Zánět nosohltanu - léčba ATB

Alisa25
20.5.11 17:24

zánět nosohltanu - léčba ATB

ahoj chtěla jsem se zeptat. ve středu naše obvoďačka mamce diagnostikovala zánět nosohltanu a nasadila Azithromycin 500 1× denně. Včera bylo patrné zlepšení, dneska 3. den zhoršení s teplotama. Máte s tím někdo zkušenosti? Je možné že ATB nezabírají a je třeba je vyměnit. Brácha si léčí Ciploxem zánět nosohltanu způsobení Escherichií coli.Je ale bez příznaků, jeho tělo se prý s Escherichií „kamarádí“ a bakterie v něm tak přeživá tam kde by neměla. díky za odpověd

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
byron
20.5.11 17:49

Tak já měla zánět nosohltanu minulý měsíc- také jsme měla antibiotika- ke zlepšení došlo až po úplném dobrání- téměř týden mi bylo špatně, myslela jsme že mi nezaberou…

• Citovat
  • Nahlásit
1053
20.5.11 18:13

já měla ATB Duomox asi před dvěma měsíci taky na zánět nosohltanu spojenený se zánětem dutin, Duomox jsem předtím brala několikrát a nečekala jsem žádné problémy …
první den žádná změna, druhý den jsem lezla po zdi :zed: , začalo mě bolet celé tělo, skočila teplota, byla jsem úplně malátná (s dvěma malýma dětma za zadkem ideální stav :cert: )
volala jsem doktorovi, prý je to normální reakce organismu, vypořádává se tak s bacily a pokud není neplota nad 38,5, tak nedávat nic na sražení, účinek antibiotik by se prý snížil,
tak jsem to takhle přežila 2 dny, pak se to zlepšilo a zánět byl při kontole pryč :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neznámá A
15.11.11 20:26

Pomóóóóc

Ahojky, chtěla bych se zeptat … UZ jsem zanet nosohltanu mela ( minuly rok), povlaky na mandlích jsem moc neměla nic jsem na to nebrala a zmizelo to - max. paralen na teplotu. Dnes ho mam a na prave madli mala povlaky (bílé bez žilek). Chtěla jsem se zeptat, nemám teplotu, jen rýmu - používám mořskou vodu v kapkách moc praktické a účiné. MYslíš, že bych měla zajít k doktorce, nejsem člověk, který vyšetření zbožňuje :-? Jen bych se toho co nejdříve zbavila hlavně oteklé mandle a povlaků. :zed: Jinak to trvá 2-3dny. Prosím poraď !!! Předem děkujííí

• Citovat
  • Nahlásit
7705
15.11.11 20:32

ATB by se u zánětu nosohltanu měli předepisovat pouze po předchozích stěrech. Jinak se léčí jako rýma, případně kloktadla…Nechápu dnešní doktory..A o tom to je, že spotřeba ATB je neskutečně vysoká a předepisují se i na obyčejné virové onemornění bez předchozích testů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7705
15.11.11 20:33

Já si stříkla vždy JOX a za dva dny bylo po bolesti krku, jen rýma zůstala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
15.11.11 20:54

Bohužel na pharyngitidy taky trpím a málokdy se mi to podaří zvládnout bez atb :-( .Momentálně taky beru Azytromycin,ale nějak nezabírá,trvalo mi 3 týdny než jsem šla k dr.Poradila bych kloktání Florsalminu,echinaceové kapky,popř.Lichořeřišnici,což je přírodní atb.Zítra pro ni klušu do lékárny a přiberu rovnou ty kapky s mořskou vodou :wink: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
saracenka
15.11.11 21:57

tak já byla zrovna v pondělí u doktorky ,protože mám zánět nosohltanu ,který jsem si léčila doma a už po 3 se mi to vrátilo a nafasovala jsem duomox..a něco na kašel ,většinou to bez ATB nezvládnu úplně vyléčit a to ikdyž nemám horečky ..kloktam, beru na kašel a stejně se mi to vrátí ,mezitím nakazim všechny okolo.. :think: ted už to snad bude o.k.

• Citovat
  • Nahlásit
1764
18.11.11 09:41

Holky kdo trpíte na krční mandle, vyzkoušejte Echinacinu od firmy Just. Mi zabírá, beru ji pravidelně od podzimu do jara. A navíc je to čistě přírodní. Podporuje vrozenou imunitu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
saracenka
18.11.11 10:11

holky kdo máte duomox řekly vám v lékárně že se nesmí kombinovat s hormony, vyzvedával mi to manžel ..jsem z toho docela rozhozená ,protože zrovna do sebe peru hormony horem ,dolem.. 8-o

• Citovat
  • Nahlásit
neznámá A
19.11.11 18:16

Jj, já se na doktorku vykašlala, začla jsem také používat JOX a případně cucavky - bolest v krku a jemné povlaky zmizely, rýma zůstala; tu jsem však vyléčila čistou mořskou vodou, která lze zakoupit v lékárně.
Jinak Díky Všem :-)

• Citovat
  • Nahlásit
1aktak1
24.11.11 02:13

ahojky, uz par dni me boli pri polykani v krku,docela dost neprijemny, mam na mandlich jakoby takovy cerveny carky (zilky?) a ted me zacala bolet hlava,rymu skoro nemam. Mohl by to byt zanet nosohltanu? Nikdy jsem nemela anginu ani nic podobnyho tak nevim

• Citovat
  • Nahlásit
trdlota
31.10.13 11:29

Ahoj 1aktak1, na záněty nosohltanu jsem trpívala jako pes, hodně let.. Začíná to podivným pálením v krku a takovým jako pocitem, že bys to nejraději poškrábala. Pak začneš huhnat, jako když más plný nos, ale nic nesmrkáš, protože to nejde.. Pokud je to zánět, je ti blbě, bolí tě celé tělo a jsi unavená, jediné na co myslíš je ležet a spát. Alespon takto si to pamatuji, a lezlo to ze mě týden až deset dní než jsem vysmrkala ten agresivní hlen, poté už se tělo začalo regenerovat a bylo líp a líp. Ale než jsem se pokaždé zbavila toho žmolku a všeho v nosu, do stavu běžné rýmy, tak se mi chtělo utrhnout hlavu z krku.. fakt něco.. píšu ale v minulém čase, protože jsem našla něco co zabírá a jsem štastná jak ryba!!! můžu poradit, klidně napiš.. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.15 19:18

Jde zanet nosohltanu lecit bez atb?

mladsi dcera donesla ze skolky zase jednoho super bacila a od zari, kdy nastoupila do MŠ uz ma druha ATB. (poprvé spalova angina). ted tedy ATB na zanet nosohltanu, dnes ATB dostala i starsi dcera, vždy to chytne od mladsi. a já jsem si skocila na ORL a mam taktéž ATB.

strasne me to štve, že mají tak kratce po sobe další ATB a kamarádka me ted nahlodala, zda byla ATB nutna? skutecne jde lecit zanetlivy proces bez ATB?

• Citovat
  • Nahlásit
4492
20.11.15 19:41
@Anonymní píše:
Jde zanet nosohltanu lecit bez atb?

mladsi dcera donesla ze skolky zase jednoho super bacila a od zari, kdy nastoupila do MŠ uz ma druha ATB. (poprvé spalova angina). ted tedy ATB na zanet nosohltanu, dnes ATB dostala i starsi dcera, vždy to chytne od mladsi. a já jsem si skocila na ORL a mam taktéž ATB.

strasne me to štve, že mají tak kratce po sobe další ATB a kamarádka me ted nahlodala, zda byla ATB nutna? skutecne jde lecit zanetlivy proces bez ATB?

pokud se jedná o zánět tak se to asi bez ATB neobejde. Dělali Vám nebo dcerám třeba CRP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama