Zánět spojivek u dospělého - co dnes s tím?

Anonymní
2.6.13 08:00

Zánět spojivek u dospělého - co dnes s tím?

Ahoj,
včera mi při škrábání omítky a malování bytu napadala omítka do očí. Začalo to bolet, v noci ještě víc, nakapala jsem si do nich v noci Opthalmo Septonex (ale prošlý :? ). Bolí to čím dál víc. Co s tím?
Doma nic nemám - mohla bych zajet do pohotovostní lékárny na Bulovce (ale nevím, pro co). Není pak lepší už si tam rovnou skočit na pohotovost - anebo je to blbý tam chodit s takovou banalitou?
Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4478
2.6.13 08:06

No jestli to boli cim dal vic, tak bych posouzeni jestli je to nebo neni banalita nechala na doktora z pohotovosti a vyprdla se na nejake samoleceni. Oko je oko. Chces to riskovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
2.6.13 08:11

Taky bych jela na pohotovost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
2.6.13 08:17

Na pohotovost není to banalita

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74301
2.6.13 08:19

Na pohotovost bych nejezdila, ale zkusila bych se na té Bulovce procpat na oční ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
2.6.13 08:24

Zkus si zatím kapat do oka převařenou vodu, prý to zabírá na lehčí zánět spojivek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
2.6.13 08:30

Zatím ophtalmo septonex kapat každou hodinu, pokud je ale dlouho prošlý, může způsobit druhotný zánět. Každopádně co nejdříve na oční, aby zjistili, zda v rohovce nezůstalo malinké cizorodé tělísko a předepíšou antibiotické kapky a mastičku, kterou Vám bez receptu nikdo nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Brooucinda
2.6.13 08:35

Ono se řekne je to jenom zánět spojivek, ale jde o oko a neléčený s neodstraněnou příčinou může vyvolat poškození rohovky. Myslím. Alee není to jako že bys přišla o zrak. Prostě očař přijde při pohledu do oka na to, že byl jednou někdo šikovný samoléčitel. Jinak na to se dávají antibiotika a někdy to samo odezní po odstranění příčiny. V tvém případě to bílení. Ale jen někdy. Hlavně nedrbat a nesahat stejnou rukou do obou očí a už vůbec ne někomu jiněmu!

• Citovat
  • Nahlásit
3168
2.6.13 08:36

Ja jsem sestra z ocniho urcite na ocni dostanes atb kapky na zanet spojivek+masticku oko v klidu tyhle pripady jsme tam mely na dennim poradku takze jed nikdo te zato nezabije prohlidnou ti oko jestli tam taky nemas sponu. Takze jed mej se hezky.Oci mas jen jedny. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.13 08:42

Zakladatelka

Díky moc všem za reakce. Radši tedy za chvíli pojedu.

• Citovat
  • Nahlásit
10365
2.6.13 08:47

Jela bych kvůli možným zapíchaným částečkám. Jinak zánět jsem zrovna měla před dvěma třemi týdny, jedno oko totál slepený, druhý zas rudý jak angorák a polopřivřený. Během pár dní se to srovnalo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
3.2.15 20:18

Holky, potřebuju vaše zkušenosti. Od noci mi hnisají oči, odpoledne se to vystupňovalo, oko mám zarudlé, víčka nateklá, hnis teče skoro proudem. Prokapávám ophtalmoseptonexem a dala jsem si tam Fucithalmic (atb kapky), před spaním si je dám zas. Jak budu vypadat ráno?? V 6 vstávám do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
3.2.15 20:23

Možná se pletu, ale není v opthalmoseptonexu napsáno, že se nemá používat, když je v očích hnis?

Na pohotovost se dneska už nedostaneš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6467
3.2.15 20:29

@adna Tak to netuším, prodala mi ho v lékárně, když mě viděla. Pohotovost nepotřebuju, mám ty atb kapky, jen mě zajímá, jestli budu zítra ráno vypadat nějak normálně :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4755
3.2.15 20:30

@Karleon namátkou bych si sama nic do očí neordinovala. ale od očařky, když jsem dostala na zánět spojivek, tak kapky atb zabraly asi po 3-4 aplikacích, zmírnila se bolest, přestal se tvořit hnis, ale oko splaskávalo a zarudnutí mizelo dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat