Opakované záněty ledvin - bolest se po prášcích zhoršuje

70
21.1.19 10:57

Záněty ledvin opakovaně

Ahoj, velmi rychle stručně, během půl roku mám po 4 zánět ledviny, na CT jsem byla a mám nález na žlučníku, nějaký písek či kámen.

Nyní mi lékař v pátek předepsal Ofloxin atb 20tbl, ale bolest se zhoršuje, stalo se vám? Dnes odpoledne budu volat ale nelíbí se mi že se to nelepší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9110
21.1.19 11:17
@Alkub píše:
Ahoj, velmi rychle stručně, během půl roku mám po 4 zánět ledviny, na CT jsem byla a mám nález na žlučníku, nějaký písek či kámen.Nyní mi lékař v pátek předepsal Ofloxin atb 20tbl, ale bolest se zhoršuje, stalo se vám? Dnes odpoledne budu volat ale nelíbí se mi že se to nelepší :think:

Co ti vykultivovali za bakterii? Jestli se to od pátku i přes prášky zhoršuje, tak to mi nepřijde normální :(. Užíváš ještě něco na podporu třeba i mezi záněty brusinky, d manozu, lichořeřišnici, ledvinový čaj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3433
21.1.19 11:37

Mně bylo řečeno,než se to rádo vrací že je potřeba vykultivovat, co přesně tam zlobí, a velmi důkladně to prelecit, pak udělat zase testy a léčit, dokud to neji čistý. Jinak se toho nezbavis. Já jsem to naštěstí měla jen jednou, podruhé náběh a to mi bylo řečeno toto. Naštěstí z toho sešlo, nějak si tělo poradilo samo. Ale pokud se mi to zase vrátí, podstoupil všechna vyšetření, ať mám pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
21.1.19 11:47

@meduzza tak to už nevím čerstvé výsledky budu mít odpoledne ale dal mi právě proto antibiotika ten Ofloxin že ať to podchyti včas, no ale právě se to zhoršuje což mě zaráží :( a piju čaje a polykam brusinky

@chaela Joo takhle sem to měla předešlé 3× ale pokaždé se to vrátí :( doktor říká že možná tím zlucnikem jestli ty kameny nebo písek koluje stále do ledvin.. Dnes se každopádně poptám dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18527
21.1.19 12:41
@Alkub píše:
@meduzza tak to už nevím čerstvé výsledky budu mít odpoledne ale dal mi právě proto antibiotika ten Ofloxin že ať to podchyti včas, no ale právě se to zhoršuje což mě zaráží :( a piju čaje a polykam brusinky@chaela Joo takhle sem to měla předešlé 3× ale pokaždé se to vrátí :( doktor říká že možná tím zlucnikem jestli ty kameny nebo písek koluje stále do ledvin.. Dnes se každopádně poptám dr

Ze zlucniku do ledvin? Tak to je dlouuuuuuhhhhhhhaaaaa cesta… to jste se asi spatne pochopili…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
21.1.19 13:01

bude to chtit asi lecit atb a pak nejaky chemoterapeutika treba na pul roku…neco jako biseptol…
mela jsem neco podobnyho jako dite a nakonec pomohlo vic jak rok na biseptolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9110
21.1.19 13:20
@Alkub píše:
@meduzza tak to už nevím čerstvé výsledky budu mít odpoledne ale dal mi právě proto antibiotika ten Ofloxin že ať to podchyti včas, no ale právě se to zhoršuje což mě zaráží :( a piju čaje a polykam brusinky@chaela Joo takhle sem to měla předešlé 3× ale pokaždé se to vrátí :( doktor říká že možná tím zlucnikem jestli ty kameny nebo písek koluje stále do ledvin.. Dnes se každopádně poptám dr
@chaela píše:
Mně bylo řečeno,než se to rádo vrací že je potřeba vykultivovat, co přesně tam zlobí, a velmi důkladně to prelecit, pak udělat zase testy a léčit, dokud to neji čistý. Jinak se toho nezbavis. Já jsem to naštěstí měla jen jednou, podruhé náběh a to mi bylo řečeno toto. Naštěstí z toho sešlo, nějak si tělo poradilo samo. Ale pokud se mi to zase vrátí, podstoupil všechna vyšetření, ať mám pokoj.

Také mi bylo řečeno, že nejdůležitější je ta kultivace. Zjistit jestli se ti vrací stále to stejné? A v laborce by měli určit na co je to citlivé. Během půl roku čtyřkrát zánět ledvin je velká zátěž. Jestli je to nějaká rezistentní potvora, která se pořádně nedoléčí a stále se vrací. Pak to co si měla minule už na ní nezabere. Nebo jestli ti to pokaždé způsobí něco jiného :nevim: .
Co partner, nemá problémy? Jestli ti třeba něco nepředává. Jemu to ale nemusí dělat potíže. Tím nemyslím, že je nemocný, to vůbec ne, jen každý si nějak poradí s jinou mikroflórou. Nebo třeba orální sex, ty bakterie z pusy také mohou působit potíže. Gynekologické potíže a močové cesty jsou dost propojené. Navoněný toaletní papír? Může ti teď ty močové cesty oslabovat i něco co by jindy nevadilo. Píšu jen co jsem se dozvěděla já, když jsem měla zánět ledvin. Samozřejmě základ je urolog.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama