Zařízení bydlení - co ano/ne?

889
3.11.19 23:51

Zařízení bydlení - co ano/ne?

Ahoj, napište mi prosím tipy věcí, které byste si už do bydlení nedali nebo naopak dali/udělali jinak. Zajímají mě zvláště věci, které jsou trendem posledních dob a prodejci je vřele doporučují. Jak to s těmito věcmi vypadá po pár letech zátěže v domácnosti (zvláště s dětmi). Třeba - bílá/šedá/dřevěná/tmavá kuchyň, kuchyňský ostrůvek, digestoř, průhledné sklo ve sprchovém koutě, typy podlah (vinyl, chlupatý koberec, dlažba, korek), rekuperace, venkovní žaluzie, krb, podlahové topení. Co byste si přidali/nedali do kuchyně, nebo obecně domů. :nevim: Už jsem podobnou diskuzi zakládala na modré střeše a zde očekávám větší náhled na praktičnost při každodenním užívání. Snad nejen mě to tu inspiruje, díky! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31012
4.11.19 00:02

Nikdy nikdy bych si už nedala průhledné skleněné dveře do sprchace, nedejboze sklo ze 3 stran jak to mám u jednoho. Nejde to vyčistit, proste nejde.

Bílá linka taky nic moc, vše je vidět ale to aspoň jde umýt.

A černý granitovy dřez je taky na pováženou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
4.11.19 00:03

Co se týče sprchového koutu, tak bych rozhodně volila takové sklo, na kterém nebude vidět každá kapička po zaschnutí a zároveň se dobře čistí. Co se podlahového topení týče, do koupelny určitě ano a pak záleží na tom, jaké plánujete podlahy ve zbytku bytu/domu. Pak podlahové topení určitě do kuchyně a obýváku, pokud neplánujete koberec. Koberce jsou krásná věc, ale chvíli, pak se ochodí a nic moc. Ale dala bych třeba nějaký do obýváku pod pohovku aby vyčuhovala a vy měli nohy v teple - vysoký chlup. Na druhou stranu to není ideální s dětmi. Ale vůbec netuším, jakou máte obecně o bydlení představu, takže se blbě radí. To jsou jen takové rychlo postřehy. :nevim:
Rozhodně ne skleněné stoly. Všude jsou pak vidět otisky. A kuchyňskou linku bych volila takovou, aby na ní nebyl vidět každý škrábanec… takže ne třeba lesklou černou a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
4.11.19 00:10

Nenechala bych si instalovat garnýže, dávala jsem klasické záclony a závěsy dolů hned druhý rok a všude mám stínící řešení přímo na rámech oken (roletky, venkovní žaluzie).

Všechna stropní světla bych volila daleko minimalističtější (žádné lustry na šňůře).

Jako první věc bych si pořídila bezpečnější vstupní dveře. Ten prach z pozdější instalace vleze všude.

Žádné LED pásky s čidlem pohybu, automatické vysouvání vestavného odpadkového koše a podobně. Není to vysloveně problém, ale spíš mi to zpětně přijde zbytečné a oprava je někdy náročnější.

Víc věcí bych asi nechala zavěsit. I doplňky (třeba stojan na koš a štětku v koupelně). Opravdu to usnadní úklid. Tohle je třeba něco, o čem jsem si myslela, že je jen dočasný estetický trend :)

Posílila bych počet zástrček nad kuchyňskou linkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
4.11.19 00:27

Vetsi kuchyn, klidne bych ozelila susicku, koupila bych si vice pekacu, vetsi mrazak, ocenuji parni mop, vyhodila bych z koupelny plovoucku, vymenila plynovy kotel, za elektricky, nekupovala dve sedacky, koupila vetsi stul, nikdy bych nechtela spolecne wc s koupelnou, jsem stastna ze je wc i v patre, zmenila bych system co mame v satne za zavreny nez otevreny, koupila bych jeste jednu obri skrin na provozni veci, dala bych vinyl do pokoju nez lina, no a x dalsich veci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6038
4.11.19 00:35

Nemenila bych nic.
Mame v byte dve koupelny, jedna s velikou vanou, druha s velikym zdenym sprchovym koutem (sklo jen predni stena), na obou mame wc, nechtela bych samostatne.
V byte mame taktez velkou komoru, kde je velika vestavena skrin a v ni ruzne provozni veci, nebo nektere sezonni zalezitosti.
Linku mam bilou s vysokym leskem (na uklid nejpraktictejsi), na dvo stenach mame vlisove tapety, na jedne z tech zdi je linka a mezi hornimi a dolnimi a skrinkami je cire sklo.
Stoly mame sklenene, ale desky jsou z bileho matneho skla a na uklid jsou skvele.
Na podlahach vinyl, ktery jsme hned po prevzeti bytu ochranili tvrdym voskem, takze zadne cmouhy, skrabance apod.
Chce to u zarizovani hodne premyslet, at se nenasekaji zbytecne chyby.
Nam se to podarilo, drzim palce, at i Vam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
4.11.19 00:38

Dat podlahy a linku na ktere neni nic videt :) Dubovou podlahu uz ne, je krasna, ale clovek na ni musi byt opatrny. Ze zkusenosti u rodicu, sprchac bez sklenenych sten, je to katastrofa na udrzbu. Ne pro zadne lustry, jen nejake jednoduche osvetleni. Minimalizovat koberce. A hodne koupelen, tech neni nikdy dost :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
4.11.19 00:41

@Lenka_Hal ja mam kuchyn cernou lesklou, no je to peklo :D furt hadr a lestit, lestit, ale uz tu byla a je nova tak to vydrzim ale brala bych ji tak o metr vetsi a jiny drez

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
4.11.19 00:46
@veria píše:
Nikdy nikdy bych si už nedala průhledné skleněné dveře do sprchace, nedejboze sklo ze 3 stran jak to mám u jednoho. Nejde to vyčistit, proste nejde.

Bílá linka taky nic moc, vše je vidět ale to aspoň jde umýt.

A černý granitovy dřez je taky na pováženou.

Všechno toto doma máme a jsem s tím maximálně spokojená :-) Bílá lesklá linka stačí otřít švédskou utěrkou, na sprchac máme štěrku. Část dveří máme prosklenou, není to velká plocha i tak to ruší při usínání v pokojíku světlem z obýváku. Dala bych celé.
Místo plovoucky bych dala nějaký měkčí materiál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31012
4.11.19 00:52
@ProfZav píše:
Všechno toto doma máme a jsem s tím maximálně spokojená :-) Bílá lesklá linka stačí otřít švédskou utěrkou, na sprchac máme štěrku. Část dveří máme prosklenou, není to velká plocha i tak to ruší při usínání v pokojíku světlem z obýváku. Dala bych celé.
Místo plovoucky bych dala nějaký měkčí materiál.

Taky máme pochopitelně sterku kterou stirame po každém sprchování, ale nak to bohužel nestačí. Skla byly samozřejmě s anticalc úpravou. Tak nevím kde děláme chybu. Je tady hodně tvrdá voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
4.11.19 01:42

A hlavne proc mit sprchu, kterou musim porad stirat sterkou, kdyz muzu mit sprchu, kde se akorat osprchuju a jdu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3198
4.11.19 02:24

Rozhodně už nikdy bych neporidila koženkovou sedačku, po čase se droli tak, že si jen sednes a můžeš luxovat celý obývák znova (příští týden konečně jedeme pro novou :dance:). Sice ta co máme je ultrapohodlna a krásně se vejde, ale i přes pledy co na ní mám natažené, tak prostě jedno sednuti a odrolena koženka je všude, navíc když na tom usnes, tak po chvíli mě vzbudí to, že studií, pledy z ní klouzou :mrgreen: využila bych rozhodně více úložných skříněk na potraviny, kuchyň mám menší, takže zrovna řešíme závěsné skříňky na suché potraviny, protože spajz nemáme. V celém dome je dlažba, až na dětský pokoj, kde jsou parkety, koberce já nerada, takže bych volila hezkou plovoucku, protože i přes vytápění to na nohy zebe a parkety jsou sice krásné, ale náročné na údržbu. K dětem do dětského pokoje bych využila užitkový nábytek (typu ikea stuva, kdy v posteli jsou zabudované poličky na krabice s hračkami, na knížky atd) protože i přes velký pokoj a hračky uložené v boxech mám pocit, že se ty hračky množí sami a že za chvíli bude pokoj krabicema zastaveny :mrgreen: do chodby, k posteli atd bych místo lamp už od začátku volila dotyková světla, když jdeš v noci čůrat, nebo máš děti, které se v noci budí a lezou k vám do postele, tak je to k nezaplacení (momentálně mám na zdi v chodbě nástěnné malé lampičky, co nejsou do proudu, vždy na noc zapnu, stejně jako v pokojíčku - děti se nám boji hluboké tmy a celou noc svítit normálními lampickami by se prodražilo :mrgreen:). A naši koupelnu miluju, máme jak velkou vanu, tak velký sprchac, ale volila bych jiný druh skla, na tomhle je vše vidět a prostě to neumejes tak, aby se to blejskalo jako v katalogu :mrgreen: interiérové dveře bych nevolila dřevěné, vypadají nádherne, ale jak dřevo pracuje, tak než jsem si na to zvykla, tak jsem se párkrát vzbudila že mi tam straší :lol: a venkovní posezení - klidně bych volila venkovní vysunovací markyzu, oproti klasickému deštníku :palec: záclony ani závěsy nemám, pro mě zbytečnost, co možná vypadá hezky, ale radši setru jednou za týden prach z žaluzií, než pořád prát a vyvesovat :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16041
4.11.19 02:43

@prejeta_zaba Mě se hodně osvědčila lehce tónovaná dlažba v dekoru travertin, jednak je protiskluzová a není na ní vidět každé smítko. Výborně se udržuje. To samý venku, máme Best karo mix podzim a taky super údržba. Má to hezkou patinu. Naopak sousedka má venku bílou dlažbu a je to peklo. Furt litá s nějakým přípravkem na čištění a honí návštěvy s jídlem na trávník. Fakt nedůstojné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
4.11.19 02:44

@Kattynka000 jo spajzka by se mi hodila vetsi taky, mame v kuchyni na to skrin ale je silene hluboka, tak kdyz chci neco mene nepouzivane tak musim vyndat celou polici :roll: ale mam k vanocum prisliben regalni system do mistnosti, kde mam zehlirnu, susarnu, veci na uklid tak to budu mit hezky dostupne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16041
4.11.19 02:45

Jo ad pohovka, jak čtu o kožence. Ono to fakt chce investovat a koupit pravou kůži. Máme tři dětičky a pejska, co hodně líná a jsem maximálně spokojená. Stačí vlhký hadřík a občas přetřít pripravkem na kůži a pohovka je stále jak nová. Je to můj miláček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat