Zapečené brambory jak děláte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 29.09.18 16:29
Zapečené brambory jak děláte?

Krasny den ženy, dámy, slečny, potřebuji ověřený recept na zapečené brambory s mletým masem nejlépe protože to tu mám :)) děkuji. Podělte se prosím. Jednou jsem je dělala a mela je syrové :( někdo je vaří předám děláte to také? Děkuji děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Z.jev
Závislačka 3211 příspěvků 29.09.18 16:32

@Kraskabezzvirete buď předvařit nebo péct zakryté delší dobu, dokud nezměknou

Kriss Tina
Kelišová 6062 příspěvků 29.09.18 16:36

Já je krajim na menší kousky, promíchám s kořením, masem, podliju trochou vody a pecu tak hodinu, nikdy tvrdé nebyly :nevim:

Helileli
Závislačka 3046 příspěvků 29.09.18 16:39

Určitě povařím brambory predem, když je nakrájím na silnější plátky, stačí maximálně 5min. Jinak je to takové jídlo, co dělám od oka, hodím maso na cibulku, přihodím k němu zeleninu co je po ruce, orestuju, mezitím se povaří brambory, dám tam nějaké koření, rozmíchám v mléce nebo smetaně trochu mouky, osolím, okorenim, já třeba dávám sušený česnek, muškátový květ či oříšek, libeček, sůl, pepř. Promíchám brambory s masem a zeleninou, trochu upechuju, zaliju směskou, posypu sýrem, hotovo.
Když mám třeba zbytek sýra typu grand Moravia či jiný, zamícháme ho dovnitř, na posyp je dobrý Čedar, ale když je jen eidam nebo gouda, tak tam frknu ty.
A když potřebuju spotřebovat třeba kus uzeného, šunku, nafrkam to tam též.

Halamka
Závislačka 3697 příspěvků 29.09.18 16:40

Vařím si brambory ve slupce, aby byly poloměkké. Mleté okoření (sůl, pepř, majoránka, česnek a dávám malý protlak) a na cibulce osmahnu. Brambory nakrájím na kolečka, dám vrstvu brambor, posolím, mleté, druhou půlku brambor a posolím. Ve smetaně rozkvedlam vejce (3-4) a zaleju. Do trouby na cca 20-30min. Někdy do mletého soupnu rajčata nebo papriku či cuketu.

Eemii
Neúnavná pisatelka 17067 příspěvků 29.09.18 16:40

Egyptske brambory.Syrove brambory na platky,mlete orestovat.Do pekace pul brambor,mlete,sul,pe­pr,cibuli na platky,druhou pulku brambor.Zalit naredenym rajskym protlakem.Naredit tak,aby „protekl“ dolu.Navrch maslo na platky a zapect.Jednoduche,rychle­,vyborne.

Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 29.09.18 16:41
@Kriss Tina píše:
Já je krajim na menší kousky, promíchám s kořením, masem, podliju trochou vody a pecu tak hodinu, nikdy tvrdé nebyly :nevim:

Krasny den, děkuji za odpověď :) No a co Smetana? Vejce? Nedavate to? :( já našla XY receptu :( bohužel jsem mladá a nemám s tím zkušenosti a nerada bych to pokazila :roll:

Helileli
Závislačka 3046 příspěvků 29.09.18 16:52
@Kraskabezzvirete píše:
Krasny den, děkuji za odpověď :) No a co Smetana? Vejce? Nedavate to? :( já našla XY receptu :( bohužel jsem mladá a nemám s tím zkušenosti a nerada bych to pokazila :roll:

Prosím tě klid, když to nezapomeneš osolit a nebude to syrové, tak se to sni ;)

Kraskabezzvirete
Stálice 82 příspěvků 29.09.18 16:55

@Helileli :D já vím, dekuji za podporu, má přijít maminka na veceri :)) tak se chci snažit :))

Anna85
Kecalka 377 příspěvků 29.09.18 16:58

Brambory si nakrajim na platky tak jak je chci pak do pekace a predvarim, ale ne do mekka.
Pak davam vrstvu brambor, okorenim, vrstvu masa (to si predem udelam na cibuli), vrstvu rajcat a mozzarelly nebo jineho syra. Pak jeste jednu vrstvu na to, zaleju smetanou a zapecu, jsou moc dobry :)

potvurka89
Závislačka 3005 příspěvků 29.09.18 17:10

@Kraskabezzvirete ahoj pokud zvolíš syrové brambory a smetanu použij smetanu ke šlehání , klasická bude stále téct . Zapékací misku či pekáč přikryj alobalem a peč 150-170°C nesmí to být na horkovzduch. Podle velikosti pekáče se to peče klidně 3-4h . Když zvolíš uvařené brambory o hodně se příprava zkrátí. :) Je to také podle toho jaká bude vrstva brambor
Včera jsem dělala bramborový quiche se slaninou a sýrem. Dala jsem tenkou vrstvu strouhaných brambor, peklo se to na 180°C 15min pak jsem dala náplň a dalších 15min na 170°C dopéct :)
Při těchto receptech jsem si hodně oblíbila elektrická struhadla a nejvíc na plátky a parní hrnec. :)

Uživatel je onlinelachtanice86
Kelišová 6652 příspěvků 29.09.18 17:14

Oskrabu, nakrajim na kolečka. Hodím do pekáče se solí, sladkou paprikou a dám do trouby přikryté. Na cca 200c. Mezitím na panvicce osmahnu maso a cibuli, osolim opepřím a dochutím dle sebe. Jakmile jsou brambory měkčí hodim do pekáče maso s cibulí, chvilku peču a zaliju smetanou. Peču dokud nejsou úplně měkká a smetana trochu nevypacena.

Monchichik
Kelišová 5461 příspěvků 29.09.18 17:27

Zásadně zapékám syrové brambory, protože je ještě předvařovat je dvojí práce a podle mě zbytečná. Navrstvi brambory, mezi to dej ochucené mleté / to bych udělala dopředu na pánvičce se sladkou paprikou, kořením, na cibulce /, dej to do pekáčku, přiklop to nebo zakryj alobalem, peč tak třeba hodinu, potom to můžeš zalít šlehačkou a posypat třeba sýrem, ničeho se neboj, zkazit se to nedá :lol:

Anik
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 29.09.18 17:44

Potvurka89: proč to nesmí být horkovzduch? Já tak peču všechno a je to ok. I ty zapečený brambory…syrový /ale krájím na kostičky/, promíchám s předem udělaným masem na cibulce, zaliju smíchaným sýrem, vejcem a smetanou ke šlehání a je to vyborny.

Příspěvek upraven 29.09.18 v 17:45

Markéta80
Hvězda diskuse 40473 příspěvků 29.09.18 17:44

@Kraskabezzvirete https://www.mimibazar.cz/…ske-brambory. jen maso si restuji zvlášt na cibulce ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >