Stálá vaginální suchost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 09:57
Stálá vaginální suchost

Ahoj, už dlouho mě trápí vaginální suchost a nevím, jak to řešit. Ptala jsem se gynekologa, zda to nemůže být nedostatek nějakého hormonu a dle něj, když mám pravidelný cyklus, tak nemůže a dál to neřešil. Kolikrát mám pocit suchosti, až je to nepřijemne. Je to tak i během sexu, bez lubrikačního gelu nemůžu být a dost mi to vadí, je mi teprve 30 let. Ale partnerem to není, jak jsem již psala, je to trvalý stav a ani po orgasmu nedojde k sebemenšímu zvlhčení. Dost mě to trápí, napadá mě, jestli na to může mít vliv hypofunkce štítné žlázy a nebo to, že celkove docela málo piju. Zkoušela jsem nějaké zvlhčující gely, ale spíš mě to stipalo, asi mám nějakou alergii, i po speciálním intimnim hydratační sprchovém gelu jsem pak měla zánět, kdy jsem naopak trpěla na výtoky, ale po vyléčení se opet vrátil původní stav, úplne sucho. Trápí to taky někoho? Co se s tím dá dělat? Děkuji a prosím o anonymitu, je mi to trapné, vlastně jsem se s tím nesverila žádné kamarádce, vi to jen partner, protoze si toho nejde nevšimnout :oops: 8o

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9256 příspěvků 33 inzerátů 21.01.19 10:02

Nezkouselas gynocaps?

Zwetta
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 21.01.19 10:09

Trpěla jsem na to po porodu, hodně to kazilo prožitek při sexu :roll: Koupila jsem si v lékárně Vagisan hydrokrém a cca co druhý, třetí den aplikovala. Teď už nepoužívám a problémy vymizely :dance: Za zkoušku nic nedáš ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 10:12
@Verun83 píše:
Nezkouselas gynocaps?

Nezkoušela, podívám se na to, díky za tip :)

@Zwetta píše:
Trpěla jsem na to po porodu, hodně to kazilo prožitek při sexu :roll: Koupila jsem si v lékárně Vagisan hydrokrém a cca co druhý, třetí den aplikovala. Teď už nepoužívám a problémy vymizely :dance: Za zkoušku nic nedáš ;)

Nějaký takový gel jsem měla, ale spíš mě to to aplikaci pak pálilo :? Ale podívám se na něj, děkuji :)

Verun83
Echt Kelišová 9256 příspěvků 33 inzerátů 21.01.19 10:15

Netrpela jsi casto na mykozy nebo tak? Jestli te vsechno pali, tak mas tu sliznici asi nejakou narusenou. Ten gynocaps by mohl pomoci regeneraci.

Gerberka
Závislačka 3227 příspěvků 21.01.19 10:23

ahoj, na obnovu mikroflory v pochvě je výborný Fermalac vaginal.
Gynocaps má podobné složení - ale nemusí být v ledničce, Fermalac vaginal v ledničce být musí.

Ještě je výborný probiotický intimní krém ELLEN (www.ellen.cz), je dražší a musí se spotřebovat do 30 dnů od otevření, protože je bez všech konzervačních látek, ale opravdu je nejlepší.

Taky mě ta suchost někdy trápila…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 11:05

Moc děkuju za všechny tipy, ano, na mykózy jsem často trpela, i na záněty močového měchýře a napadlo mě, že to může být od toho. Fermalac mám, nebrala jsem ho teda dlouhodobě, jen občas, zkusím Gynocaps, abych ho mohla mít nahoře v patře a nezapominala na něj, když nemusí být v lednici. A krém taky zkusím. Ještě mě napadlo, jestli někdo neměl zkušenost, ze to i psychicky, dost mě to trápí, všichni kolem mě si užívají a já nemůžu a spíš z toho mám trauma :roll:

Zwetta
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 21.01.19 11:26

Tak je jasný, že nahnutá psychika tomu nepřidá, obzvlášť, pokud tento problém už řešíš delší dobu ;) Ale zkus myslet pozitivně, napsaly jsme ti hodně tipů na léčiva a spolu s tvojí vírou určitě některé zaberou a bude to zas dobré :kytka: Očividně si potřebudeš zahojit porušenou sliznici ;)

bublifucekk
Stálice 63 příspěvků 21.01.19 13:48

mě to trápilo od srpna!!! katastrofa. měla jsem k tomu i neustálé pálení poševního vchodu. pálily mě i gynocaps. momentálně mám týden klid, tak snad je to za mnou :potlesk: pomohl mi měsíčkový olej od dědka kořenáře (po měsíci užívání), enzymax V a pranic healing. chodím na meditace. může to být i psychikou.

Stick
Povídálka 13 příspěvků 04.02.19 11:37

Já mám laktobacilózu, takže věci, kde je probiotika nemůžu vůbec :-( včera jsem měla s partnerem styk, při předehře použil prst a asi mě nějak poranil nebo nevím, ale byla jsem taková sušší a od té doby mě bolí břicho, pálí mě celý spodek a já fakt nevím, co dělat 8o

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Drsné obvinění Terezy z Výměny: „Pořád jen spala, na dvorku byla cítit tráva!“

Čeká nás další vyhrocená Výměna manželek. O pořádné „tóčo“ se postará hlavně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >