Zánět močových cest u tříleťáka

147
21.1.11 19:29

Zánět močových cest u tříleťáka

Ahoj, prosím o rady a zkušenosti. Dnes jsem byla se synem u doktorky, protože od rána plakal při čůrání. Doktorka diagnostikovala zánět močových cest, syn měl v moči i krev, jenže mi řekla, že teď už laboratoř nepracuje a máme přijít v pondělí. Syn má teplotu 37,1 je ale celkem čilý, moc tedy nejí. Ale při čůrání ho to vážně asi bolí i bych řekla, že se celý nevyčůrá. Koupila jsem brusinkový sirup, ale na tu bolest nevím co dát a jestli vůbec něco je. Já vždycky když mám zánět vyfásnu atb. ale on nic nedostal. Je mi ho chudinky líto, nevím jak mu pomoct:( Děkuji za případné rady a tipy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Terka67
21.1.11 19:31

brusinky jsou dobré a také hooodně pít ! kdyby byla horečka tak bych dávala studené zábaly jinak při komplikacích bych neváhala na pohotovost

• Nahlásit
  • Citovat
Nepřihlášená Magi
21.1.11 19:33

Urologický čaj. Nehleď na to, že je tam psáno, že se může používat, až nevím od kolika let. Já jsem ho malýmu dala ve dvou letech a nemusel ani brát antibiotika. Hodně ho oslaď glukopurem, ať ho vypije a uleví se mu hodně rychle. Taky ať hodně pije. Malej měl zánět močových cest asi třikrát a toto mu vždy pomohlo. Tak ať je brzo dobře!

• Nahlásit
  • Citovat
24320
21.1.11 19:34

No já bych určitě jela na pohotovost a chtěla nějaká širokospektrá antibiotika, pak se to podle výsledků kultivace může upřesnit, ta léčba…
Jako když si představím, že bych teď chytla zánět močáku a měla vydržet do pondělí 8-o V žádném případě!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aty
7700
21.1.11 19:35

no peťo chudák malej. hodně pomáhá koupání v hypermanganu, kupuje se v lékárně, dát do vaničky tak dvě zrníčka, aby byla voda růžová, a po každém čůrání takhle koupat, taky ať čůrá se sprchou, hooodně pít, fakt se hodně prolívat. Ty brusinky super. No a vydržet do pondělí, ráno naběhnout se sterilní močí (v lékárnách koupit sterilní ampulku) a ráno chytnout střední proud moči) a vyžádat si kultivaci a sedimentaci. sedimentace by měla být hned druhý den, kultivace další. pokud v sedimentaci zjistí příliv bílích krvinek, asi už na kultivaci čekat nebudou, aby zjistili co tam je za bakterie a myslím, že ti doktorka nasadí sumetrolim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aty
7700
21.1.11 19:38

jo naší malou to chytlo minulou sobotu :roll:, taky jsme čekali až do pondělí, abysme šli k doktorovi, jinak volala jsem na dětské a zeptala jsem se, kdy event. vyrazit k nim a bylo mi řečeno až při horečkách nad 39. Zánět močáku většinou horečky neprovází. Zánět ledvin ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
147
21.1.11 19:45

moc děkuji za rady a tipy, uvidím jaká bude noc, kdyžtak asi vyrazíme zase na pohotovost. Naštěstí syn pije dobře a hodně i ten urologický čaj, snad to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17037
21.1.11 20:20

Teda, já měla zánět močových cest nedávno a takovou šílenou bolest bych nepřála malému dítěti vydržet tolik dní:(. Taky mi tekly slzy, ale to už jsem letěla k dr a hned ATB. I bez čekání na nějaké výsledky :think: . Tak jestli je to u dětí jiné? Ale základem úlevy je to pití, jak už tu bylo psáno.
Přeju hodně brzké uzdravení :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50
21.1.11 20:28

Ahojky, tak jsem nakoukla do diskuze a nedá mi to nereagovat. Malýho je mi moc líto, protože vím, co to obnáší. Naštěstí jen z mé zkušenosti, koukat, jak trpí děťátko je ještě horší. Já bych ho nenechala trápit a vzala na pohotovost, pokud ho to už řeže při čůrání a často nutí chodit. Nechápu, že vás doktorka nechala čekat do pondělí, protože víkend při takovýhle nemoci je hodně moc dlouhý. Já měla taky zánět, řezání při močení, koupila jsem si tenkrát Urinal, nakonec jsem stejně už nemohla vydržet a jela na pohotovost a tam mě vysvobodili, protože mi napsali ATB. Doktor konstatoval, že v tomhle stavu už mi nemohl pomoct ani Urinal ani brusinky, prostě nic. Držím pěsti, ať je brzy líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aty
7700
21.1.11 20:39

jojo taky mě zarazilo, že vás nechala čekat. chápu, že nám se to spustilo v sobotu, ale kdyby v pátek, tak nám doktorka hned předepíše sumetrolim (ono pro děti toho tolik není). změnila bych doktorku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4706
20.5.12 18:12

zánět močáku u dvouleté holčičky

ahoj mam dvou letou holčičku, přijeli jsme z pohotovosti, že má zánět močáku.. pálí jí při čůrání..doktor mi nebyl schopen říct, **z čeho to může mít, ale prý z nachlazení teda nee.. že je to infekční.. :zed: :zed:
**napsal ROSALGIN, ve kterém se má koupat.. nic jinýho manželovi neřekl.. já tam u toho nebyla.. na letáku je psáno pro děti od 6let.. tak nevim ani kolikrát denně jí v tom mam koupat nebo coo :zed: :zed: chlapa někam pustit..
**můžete poradit prosím??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
20.5.12 18:46

a dostala antibiotika?! to není legrace ani u dospělého natož u tak malé holčičky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4706
20.5.12 18:51

@zolycka
no ano, ted pro ně manžel jel na tu pohotovost.. zajímalo by mě spíš z čeho to může být.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
20.5.12 18:56

zánět MM často způsobují bakterie, které jsou ve střevech…takže lehce může např. při špatně utřeném zadečku dojít k zavlečení bakterií do močové trubice nebo se třeba podrbala ručičkou…, ale já to mívám i z prochladnutí..utírání po velké straně už zvládám na jedničku :mrgreen: …prostě mám oslabené močové cesty od malička a stačí mi jen ofouknout..
můžeš jít ještě dát sirup Urinal nebo cokoliv s brusinkama, výborný je čaj Urinatin nebo Uroregen, klasický urologický čaj už se nedoporučuje, protože příliš dráždí. Při zánětu MM je nejdůležitější hodně pít, aby se ty bakterie vyplavovaly…takže vodu, bylinkové čaje jako heřmánek, lípa, máta. NESMÍ se ovocný čaj, černý čaj, ŽÁDNÉ citrusy, rajčátka,…spíše zeleninu, kde je hodně vody jako jsou třeba salátové okurky a určitě je nutné k ATB brát ještě laktobacily…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
20.5.12 19:00

a neboj ATB zabítají docela rychle, mně obvykle tak do 5 hodin, částečně se uleví…ale není o co stát, kdyby při čůrání moc plakala, tak a´t čůrá třeba ve sprše…jo a taky se doporučuje spíše suché teplo, takže žádné koupání..samozřejmě sedací koupel s tím rosalgynem je něco jiného..ale prostě žádná mejdlíčka a vana… důležité je být v teple a v klidu…nebo aspoň v teple..Ať se jí brzy uleví :) hlavně dbej na pití, každou chvilku aspoň lůček :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama