Zánět spojivek u batolete

3425
3.4.10 08:47

Zánět spojivek u batolete

Holky, potřebuju radu, Nikymu začalo v úterý hnisat očko, vytékal mu z něho takový nazelenalý hnis (se omlouvám za popis :oops: ), mudra mi na to dala kapky do očí a mastičku Kanamycin, už během středy se mu začalo to očičko zlepšovat, ale začalo mu hnisat to druhé, během čtvrtka se mu zlepšilo i to druhé, už to nehnisá, ani to nemá zarudlé, ani oteklé, tak ted nevim, jestli mám v tom kapání a mazání pokračovat až do středy, kdy máme přijít na kontrolu nebo už to nechat tak..? Jsou to totiž strašné boje, on si na to zaboha nechce nechat šáhnout, tak se s ním peru, abych mu tam aspon neco kápla, on ječí, já zpocená až… :roll: Tak co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1203
3.4.10 10:37

Ahuj Anduli :-D
nepíšeš jaké přesně kapky jste dostali - oftalmoseptonex?
V té mastičce je antibiotikum, tak bych řekla že by se mělo ještě tak aspoň 2-3 dny po odeznění příznaků pokračovat. Ty kapky nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
3.4.10 10:51

atb do oci se ma podavat alespon sedm dni mam nakazany od mudry…at je to mast nebo kapky… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
3.4.10 12:01

Irči, ty kapky jsou taky Kanamycin. Jéééžiš, 7 dní?? Tak to su zvědavá, jak to tu do středy zvládnem.. :roll: Stejně mám víc zlité všechno ostatní než jeho oči.. :-)
A myslíte, že měl opravdu zánět spojivek, když to trvalo jen 2 dny a je naprosto OK? 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1203
3.4.10 12:22

Anduli, aha kapky i mastička stejné, tak to jsem to špatně pochopila :oops: .
Jestli tam byl žlutozelený hnis jak píšeš, tak to nejspíš zánět byl.
Já bych kapala ještě dneska a zítra a pak už ne - když je to takový boj a od čtvrtka přestaly potíže. To trápení už mi pak přijde větší než ten přínos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
3.4.10 12:38

Asi jo, asi to tak udělám, dneska a zítra to budem muset ještě nějak přežít a od pondělka se na to už vykašlu. :lol: A myslíš, že by mohl jít třeba v pondělí ven..? A zítra nás zvali známí k nim domů na návštěvu, jeli bychom autem, takže po venku by nelítal, tak nevím, jestli jet nebo to zrušit, už se domlouváme od Vánoc.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
3.4.10 13:27

Vítek (11m) právě zánět prodělal, neměl skoro žádné problémy… kapali jsme atb kapky 10dní a ted máme ještě týden kapat oph.septonex… naštěstí to kapání snáší dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
3.4.10 13:29

Ale jinak ven určitě můžeš i dnes, když mu už oči nehnisají. Nakazit byste ostatní mohli pouze protřením očiček a následným zavedením do očí druhého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
monca114
26.7.13 13:09

Syn má zánět spojivek, min. týden jsme byli na pohotovosti, měl rudé levé oko a u duhovky jako by zduřeninu. A začalo se to dostávat i do druhýho oka. Dostal ATB kapky po 2 hodinách do obou očí a na noc mast. Teď jsme byli na kontrole u obvodní a jelikož se to nelepší, tak v pondělí jdeme na oční. Obě oči má červené, doktorka říkala, že to není už jen zánět spojivek, což jsem si myslela od začátku, kvůli té zduřenině. Prý to je hlouběji asi. Máte někdo podobnou zkušenost? Zítra to bude týden, co má antibiotika a ven nechodíme. 2 dny jsme nebyli vůbec, jen večer chvilku na zahrádce a po celý týden jsme byli jen v úterý a dnes na kontrole. Jinak z očí mu nic nevytéká, ani je nemá ráno zalepený

Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama