Žárlivost a podezírání ve vztahu

Anonymní
27.8.20 13:30

Žárlivost podezrivani

Zdravím dvecata,
Jdu si pro radu a asi se i trochu vypovídat.
Asi jste nektera zazila nevo zaziva furt zarlivost a ruzne podezrnei vuci partnerovi, ze si s nekym pise, za nekym dochazi a vite co tom všechno myslim.
Kdyz je zena treba spalena z předchozích vztahu a nese se to s ni i do dalšího vztahu.
Problém je ze kdyz pozderviam treba kdyz zazvoni mobol tak se musim ujsitit prootze me to hloda v hlave ale zeptám se rejpavym stylem, coz partnera pochopitelne štve.
Ujistuje me ze nic nedela, ze ho zajimam jen ja ale kdyz uz jsem se spalila tak furt mam blbe myšlenky a vymyslim si ruzne „příběhy“ co by treba partner mohl udělat, tudíž me to strasne uzira a na nic jineho pak snad ani nemyslím a je mi z toho peoste hrozně. Taky nechci partnera pozderivat prootze to muzi prostě radi nemaj.
Jak jste se toho tedy zbavili vy? Jak si navýšit sebevedomi?

Prosim anonymně

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
724
27.8.20 13:38

Já jsem teda tohle nemela. Když někoho miluju, tak mu přece věřím a to, že tě předtím podvedl někdo jiný neznamená, že tě povede i ten novy a fakt si nezaslouží, abys ho podezrivala. Ty by ses asi nejdřív měla srovnat sama se sebou. Je něco, co ti na sobě samé vadí? Jsi moc hubená nebo při těle? Máš příliš málo nebo moc vlasů? Nejsi spokojená se svou pleti nebo velikosti prsou? To, že na něj takhle zbytečně bez příčiny zarlis, spíš znamená, že nejsi spokojená sama se sebou a nevěříš sama sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 13:46

Zakl.

Jde o to ze v minulosti nejaky byl a ted se bojim ze se muze opakovat znovu

• Citovat
  • Nahlásit
27.8.20 14:01

Jo přesně, nežárli zbytečně. Pokud Tě bude chtít podvést a není úplný trouba, zařídí abys o tom nevěděla. :kytka: Tohle podezírání je většinou úplně mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 14:07

Přesně tohle jsem dělala v jednom z mých vztahu. Byla jsem hotova, když zazvonil mobil, nesnasela jsem když šel někam beze mě, nebo když mu napsali třeba jenom kamarádi. Furt jsem v tom něco hledala.. a vis jak to nakonec dopadlo? Samozřejmě, ze jsem něco našla a mohla jsem si za to vlastně sama, protože pokaždé když chceš tak něco najdeš.. a ja Se mu ani nedivím, ze si potom začal psát s jinýma holkama a ze jsme se furt hádali. Pořad jsem si myslela, ze jsem ta chudinka ja a ze něco děla on.. přitom jsem se chovala jako úplně krav* ja. Takže pokud chceš mít normální super vztah opravdu to přestaň dělat. Stejně ublížis nejvíc sama sobě. Všechno jsem si uvědomila v mem dalším vztahu, kdy jsme si vyměnili úplně role a ja jsem nemohla absolutně nic, pořad jsem všechno musela vysvětlovat, 100krat denně říkat co dělám, s nikým si nepsat.. ja jako člověk který okolo sebe musí mít vždy spoustu lidi jsem myslela, ze se zblázním a úplně mi bylo líto toho mého bývalého přítele, kterému jsem dělala to samé. Teď mam vztah, kde si oba důvěřujeme, nemusíme spolu být každý den, je mi jedno kam chodí a jemu taky a je to všechno o moc lepší. :srdce: Takže tak…

• Citovat
  • Nahlásit
98
27.8.20 14:09

Možná bys měla navštívit psychologa. Nemyslím to urážlivě, ale sama žiju s partnerem žárlivcem. A upřímně takoví lidi jsou na pár facek a otázka je, jak dlouho to Tvého přítele bude bavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 14:18

Mám to podobně i když poslední dobou se to zlepšuje. U mě je to proto, že si partnerem nejsem jistá. Za to si však může sám. V těhotenství prohlašoval jak to byla chyba, jak měl zůstat sám a svobodnej. Často říká, jak je nešťastnej (přitom domů se vrací v 18, hraje si s prckem, uspí a jde si dělat svoje) atd atd. Prostě je z něj jasně cejtit, že není spokojenej a to tě pak snadno napadne, že brzo uteče za jinou, se kterou „může jet na dovolenou, protože není na rodičáku a tak do rodinného rozpočtu přispívá i ona“. Jsou tam i další důvody jako málo sexu z jeho strany aj. Takže jo, napadá mě, že někoho má, myslím že v práci, občas jsem utrousila poznámku. Ale jak jde (z jiných duvodu) náš vztah do kytek, je mi to fuk víc a víc a hlavně chci aby zůstal dokud nepůjdu do práce, abych se o sebe a dítě postarala finančně. Počítám, že pak ten vztah skončí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.8.20 14:22

Zakl.

@Anonymní píše:
Mám to podobně i když poslední dobou se to zlepšuje. U mě je to proto, že si partnerem nejsem jistá. Za to si však může sám. V těhotenství prohlašoval jak to byla chyba, jak měl zůstat sám a svobodnej. Často říká, jak je nešťastnej (přitom domů se vrací v 18, hraje si s prckem, uspí a jde si dělat svoje) atd atd. Prostě je z něj jasně cejtit, že není spokojenej a to tě pak snadno napadne, že brzo uteče za jinou, se kterou „může jet na dovolenou, protože není na rodičáku a tak do rodinného rozpočtu přispívá i ona“. Jsou tam i další důvody jako málo sexu z jeho strany aj. Takže jo, napadá mě, že někoho má, myslím že v práci, občas jsem utrousila poznámku. Ale jak jde (z jiných duvodu) náš vztah do kytek, je mi to fuk víc a víc a hlavně chci aby zůstal dokud nepůjdu do práce, abych se o sebe a dítě postarala finančně. Počítám, že pak ten vztah skončí.

Prave, on si to taky zavinil sam ze mu tolik neverim, z byvaleho vztahu to byly taky lzi, proto se bojim ze to dopasne podobne a bude lhat.
Uzira me to, jeste me na tom vztahu záleží takze o to asi hur. Mam chvíle kdy to neresim a reknu si ze jsem hysterka a ze mu musim verit jenze pak zase je ve me blok a je to znovu ta žárlivost a podeziravosti.

• Citovat
  • Nahlásit
3725
27.8.20 14:40

Upřímně. Lidi nejsou stejní, ani muži. To, že ti to udělal předtím jeden neznamená, že to udělá i tento. Když to bude chtít udělat, tak to udělá. Ty s tim nic nenaděláš, u těch chytřejších to ani nezjistíš… Otázka je pak do jaké míry to ovlivnuješ ty sama volbou partnerů a samozřejmě v neposlední řadě, jak tvá přehnaná kontrola ovlivňuje partnera v daném rozhodnutí. Neříkám, že někteří lidé nejsou úplně vypatlaní a pokud mají problém ve vztahu mají ho nejdřív ukončit než se pustí do obdělávání někoho jiného. Na druhou stranu mít doma prudičku co naskočí při každé zprávě a telefonu a ještě k tomu má blbý kecy jak 15tka, tak jdu taky o dům dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1525
27.8.20 14:46

Bylo by skvělé, kdyby ses víc zaměřila sama na sebe. Na svůj život, práci, koníčky - žila tak, aby ti bylo dobře i bez něj. K tomu je potřeba dozrát. Kdysi jsem taky žárlila, až tak moc, že mi ze mně samé bylo zle a ten pocit byl tak hnusný, že už ho odmítám kdykoli znovu zažívat. Chce to přestat si partnera stavět na nějaký piedestal dokonalosti - vždyť je to jen chlap, a milovat ho, ale tak, aby to tebe neničilo. Mít se na prvním místě. Navíc žárlivost není jeho věc - to by sis měla řešit úplně mimo něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1480
27.8.20 16:12
@Anonymní píše:
Prave, on si to taky zavinil sam ze mu tolik neverim, z byvaleho vztahu to byly taky lzi, proto se bojim ze to dopasne podobne a bude lhat.
Uzira me to, jeste me na tom vztahu záleží takze o to asi hur. Mam chvíle kdy to neresim a reknu si ze jsem hysterka a ze mu musim verit jenze pak zase je ve me blok a je to znovu ta žárlivost a podeziravosti.

Kdo si to zavinil sám?? 8o Tvůj nynější přítel? A proč? Však píšeš, že máš spatnou zkušenost s bývalým přítelem, tak proč do toho taháš tohoto. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
371
27.8.20 19:29

Já měla dřívější vztah taky těžkej, ale přenášet to na dalšího partnera je nesmysl. Všichni nejsou stejní a partnerovi musíš věřit když chceš mít spokonenej vztah a život bez stresu. Pokud ti něco napovídá, že je tam něco špatně, podle mě nemá cenu v tom pokračovat. Chceš žít v takovym napětí? Buď se budete hádat, nebo se budeš muset přemáhat a hodně ovládat aby byl klid. Dusit v sobě emoce je cesta do pekel. Není to zdravý ani pro jednoho z vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama