Nápad na narozeninový domaci dort pro 6 leteho kluka

Anonymní
17.1.20 00:08

Nápad na narozeninový domaci dort pro 6.leteho kluka

Nemáte někdo nějaký nápad jak udělat doma narozeninový dort pro 6 leteho kluka? Chtěla bych zkusit z fondanu a marcipanu ale nemám zkušenosti. Nevím jaký krém se hodí, někdo nějaké zkušenosti, rady, nápady? Na vyrábění postaviček nemám moc talent takže mě i napadlo třeba vykrajovatkama na cukroví vykrajet, ale nevím jestli je to vhodné. Moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1194
17.1.20 00:30

Já na dort kupuju normálně hračky, fondán stejně většinou ani nejí, takhle jim to vydrží a mají vzpomínku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3211
17.1.20 05:41
@Anonymní píše:
Nemáte někdo nějaký nápad jak udělat doma narozeninový dort pro 6 leteho kluka? Chtěla bych zkusit z fondanu a marcipanu ale nemám zkušenosti. Nevím jaký krém se hodí, někdo nějaké zkušenosti, rady, nápady? Na vyrábění postaviček nemám moc talent takže mě i napadlo třeba vykrajovatkama na cukroví vykrajet, ale nevím jestli je to vhodné. Moc dekuji

Pod fondan musíš mít hodně tučny- maslový krém, jinak se to bude roztekat. Postavičky se dají i koupit, nebo můžeš zkusit jedlý papír, nebo klidně opravdové hračky… Co takhle autodráha? Nebo něco, co má syn rád? Zoo? Dinosauři? Fotbal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2996
17.1.20 05:58

Já dělám od dceřiného roku obyčejný piškot těsto. A krém dělám že nechám den předem vykapat asi 5-6 velkých jogurtu bilých. Musí se dát přes utěrku nebo plínu a sítko. A do rána vykape, za cca 14hod. Zůstane hustý krém, do něj vmícham rozmixované banány. Když dělám tento krém každý se olizuje, děti nám ani ty máslové krémy nejedl když jsem dorty objednávala kdysi. a kolem dortu dám taky ten krém, a kolem dokola dám cukrářské piškoty, dort obvážu stuhou dokola. A nahoru krém, a ozdobím ovocem. Sestra třeba objednává jedlý papír s různým motivem. Jde i foto vlastní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 08:01

Zkusím ti sem vložit pár nápadů. Nejsou dokonalý, jsem samouk, ale pro inspiraci to snad bude stačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 08:02

Nebo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 08:03

Nebo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 08:04

Nebo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 08:05

Nebo tento, ale ten je spíš pro staršího

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11835
17.1.20 08:35

A pokud se necítíš na ten marcipán, co koupit jedlý papír s oblíbenou postavičkou? Vypadá to parádně a je to jednoduché ;)
Je to piškot, krém, ovoce a máslový krém ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 08:48

lucynka25

Máš krásné dorty Luci, jsi moc šikovná :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
17.1.20 08:52

@Karlíkovka Tééda no máš nádherné dortíky :palec: a ten marcipán si asi děláš doma sama? Do toho hambáče bych se hned zakousla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 09:11

Zkoušela jsem všechny možný druhy a recepty, a nejvíce se mi osvědčila varna. Přidávám do ní aroma různých příchutí. Podle toho co má oslavenec rád, nebo na co mám zrovna chuť :lol: Takhle jsem už dělala ananasovou i třešňovou varnu. Přijdou mi lepší než obyč. mandlová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 09:20

Jinak mockrát děkuji za pochvalu. Mohly by být lepší, ale jsem pěkná matla a pro ty naše domácí oslavy to stačilo :lol:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11835
20.1.20 07:40

@Karlíkovka díky, ale ty tvoje dorty jsou opravdové mistrovské dílo
Já ty marcipánový zkoušela a tak jsem se u toho vztekala, že kdybych ho chtěla, radši si zaplatím.
U nás ale nikdo (kromě mě) potahované nejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama