Zapečené tousty

23.1.20 11:25

Zapečené tousty

Dělávám dětem do školy zapečené tousty klasika šunka-sýr. Občas jsem zapekla s nutelou. Chtělo by to změnu, ale nenapadá mě, jaké jiné dělat. Tak bych se chtěla zeptat jaké tousty připravujete.
A taky bych chtěla vědět, jestli tousty necháváte vychladit nebo je balíte teplé. Raději bych je balila teplé, ale mám obavy, že se zapaří. Jinak dávám do boxíku až vychladnou. Většinou vlažné, podle toho kolik máme času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

217
23.1.20 11:27

@malá cukrařinka sunka, mozarela, rajcata ;)
Slanina, cibule, syr…
Jime teple, jinak davam zchladle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9008
23.1.20 11:28

Salam/rajce/parek/špenát… Víc mě asi nenapadá :d

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1647
23.1.20 11:34

Já dělám taky z nutellou a ještě mezi dávám kolečka banánů. Možností je hodně, dej tam cokoliv máte rádi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
23.1.20 11:35

Marmeláda, burákové máslo. Do slaných jde dát úplně, ale úplně všechno. Já tam miluji i zeleninu. A doporučuji jednu stranu potřít kečupem a na to oregáno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 11:39

Dávám tam kde co. I s marmeládou nebo povidlama, pro milovníky sladkých svačin jsou moc dobrý.
Jinak třeba natvrdo vařená vajíčka s hořčicí, to tu ještě nezaznělo, a taky už sem tam dala ricottu a špenát a to byl velkej luxus :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8685
23.1.20 11:43

Můj syn má rád vajíčko a tuňáka (ale to teda zavání, nevím, jestli mu to budu dělat do školy). Jinak mají děti rády, když je jedna strana potřená hořčicí a druhá máslem (nebo kečup a máslo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 11:49

Krom slaných dělám i s tvarohem a jablky se skořicí, varianta na závin. Ale za mě je stejně nejlepší klasika šunka sýr cibule.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
371
23.1.20 12:12

Dávám kečup, šunku, míchaná vajíčka a sýr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4591
23.1.20 12:15

Dělám dětem klasiku sýr, šunka/slanina. Balím teplé do alobalu a do krabičky, tousty jsou prý ve škole teplé a nejsou,,zapařené,, (mokré)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5421
23.1.20 12:22

Odmazit cibulku, na to dat sklenici “lečo”, zamíchat a prohřát, nechat vystydnout, do vystydlé směsi nastrouhat nahrubo eidam a touto směsí plnit toasty a zapéct :lol:, trochu prasárna, ale je to luxusní, jen tedy je to dobré teplé, studené nevím nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 13:03
@mayecka píše:
Já dělám taky z nutellou a ještě mezi dávám kolečka banánů. Možností je hodně, dej tam cokoliv máte rádi :kytka:

Stím banánem, by to mohlo být, zajímavé a dobré, díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 13:05

Slanina a čedar, střídat sýry pokud děti mají rády (hermelín, nivu, mozzarelu), občas přidat k šunce salám, přihodit zeleninu (výborně funguje hlavně rajče a kukuřice, ale i špenát, paprika, cibule, dokonce kyselá okurka). Dají se zapéct třeba i fazolky z konzervy v rajčatové omáčce. Já do toustů často upotřebím zbytky - když zůstane kousek masa, vařené vajíčko, nějaká zeleninová směs. Skvělá kombinace je brokolice na páře a sýr, ideálně s modrou plísní, taky se dají plnit vejci, jak už nahoře zaznělo. Já tousty miluju, dělám si různé varianty na večeři několikrát do týdne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 13:06
@Pavlička píše:
Odmazit cibulku, na to dat sklenici “lečo”, zamíchat a prohřát, nechat vystydnout, do vystydlé směsi nastrouhat nahrubo eidam a touto směsí plnit toasty a zapéct :lol:, trochu prasárna, ale je to luxusní, jen tedy je to dobré teplé, studené nevím nevím…

Děcka by to nejedly, ale udělám pro nás dospěláky, díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.1.20 13:07

@Mar__tanka1983 povidla zkusím i tu marmeládu, díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu