Dítě 14 let zapomíná dýchat

Anonymní
26.2.21 08:13

Zapomíná dýchat

Ahoj
Jedno z mojich dětí (14 let) zapomíná dýchat. Přišla za mnou s tím, že zapomíná dýchat a někdy na to přijde jen tak a začne dýchat a někdy až se začne dusit. Je to normální? Může to být něco vážného? Měla bych jít s ní k doktorovi? Co by jste udělali vy?
Jen chci ještě říct, že kvůli mému zdravotnímu stavu to není tak lehké. V práci jsem na neschopence a do města kde jsou doktoři musím jet autem. Já ale nejsem schopná mačkat pedály. Kvůli mému již zmíněnému zdravotnímu stavu. Co by jste dělali na mém místě vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7728
26.2.21 08:17

Zavolala bych pediatrovi a domluvila se s ním. Pokud by bylo potřeba někam jet, tam si zajistit někoho kdo vás odveze a nebo taxi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7523
26.2.21 08:18

Troll :roll: který navíc fláká hodiny biologie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
26.2.21 08:23

Normální to asi není, ale taky se mi to občas stane… moje žena se občas divila, proč jsem se najednou tak hluboce nadechl… ale rozhodně ji to nezabije. Vždy se nakonec nadechne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
586
26.2.21 08:25
@Anonymní píše:
Ahoj
Jedno z mojich dětí (14 let) zapomíná dýchat. Přišla za mnou s tím, že zapomíná dýchat a někdy na to přijde jen tak a začne dýchat a někdy až se začne dusit. Je to normální? Může to být něco vážného? Měla bych jít s ní k doktorovi? Co by jste udělali vy?
Jen chci ještě říct, že kvůli mému zdravotnímu stavu to není tak lehké. V práci jsem na neschopence a do města kde jsou doktoři musím jet autem. Já ale nejsem schopná mačkat pedály. Kvůli mému již zmíněnému zdravotnímu stavu. Co by jste dělali na mém místě vy?

Myslím, že je to psychické, pozoruje se. Sleduj ja to je, když je něčím zaměstnaná, v pohodě a uvidíš, že tento problém mít nebude. Co, když je v pohybu? Zadýchává se? Na dětech se tahle doba podepisuje a tohle může být projevem úzkosti. Kdyby to trvalo déle, tak k dr. jděte.

Příspěvek upraven 26.02.21 v 08:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9621
26.2.21 08:26

A není to nějaký druh úzkosti? :think: Není třeba víc úzkostná, citlivá poslední dobou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
26.2.21 08:34

Telo ma spoustu samo-spoustecich mechanismu, ktere uvede do provozu v pripade ohrozeni. Tykaji se i dychani - neni-li vazna pricina, telo se proste nadechne. Rozhodne neumre. Ja mam autoimunitni nemoc, zasazene dychaci svaly, take se mi to stava. Ale souvisi to i s psychikou. Tam bych patrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
26.2.21 11:13

Taky bych se zaměřila na psychiku. Neřekla bych, že se nadechnout „zapomene“, spíš že dech podvědomě zadržuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9621
26.2.21 12:00

Já bych řekla, že prostě člověka rozhodí sledování nějakejch přirozenejch procesů v těle, když se člověk začne soustředit na polykání, má pocit, že mu ani nejde polknout…stejný je to, když bude myslet na čurání, bude se jí chtít pořád…podobně to bude s dýcháním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
26.2.21 12:37

Určitě se neudusi jen proto, že by se zapomněla nadechnout, to je nesmysl, přečtěte si spolu něco z biologie člověka… Mně se taky stává, že chvilinku nedycham a pak se najednou víc nadechnu a dal dýchat normálně. Stává se to i manželovi, i našim dětem. Člověk se na to nesmí soustředit, pak má pocit, že neumí dýchat, což je samozřejmě nesmysl. Pokud není zdravotní příčina, člověk prostě dýchat bude. Zapatrala bych v psychice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
26.2.21 14:09

Zavolala bych dětské doktorce a poradila se s ní po telefonu.

Myslím si, že to NENÍ panická ataka.

Tady si můžeš poslechnout jaká je první pomoc při panické atace. Hlavně zvaž, jestli to pak řekneš svému dítěti, aby se ještě více nepozorovalo a nevsugerovalo si nějakou nemoc. Je to od 29. minuty.

https://www.mujrozhlas.cz/…jiri-horacek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36667
26.2.21 19:13

Takova vec si zadlouzi vysetreni lekatem, nez se hodi na psychiku, ackoli je pravdepodobne, ze ji fyzicky nic nebude. Skoda, ze ji u toho nikdo nevidel, nejspis dycha normalne. Prozatim by mohl poslouzit treba oxymert na prst, kdyz by mela pocit, ze se ji to zrovna stalo, mrkla by display, jestli je tam nejaka zmena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
951
26.2.21 19:26

Podobný pocit jsem měla při nadbytku hořčíku. V klidu při sezení jsem měla pocit, že se jakoby nemůžu nadýchnout- špatně se to popisuje- samozřejmě jsem se nadýchla, ale uvědomovala jsem si to dýchání. Při pohybu se mi to nestávalo. Bylo to v době, když jsem brala jako doplněk stravy hořčík, přestala jsem a dobrý, nepříjemný pocit zmizel. Vyguglila jsem si, že to tím hořčíkem být může…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
27.2.21 16:08

Předpokládám že to je opět pouze troll od Janči :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
1.3.21 10:27

Ještě doplním k sobě - mě se to děje, když jsem většinou úplně v klidu, třeba sedím a čtu, nebo sleduji něco zajímavého a pak se nad tím zamyslím a přenesu se do určitého stavu mysli, kdy opravdu neřeším žádné „jsoucno“ a pak buď už při nedostatku kyslíku, nebo když dořeším v hlavě tu otázku, tak se pak zase nadechnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat