirnit, protoze moc radi, akorát pít moc nechce. Nevím jestli to jsou afty nebo puchyrky. Doktor tam je až odpoledne tak přemýšlím jestli ji na to zatím něco koupit ale nejsem si jistá co to může být. Poradite mi prosím?

Reakce:
rubeola
Stálice 69 příspěvků 18.10.18 10:09

Bude to herpetická gingivostomatitida. Nic se na to nepředepisuje. Doporučuji udělat heřmánkový čaj a potírat to. Za pár dní to odezní.

andik10
Povídálka 12 příspěvků 18.10.18 10:22

@Fany97 My mame sestou nemoc. Radi ted u nas vsude. Ctyri dny teploty, natekle dasne, muzou byt i pupinky. Ted ustoupily teploty a osypala se.

Fany97
Povídálka 40 příspěvků 18.10.18 10:24

@andik10 to mě napadlo jako první. Ale nikde jinde po těle nic nemá :think: @rubeola dekuji za radu :kytka: asi to nechám na toho doktora protože fakt nevím :zed:

Shari81
Kelišová 6019 příspěvků 18.10.18 10:29

aftozni stomatitida, vysoce infekční. Syn to měl teď-8 dnů vysoké horečky.

Fany97
Povídálka 40 příspěvků 18.10.18 10:55

@Shari81 děkuji za radu nikdy jsem se s tím nesetkala. Mě se občas udělal jeden ale to výjimečně. Tohle jsem ještě nezažila a hlavně se divím ze chce normálně jíst, půjčovat si zuby atd že ji to nebolí

Shari81
Kelišová 6019 příspěvků 18.10.18 23:34

@Fany97 pokud chce jíst, tak jedině dobře. Syn měl stomatitidu bez aftů, horečky, skoro nejedl, bylo to děsný a v závěru se k tomu přidala 6tá nemoc :zed: ale už je naštěstí OK, tak ať je malé taky brzo dobře. Nejdůležitější je, aby hodně pila ;)

Fany97
Povídálka 40 příspěvků 19.10.18 13:55

@Shari81 tak je to aftozni stomatitida. Od včerejška už říká že ji to bolí a nechce jíst . Dostala jsem od doktora iontove nápoje které musí pít a ty ji chutnají tak pije jen tohle nic jiného nechce. Také měla v krvi hodně velký zánět takže penicilin :,(

Fany97
Povídálka 40 příspěvků 19.10.18 13:57

Je to děs je mi ji moc líto. Nedovedu si představit že by toho měla ještě něco už teď je jak v ohni. To je dobře že vašemu drobeckovi je už líp. A děkuji moc :*

Shari81
Kelišová 6019 příspěvků 19.10.18 21:42

@Fany97 nebojte, zvládnete to, hlavně hodně pít, ať není dehydrovaná :hug: :kytka:

Fany97
Povídálka 40 příspěvků 19.10.18 21:47

@Shari81 děkuji moc :hug:

Kralen
Nováček 6 příspěvků 20.10.18 23:51
Jsme na tom obdobně

Náš malý (20 měsíců) začal s teplotami v úterý 16.10. k 39° :,( Tak jsem si všimla, že se prořezávají špičáky… Přestal jíst a pití minimálně :,( Teploty byly jak na houpačce. Přikládala jsem to těm špičákům…
Včera večer 19.10. (tj.po 4 dnech) jsem si všimla, že má oteklé dásně, tmavě fialové to už byl bez teplot a dneska 20.10. mu z nich začalo trochu krvácet ???? Volala jsem na ambulanci a řekli ať radši přijedeme, že se podívají. Řekli mi, že má v puse už i afty a že je to virové, že mu na to nic nedají a musíme jen vyčkat. Mazat Mundisalem a Nurofen sirup na noc :(
Noci jsou šílený, i 6× je bolestí vzhůru, teď mám doma jen Calgel, tak mažu dásně s tím, ale že by to mělo extra efekt se říct nedá. Na na noc i Nurofen, ale taky žádná sláva.
Jen se už dvě noci po sobě hodně potí, tak převlékám.
Nabízím bylinkový čaj, vlažný, studený… K jídlu nic nechce, sem tam přesnídávku nebo jogurt pár lžiček…
Toť naše aktuální trápení :,(

Fany97
Povídálka 40 příspěvků 21.10.18 10:44

@Kralen Úplně chápu, jak vám oběma je. Dcera už naštěstí papa, ale má to pořád stejně, jak už ji ty afty praskaj tak má krvavý i jazyk. Normální jídlo nesni ale aspoň jogurt kuličky s mlekem už si dá i mléko tak jsem za to ráda :) a naladu ma taky dobrou az na to nocni buzení

Kralen
Nováček 6 příspěvků 21.10.18 10:50

@Fany97 to je dobře že už se rozjedla :palec: už bude líp.
Malej má dneska afty po jazyku a na rtu - už si míň stěžuje na pusinku, ráno vypil 300ml mlíka, teď pár lžiček přesnídávky, pak začal zase bolestí kňourat a už nechce. Ale aspoň že pije.
Tak doufám, že už se to pomalu vyhojí. Noc na dnešek byla krutá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >