Zánět močových cest neustupuje!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jeans
Kecalka 258 příspěvků 29.07.19 17:24
Zanet mocovych cest neustupuje!

Dobrý večer, jsem už zoufalá! Koncem května jsem zmokla a prochladla a v mokrém oblečení jsem zůstala až do večera v práci, protože jsem měla odpoledni. Po cca 10 dnech jsem začala hodně často curat a přidal se slabší vytok. Šla jsem k lékaři a ten mi dal cotrimoxazol forte. Cca za týden klid. Jenže po, cca 14 dnech to začalo znovu a ještě se k tomu přidala bolest zad. Dostala jsem furolin, který mi nepomohl a ještě mě bolela hlava, měla jsem prujem. Za týden mi ho vyměnili za biseptol, ale ani ten nezabral. Je mi zle jsem unavená a často curam, hodně často. Dostala jsem na pohotovosti amoksiklav, který beru od pátku večer. Motá se mi hlava, jsem splavena a stale musim chodit curat. Beru i 2 krát denně blokurimu a lichoresnici. Už si nevím rady a ode dneška mám neschopenku. Příští týden jdi teprve na krev a donést moc na papírek a kultivaci. Mám v moci bilkovinu a krev na dva krizky. Poradíte co dál… ???? Prosím ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Safrik
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 29.07.19 18:00

Me bylo po furilonu zle jak psu! Tak sem dostala jiny antibiotika silnejsi a za par dnu bylo po zanetu

blumen
Hvězda diskuse 55009 příspěvků 29.07.19 18:06

@Jeans no a ty leky jsi dostala az po kultivaci cilene nebo naslepo? Pokud mas zanet ledvin, tak to bude chtit ATB nitrozilne mozna. A nic dalsiho bych k nich nebrala. Treba brusinky snizuji ucinek tech antibiotik, ale to asi vis.

Jeans
Kecalka 258 příspěvků 29.07.19 18:13

@blumen @blumen já dostala naslepo již 4 atb. Jelikož můj lékař říkal, že kultivace je v pořádku. Ale nebyla skončila jsem na pohotovosti kde mi byla dána naslepo další atb. Dnes jsem si volala na mikrolobiologii a na bichoemii a bylo mi řečeno, že tam lékař nic neodeslal. To jsem tam nešla již 17.7.k lékaři a v pátek mi bylo řečeno vše v pořádku. Teď jdu po dobrani amoksiklavu až v pondělí na krev a mám přinést moc na kultivaci. Přešla jsem k jiné lékaře po této zkušenosti.

Jeans
Kecalka 258 příspěvků 29.07.19 18:24

@blumen, jo brusinky jsem slyšela, že hodně dráždí. Ty neberu! Jen se z toho chci co nejdříve dostat. Nikdy jsem na záněty mocovych cest netrpela a teď tohle! Jsem unavená a to caste curani mě obtěžuje hrůza. Dělám pečovatelku v terénu a s lidma chodím k lékaři apod. Už jsem to nezvládla, protože bych se někde pocurala jak se mi chtělo ach jo. Neschopenku jsem měla naposledy v roce 2014

Jeans
Kecalka 258 příspěvků 29.07.19 18:27

@Safrik i já po furolinu byla úplně mimo jak mi bylo zle. Jsou to léky, které nejsou ještě registrované suklem.

Safrik
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 29.07.19 19:22

@Jeans Ty sem po tydnu vzala a vyhodila a sla si pro jiny. Desny, sem rada ze nejsem jedina

Jeans
Kecalka 258 příspěvků 29.07.19 20:21

@Safrik, ano přesně tak. Nebylo by možný to překonat.

Doctus
Závislačka 4546 příspěvků 30.07.19 05:43

No teď běžte za praktickým lékařem, ať vám nechá v laboratoři vyšetřit moč kultivačně, tedy jaká bakterie tam skutečně teď řádí (laboratoř určí i citlivost na ATB). Kolik Amoksiklavu užíváte?

Jeans
Kecalka 258 příspěvků 30.07.19 13:02
@Doctus píše:
No teď běžte za praktickým lékařem, ať vám nechá v laboratoři vyšetřit moč kultivačně, tedy jaká bakterie tam skutečně teď řádí (laboratoř určí i citlivost na ATB). Kolik Amoksiklavu užíváte?

Užívám tabletu po 12 hodinách tak 2 denně. Až doberu atb to bude v pátek tak mám přinést moc na kultivaci v pondělí ráno a vezmou mi krev. Teprve, ale příští týden ve čtvrtek budu znát verdikt. Bolí mě záda v bedrech a curam často dal. Už nevím… :anguished:

blumen
Hvězda diskuse 55009 příspěvků 30.07.19 13:09

@Jeans tak bezte do nemocnice. 4 antibiotika naslepo? A jak jako, ze kultivace byla v poradku. To by znamenalo, ze nemate zanet mocovych cest :nevim:

Pokud nezabiraji antibiotika, tak bych zasla na testy/kultivaci driv. Ultrazvuk ledvin nekdo delal? CRP z krve?

Jeans
Kecalka 258 příspěvků 30.07.19 14:34
@blumen píše:
@Jeans tak bezte do nemocnice. 4 antibiotika naslepo? A jak jako, ze kultivace byla v poradku. To by znamenalo, ze nemate zanet mocovych cest :nevim:Pokud nezabiraji antibiotika, tak bych zasla na testy/kultivaci driv. Ultrazvuk ledvin nekdo delal? CRP z krve?

Bohužel nikdo, jen moc. A to jsem se ještě dozvěděla, že to tam na kultivaci ani lékař neodeslal! Včera jsem volala sama do laboratoře. Sice mi řekli, že výsledky mi sdělit nemohou, ale nakonec mi řekli, že tam ani nic nepřišlo. Ještě mi dali číslo na biochemii a tam též nic. V práci mi to vyjednala paní vedoucí s paní ředitelkou u jejich lékařky. Dnes jsem tam opět byla a ta mi řekla ta krev a moc az v ponděli po dobrani atb. Už mám strach :scream:. I na pohotovosti jsem již 2 X byla. To curani mě otravuje, i když už to není pí pěti minutách, ale stejně jdu 2× do hodiny. Beru ty atb, blokurimu a lichoresnici. No to jsem měla mít za pár dnů dovolenou. V práci jsem je nechala ve stychu. Nevědí kam dřív! Jsem už úplně vyřízená. Jak si ještě ulevit doma?

Doctus
Závislačka 4546 příspěvků 30.07.19 20:09

@Jeans
Těžko říct, co za mrchy se vám teď díky tomu ATB koktejlu vyselektovaly, hned zítra si skočte za OL, ať vám nechá kultivačně vyšetřit moč (šel bych tam hned ráno, aby to byla ranní moč). Bolesti v zádech nejsou nejpříznivějším příznakem, jde o vaše zdraví. Čekat na vyšetření moči po dobrání ATB by bylo možné v případě, že by se příznaky lepšily (kontrolní kultivační vyšetření moči u nekomplikované cystitidy – zánět močového měchýře u jinak zdravých žen ve fertilním věku – není ani nutné, pokud má terapie dobrý efekt ve smyslu odeznění příznaků).

Amoksiklav na močové infekce je už poměrně dosti kontroverzní, neboť v dospělé populaci je relativně hodně kmenů rezistentních, vhodnější by byl cefuroxim-axetil (Zinnat, Xorimax atd.; pro kritiky - ano, nepůsobí na enterokoky, které jsou na cefalosporiny primárně rezistentní). Kdyby se, nedej Bože, jednalo o zánět až v ledvině (ten je provázen povětšinou horečkami), tak by to bylo na hospitalizaci.

Jeans
Kecalka 258 příspěvků 30.07.19 20:22
@Doctus píše:
@Jeans
Těžko říct, co za mrchy se vám teď díky tomu ATB koktejlu vyselektovaly, hned zítra si skočte za OL, ať vám nechá kultivačně vyšetřit moč (šel bych tam hned ráno, aby to byla ranní moč). Bolesti v zádech nejsou nejpříznivějším příznakem, jde o vaše zdraví. Čekat na vyšetření moči po dobrání ATB by bylo možné v případě, že by se příznaky lepšily (kontrolní kultivační vyšetření moči u nekomplikované cystitidy – zánět močového měchýře u jinak zdravých žen ve fertilním věku – není ani nutné, pokud má terapie dobrý efekt ve smyslu odeznění příznaků).Amoksiklav na močové infekce je už poměrně dosti kontroverzní, neboť v dospělé populaci je relativně hodně kmenů rezistentních, vhodnější by byl cefuroxim-axetil (Zinnat, Xorimax atd.; pro kritiky - ano, nepůsobí na enterokoky, které jsou na cefalosporiny primárně rezistentní). Kdyby se, nedej Bože, jednalo o zánět až v ledvině (ten je provázen povětšinou horečkami), tak by to bylo na hospitalizaci.

Díky moc. Pokud nebude lépe budu to opět řešit přes pohotovost. Už nemůžu jak jsem z toho unavená a vysilena.

Jeans
Kecalka 258 příspěvků 20.08.19 06:28
Zanet mocovych cest neustupuje!

Dobrý den, tak já stále opakovaně hledám cestu jak z toho kolotoče ven! Ještě pořád mám hrůzné problémy. Zjistili mi bakterie enterobacter clocae v moci na tři tyčky a vaginálně stafylokok, lactobacillus! Nasadili mi dle citlivostí atb biseptol 2 :pill: ráno a 2 večer. Vaginálně denně na noc tablety cotrimoxazol all. Nic nezabira. Včera jsem byla na urologii kde mi poradili hodně pít, jist atb a, že je divné, že nezabiraji atb. Bojím se, že už jsem těch atb měla tolik, že mi nic nezabere. Stále se opakuji problémy s mocenim. Chodím opravdu hodně! Jsem už, 3 týdny v pn. Do práce to nelze jít nevydržím se nejít vycurat. Jenže pracuji v terénu a to je problém. Jsem unavená a vynervovana. Biseptol již mám druhé balení a stale zlepšení nikde. Na urologii mi řekli, že udělají ještě cytoskopii, ale nemají termín dříve jak 25.10. A co do té doby? Až doberu biseptol což bude v neděli tak co dělat? Prosím poraďte už to nezvládám… :anguished: Byla jsem i na gynekologii už po třetí! Vůbec netuším jak se toho zbavit a doktoři asi také ne a to mě děsí!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama