Zarudnutí v ohybech kloubů

1228
11.11.11 19:51

zarudnutí v ohybech kloubů

Dobrý den, dnes jsem zjistila u dcery 21. měsíců, jakoby zarudlou kůži v ohybech kloubů, více v loketních jamkách, pod kolínky málo. Nemáte někdo zkušennost co by to mohlo být? Nesvědí, nebolí, je to jakoby červený flek v celém ohybu lokte, nevidím v tom žádné pupínky a ani nic takového.
Nejedla nic jiného než co bězně.
Je možný atopický ekzem? Přijde mi na to stará, myslela jsem že to mají malá miminka.
Děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
11.11.11 19:57

Ahoj. Mája má něco podobného a nedávno jsem zjistila, že dceři mé známé se exem objevil v 7 letech :-( . Mája už měla něco podobného na jaře, přes léto dobrý, a teď už to zase asi začíná. Anežka to mívala taky vždycky jen na jaře a na podzim a teď je to už pár let (ťukťukťuk) dobrý. Máje na to pomáhá především modrá Indulona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13214
11.11.11 19:57

klidně to může být atopický ekzém. klárce se objevil poprvé ve 3,5 letech a byl vyvolaný silnou pylovou alergií.zkus to promašťovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.11 20:01

Ekzém se může objevit kdykoliv. Jamky jsou pro jeho výsev u dětí typické, zkusila bych promazávat mastným krémem, třeba modrou Indulonou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1550
11.11.11 20:54

Taky to máme :-? Já sama to mívala celé dětství, jakmile se ochladilo a měla jsem hodně času přes den punčocháče nebo manšestráky. Podle mě je to dost časté..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
11.11.11 21:01
hkac píše:
Ahoj. Mája má něco podobného a nedávno jsem zjistila, že dceři mé známé se exem objevil v 7 letech :-( . Mája už měla něco podobného na jaře, přes léto dobrý, a teď už to zase asi začíná. Anežka to mívala taky vždycky jen na jaře a na podzim a teď je to už pár let (ťukťukťuk) dobrý. Máje na to pomáhá především modrá Indulona.

Hkač díky, modrou indulonu používáme, naše Terka to má zásadně u našich, doma nee. Ještě mamku napadlo, jestli to nemůže být z horka. Mají tu oproti nám velké teplo a často se tu TErka potí. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
11.11.11 21:05
Livlin píše:
Taky to máme :-? Já sama to mívala celé dětství, jakmile se ochladilo a měla jsem hodně času přes den punčocháče nebo manšestráky. Podle mě je to dost časté..

Jo já to jako dítě měla taky i teˇ´d nemůžu punčocháče mít. Ale měla jsem tam jakoby pupínky a dost to svědilo. Ale dcera tam pupínky nemá a ani jí to nesvědí. Vyloženě to má jako červený flek.
Budem mastit tedy víckrát denně a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1550
11.11.11 21:41
Ulíček píše:
Livlin píše:
Jo já to jako dítě měla taky i teˇ´d nemůžu punčocháče mít. Ale měla jsem tam jakoby pupínky a dost to svědilo. Ale dcera tam pupínky nemá a ani jí to nesvědí. Vyloženě to má jako červený flek.
Budem mastit tedy víckrát denně a uvidíme.

To je pravda, mě to tam pak taky dost svědilo, ale až za dýl. Ze začátku zarudnutí a když se to neřešilo, protože jsem si toho nevšimla, pupínky a svědění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
12.11.11 13:54
Ulíček píše:
hkac píše:
Hkač díky, modrou indulonu používáme, naše Terka to má zásadně u našich, doma nee. Ještě mamku napadlo, jestli to nemůže být z horka. Mají tu oproti nám velké teplo a často se tu TErka potí. :nevim:

A nepereš u vašich v jiném prášku? U nás to z horka Mája teda určitě nemá, ještě ani netopíme :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
12.11.11 19:51

hkač, mamka pere v Persilu senzitiv, jen používá prášek, kdešto já gel.
No u nás doma je 18 max 20 stupňů a u našich přes 25°C, tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
13.11.11 21:26

Uli, ještě poradím Oilatum (je to emulze na koupání, koupila jsem v lékárně). Včera to měla Mája příšerné (že se mi až chtělo brečet a nejlíp hned s tím někam jít), tak jsem ji v tom po dlouhé době zas vykoupali (a pak neopláchli) a dneska skoro nic. Ono je hned po koupání a osušení vidět, jak je tak kůže jiná, taková příjemně vláčná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
13.11.11 21:44
hkac píše:
Uli, ještě poradím Oilatum (je to emulze na koupání, koupila jsem v lékárně). Včera to měla Mája příšerné (že se mi až chtělo brečet a nejlíp hned s tím někam jít), tak jsem ji v tom po dlouhé době zas vykoupali (a pak neopláchli) a dneska skoro nic. Ono je hned po koupání a osušení vidět, jak je tak kůže jiná, taková příjemně vláčná.

Děkuju, za tip. Určitě koupím. Dneska to má dobrý ale zas měla v noci 39°C,přes den 38°C, teď už zas dobrý, tak uvidím, jestli se to v noci nerozjede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.11 20:57

Řekla bych,že pokud v tom flíčku není zhrublá kůže,něco jako krupice,tak to není tak strašné,může to být podrážděné.Modrá indulona je fajn,super je i rakytníková,opatrně s koupáním.Naše Helča má Seboroickou dermatitídu,tzn.červené fleky se zhrublou kůží,svědí,nemůžeme skoro nic,ale už to tak neprožíváme.Někdy celý měsíc je čistá a pak najednou se osype,no prej z toho vyroste,máme to od narození.Prostě to namažem,mastičkou od p.doktorky a dobrý.Lepší je se poradit s doktorem,těch exemů je strašně moc druhů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
15.11.11 14:37

Lenísku - děkuji za reakci, nesvědí jí to , není tam ani krupice a nic jiného krom rudého fleku. Ode dneška jsme doma a už to tam ani nemá. Asi alergie na babi a dědu :lol: nebo co ? :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama