Zánět dutin - léčba nezabírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 29.04.10 21:22
Zánět dutin - léčba nezabírá

Ahojky, v pátek minulý týden mně zjistili zánět nosních dutin - beru Penicilin, Sinupret, kapky do nosu. Dneska jsem byla na kontrole a prý žádná změna. Dostala jsem ještě rady jako teplý zábal z brambory, ruce nohy do horké vody, a mám přijít zas v pondělí. Když se to zase nepohne, prý mně to nějak vyčistí. Co mě čeká? Bolí to? Budu po „akci“ schopná fungovat? Díky za zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
fidla
Kecalka 469 příspěvků 29.04.10 21:58

Nemas doma infralampu? To hodne pomaha. Nahrivat a pak hlavne zabalit hlavu, aby hoooodne pomalu vychladla, jinak je to k nicemu. Mamku tohle zachranilo od toho zminovaneho cisteni.

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 29.04.10 22:06

Tak hlavně bych se dožadovala výtěru a zjištění citlivosti na daný ATB. Moje mamka měla zánět dutin, vybrala celý tetracyklin, hrozný svinstvo, žaludek měla úplně kaput. A jak když brala lentilky, absolutně žádný zlepšení. Pak jí dr. laskavě udělala výtěr a dostala jenom biseptol a vyléčená raz dva. Prostě měla nějakýho bacila co reagoval jenom na tento druh léku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.10 22:19

Kacko, Biseptol je sirokospektralni atb, hrozny dryjak, ten bere vsecko :-) dr.ho neradi davaji.

rybana75
Extra třída :D 10664 příspěvků 29.04.10 22:43

Co já mám za sebou punkcí, ani to už nespočítám. Ale vždycky jsem dostala Biseptol a vždycky mi dr. napsal recept na míchaný kapky. Myslim, že byly s efedrinem, ale možná kecám, už si to nepamatuju. Říkal, že jsou nejlepší. A vždycky zdůrazňoval,že to nesmím nahřívat, že to není zastydlá rýma, ale zánět. No a nakonec jsem stejně byla na operaci s nosní přepážkou, páč jsem jí měla křivou a od tý doby jsem to měla jen párkrát a v mírném průběhu.
Ty punkce se dají vydržet, není to sice vůbec příjemný a trochu to bolí, ale jsem tu, vydržela jsem jich spoustu.
Tak držím palce, ať ti to brzy přejde :palec:

Příspěvek upraven 24.05.10 v 23:48

rybana75
Extra třída :D 10664 příspěvků 29.04.10 23:42

Jo a ty koupele rukou a nohou mi dr. sice nedoporučoval, ale moje dcera měla v lednu zánět dutin a dětská dr. mi o těch koupelích říkala. 2krát denně ruce nebo nohy (po lokty nebo po kolena) ponořit do vody (třeba do kýble) a připouštět stále víc a víc teplou vodu jak nejvíc sneseš a vydržet to 10 minut a tu vodu při stydnutí stále připouštět. Dceři jsem to dělala, za týden jsme šli na ko a byla relativně v pohodě. Ale co měla za ATB si už nepamatuju.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34544 příspěvků 30.04.10 06:37

zahřívání zánět urychlí, ochlazení zpomalí. zahžívbají se tedy záněty, u kterých se čeká, kdy konečně dozrají a vyléčí se, zatímco malé slabé se spíš chladí. (zahřívají se třeba malé záněty kůže, aby se vytvořil absces, která jde vypustit a hotovo)

dutiny se taky nahřívají inbfralampou, ale podmnínou je určitš volný odtok hlenů z dutin, takže určitě hodně kapat do nosu normální kapky na rýmu, aby byl opravdu volný.

na ORL děljí punkci, neměla jsem to, ale ze svědectví je to spíš nepříjemné, než bolestivé. trvá to asi hodinu (chvíli sedíš v čekárně se špejlí v nose) a žádná omezení po tom nejsou (ale omezením je nemoc samotná, s ATB nikde nelítat)

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 30.04.10 09:25

Punkce nebolí (byla jsem jako malá a na bolest si nepamatuju), ale je nepříjemná… Nejdřív dostaneš ty špejličky s vatou do nosu, potom za pomocí maxistříkačky ti ty dutiny propláchnou (pomalu tam pouští tu vodu a ty ji zároveň tou samou dírkou „smrkáš“ zas ven.
Snad se tomu vyhneš, ale jak říkám, dá se to přežít v klidu, vrtání zubu je horší=/

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 30.04.10 19:14

Holky díky. Výtěr mně teď dělali právě ve čtvrtek, říkali, že v pondělí se uvidí. Právě jsem si taky myslela, že zánět se nemá zahřívat, tak mě ani nepřekvapilo, že původně o žádném nahřívání MUDr. nemluvila, ale trochu jsem nechápala, proč teď najednou jo. Penicilin bych řekla, že zabírat bude, měla jsem ho na podzim po mnoha letech na anginu a OK. Mám to ale právě takový divný, od středu už můžu dýchat (hlavně díky těm míchaným kapkám), dneska už dýchám i bez nich (teda kapu pořád, ale už se v mězičase neucpávám), přesto tam včera byl stejný zánět. No uvidím. Kazdopádně díky za uklidnění, jestli je zubař horší, tak to bude pohoda. Hlavně že pak budu schopná se doma postarat o malou. Ven teď nechodíme, to je jasný, když mám ATB, ale hlavně mi jde o to, aby si taťka nemusel spotřebovávat dovolenou.

Věra Pešková
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.11 19:08
Dutiny

Manžel má už 5.den vysokou teplotu 38,5 až 39,7. Nesmrká, má zaraženou rýmu a bolí ho ústa, zuby, spánky a celá hlava. Bere antibiotika, ibalgin a paralen a inhaluje slanou vodou. Potí se a děláme prisnictzovy zábaly,ale teplota pod 38 neklesne.Bojím se, aby neměl nějaký zánět nebo bacil!

regy
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 28.11.11 13:03

tak to vypadá na zánět.

KarelHB
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.12 07:25
nemoc

Lidi nevím co myslíte pod pojmem proplach dutin. Ale já na tom byl před dvěma lety.
Propíchli mi to v nose jakousi dutou jehlou (před tím injekce na umrtvení),potom
mi tam tou jehlou vtlačili Antibiotika a nakonec jsme to musel vysmrkat. Nevím ale
dělali to 7 dní 2× denně a za měsíc se mi to vrátilo takže ten zánět dutin mám stále. Pokud by mi někdo mohl poradit moc bych mu byl vděčný. Prosím napište na email. Děkuje Karel.

KarelHB
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.12 07:26
můj email

Karelhb@email.cz

hern777
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.12 00:01
zánět dutin

Právě mě bolí kde co a zjištuji, co s tím. Ještě, že je dneska ten konec světa! :zed:

Pavlina8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.13 17:17
Dutiny

Uz treti den mam silene bolesti prave casti hlavy a zubu, nejdrive jsme si mysella zeje to od zubu tak jsme vyhelda azubniho lekazre ten mirekl ze zuby mam vporadku a poslal me na neuoroligickou ambulanci kde mi rekli ze mam zasahly dutiny dali mi jen injekc eprosti bolesti paralen a tod vse, dneska jsme opet zvracela aipet mam silene bolesti jak hlavy tak i zubu, muzete mi poradit co s tim aby mi to pomohlo a jeslti ten zub me obli od tech dutin nebo je to zase neco jineho? ale opravdu silene trpim… dekuji za pomoc

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Stanjura zuřivě hájí vyhazov Klause ml. z ODS, radní Richter mluví o diletantismu

Svým jednáním dlouhodobě poškozoval dobré jméno strany, nerespektoval její... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >