Reklama

Záněť močových cest - urinal akut

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

deselu
Nováček 3 příspěvky 22.02.18 08:43
Záněť močových cest - urinal akut

AHOJ, už čtvrtý den mě trápí zánět močových cest. Hned první den jsem začala brát Urinal-akut. První dva dny to byla šílená bolest, že bych lezla po zdech. Dneska je to už lepší. Taky piju urologické čaje, hrozný vody, beru rovatinex, brusinky a blokurimu. Myslíte že mám ještě počkat a urinal zánět vyžene úplně, nebo pro jistotu dojít pro Antibiotika k doktorovi? Nechtějí se mi brát, protože obdobné potíže mám xkrát do roka. Nic mi jako prevence nezabírá. Už jsem z toho zoufalá.. :zed: :zed: :zed: :zed:

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24069 příspěvků 22.02.18 08:51

Ještě jsou dobré lichořeřišnicové kapky…
No a chodíš k urologovi? Za poslední rok se mi potíže s močákem hrozně zhoršily, urolog navrhl řadu vyšetření a způsobů řešení, zatím jsme začali jen léky, pokud se to nezlepší, tak přijdou na řadu i invazivnější metody.
Nevím, jestli to pomůže (zatím zlepšení vidím), ale aspoň mám pocit, že se s tím dá něco dělat, než jen baštit ATB.

BaMaK
Závislačka 2752 příspěvků 31 inzerátů 22.02.18 08:58

Mela by sis minimalne nechat vysetrit moc. Potize te prejdou, coz o to, ale pokud ty bakterie „nezabijes“ ATB, tak si jen zhorsis chronicke potize, protoze se tam ty bakterie zabydli a pri kazdem stresu, prochjlazeni, virose…budes mit potize zas a znovu.

anonymni_prezdivka
Kecalka 348 příspěvků 22.02.18 09:11

Rozhodně k doktorovi!! může se to přesunout i na ledviny a to bude teprve pošušňáníčko. vůbec nechápu, na co čekáš, měla jsi jít hned.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 22.02.18 10:11

Zašla bych pro antibiotika. Ty na močové cesty bývají s lokálním účinkem jen právě na oblast močových cest. A některé neovlivňují ani účinek antikoncepce. Pokud záněty trpíš opravdu často, vyloučila bych několik příčin a kdyby nepomohlo poradila bych se s urologem na možnosti rozšířit močovou trubici (laparoskopický zákrok na 3dny neschopnosti, ale není bez rizika).
1. prochladnutí - radši nos v kabátek pod zadek, než bundičku do pasu. Neseď na studených lavičkách (vím, zní to jak od babičky :lol: ).
2. dlouhé cestování autobusy, vlaky - vem si pod kalhoty ještě silonky (taky jak od babičky :roll: ). A to, aby si nechodila čůrat, rozhodně neřeš tím, že nebudeš pít (nějak si to naplánuj, aby sis došla alespoň 1× za 2h).
3. sex - pozor na anál; pozor na záněty v pochvě, které se nějak neprojevují (při urologických potížích, které se opakují, je dobré vyloučit možný kvasinkový zánět a přeléčit ho i s kontrolním výtěrem po léčbě). Hygiena před sexem a po sexu - chlap ať si myje ručky dezinfekčním mýdlem, nejlépe ať si umyje i žalud. A ty se po každém sexu zajdi vyčůrat, aby se případné bakterie vyplavily a neměly šanci se rozmnožit. Bakterie se můžou zanést i z úst při orálu hl. po jídle - zabírá vypláchnout ústní vodou, tvrdým alkoholem, zeleným nebo černým čajem, mentholová žvýkačka a samozřejmě klasické vyčištění zubů (lepší než nic, je i obyčejná sycená voda).
4. Hygiena při MS - před výměnou tampónů si vždy umyj ruce mýdlem.
5. Osobní hygiena - Tea tree oil kápnout pravidelně na kalhotky (případně na intimku). Používej speciální mýdla určená na osobní hygienu, nebo dětská neparfémovaná mýdla. Snaž se nenosit vysloveně nebavlněné spodní prádlo. Nepoužívej voňavý toaletní papír a voňavé vložky.
6. Strava - nekouřit, nadměrně nepít alkohol, dodat dostatek vlákniny a pít nesladké nápoje.
7. Potravinové doplňky (samostatně bez výše uvedeného nepomáhají) - vit. C, probiotika, brusinky, urinaly,… (je toho hodně)
No a když ani po těchto změnách nebudeš mít míň zánětů, tak bude třeba ta operace. :(
Držím palce ať to pomůže, já byla na té oparaci (ale některé věci, co vím dnes jsem netušila). :kytka:

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 6 inzerátů 22.02.18 14:17

Mě tehdy doporučovala v lékárně brat všech deset těch deset dní, a jestli to nezabere tak k lékaři, taky říkala hlavně ne, že vás to přestane po třech dnech bolet a vy to přestanete brát hezky všech deset dní a pak se rozhodnout, jinak nepodcenovat vylučovací orgány, měla jem i zánět ledvin a věř, že oproti močáku to už je sakra bolest, to človek neleze jen po zdi :D

deselu
Nováček 3 příspěvky 22.02.18 16:01

Na urologii chodím, ale zánět mi z moče nikdy nezjistili i přesto, že mi ji odebírali ve chvíli, kdy jsem měla opravdu velké bolesti. Dělali mi spousty vyšetření, ale podle nich jsem v pořádku. Jinak hygienu dodržuji poctivě a že bych někde prochladla si taky neuvědomuji. Kamarádka mi poradila detox střev a zvýšit si imunitu. Tak ještě zkusím to :) Snad to jako prevence zabere. Nejde přeci brát antibiotika 5× do roka..

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 22.02.18 16:08

@deselu
A nemůže to být od něčeho jiného :think:. Co záda? Onemocnění střev? A co já vím… Nejsem lékař, ale když nezjistili zánět, tam „kde by měl být“, hledala bych v okolí :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama