Reklama

Zarůstající nehet

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mrkvolf 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.09 22:46
Zarůstající nehet

Zdravím maminky,

zajímám se o problematiku zarůstajících nehtů na stránkách http://health.ic.cz/…ajici_nehet/ kde se také snažím rozžířit neinvazivní metodu pomocí náplasti.

http://health.ic.cz/…method07.JPG

Zjistil jsem, že se možná objevují tyto problémy ženám po porodu.

Pokud máte jakékoliv zkušenosti s touto sviňou, tak sem prosím napište. Popřípadě do diskuzní knihy na mých stránkách.

Děkuji Vám a doufám, že Vám moje metoda zabere. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 24.05.09 22:56

Když mi zarůstá (po ukopnutí nehtu na ukazováčku na noze neustále) jsem vymyslela hned v počátku tam zakvedlat pilníkem - upilovat špičku, co dělá zle a zakápnout tea tree oilem. Hned byl klid - do dalšího stříhání. Teď mám pokoj.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 25.05.09 21:38

Já na zarůstání nehtů trpím, zarůstají mi nehty na palcích u nohou. Mám za sebou několikero strhávání ve 14 letech, a to na obou palcích. Od tý doby jsem na ablaci nebyla, ale semtam mi kousíček zaroste. Sama si zarůstající špičku vystříhnu a dám přes noc obklad s nastouhanou Aloe vera a mám klid :wink:

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 25.05.09 21:45

No to jste mi káply do noty. Když se mě to podaří uzdravit a je po otocích a hnisu, tak se mi to zas brzy vrátí. Ted to mám na obou palcích už přes měsíc. Ale už se to zlepšuje. Tu náplast vyzkouším. Začalo se mi to opravdu dělat po porodu před 3,5 roky. Dříve jsem to toto nezažila a to se o nehty starám pečlivě.
Zastřihuji dokud mužu, ale přes otok a bolest mi to kolikrát nejde pořádně.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 25.05.09 21:51

Kykoušku, tak na hnis jsem málem zapomněla :roll: :lol: Ale ta Aloe to vytáhne, zkus ji :wink: A to nejsem žádnej eko/bio blázen, neboj :lol:

mrkvolf 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.09 22:10

janinkaz, Kykoušek: Pokud se vám to objevilo opravdu až po porodu, tak je to další potvrzení mých teorií, že problém není jen povrchní, ale nejspíš s tím mají hodně co do činění játra, která dostávala po porodu i v dospívání zabrat.

Kykoušek: Určitě použij náplast, téměř určitě zabere, ale opakované návraty bys mohla možná zmírnit jaterní, popř. slinivkovou dietou. Proč, to všechno popisuju na stránkách.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 25.05.09 22:10

A ten hnis se musi propíchnout? me to teda bolí dost a nemám na to žaludek :oops: . A prosim jaký j přesný název toho aloe vera? jako obklad aloe? a seženu ho v lekarně?

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 25.05.09 22:28

Já to neměla po porodu, to u mě nemělo vliv, mám s tím problémy asi od 12/13 let. Ale neřekla bych, že to má souvislost s játry …

Kykoušku, já to zmáčkla tak, abych to zmáčkla a zároveň odchlípla, tím mi to vyteklo. Ale připravse, je to humus, i když znám horší věci 8)

Aloe vera je kytka, zelená, dužnatá. Odřízneš, omyješ, osušíš, nakrouháš, nakydáš na obvaz a zavážeš. Vytáhne horkost a infekci :wink: Stojí pár kaček …

mrkvolf 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.09 22:31

Nic nepropichuj! Odtáhni nehtový val. Hnis se nesnaž nijak vymačkávat, stejně z vlastní zkušenosti vím, že to ani moc nejde. Akorát místo podráždíš. Co vyteče, to vyteče. Otři to a pak vydezinfikuj nejlíp Betadinem.

Samozřejmý je předpoklad, že okraj nehtu musí dorůst tak, aby přečnívat přes nehtový val, jinak se do něj bude zarývat.

Obklady jsou možné, ale moc to s nimi nepřeháněj. Nech ránu co nejvíc v suchu a předcházej zapářce v uzavřených botách.

Dál se ujisti, jestli nechodíš v těsných botech. Nevhodné jsou lodičky a veškeré boty na podpatku. Choď zá:,–(ně v otevřených botách. Nejlíp sandálech, pokud je trochu chladněji, tak v sandálech s ponožkami. Opět otevřené střevíce na podpatku nejsou vůbec vhodné.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 25.05.09 22:34

Když už teče hnis, je pozdě. Jakmile začíná prst červenat a cukat v něm, ihned odpiluju špičku nehtu, která to nejvíc dráždí a zakapu tea tree oilem.

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 25.05.09 22:43

Dobře, využiji vaše rady. Já si ten článek zitra pročtu pečlivěji. Vzbudilo se mi ditko a pak už nebyl čas. Botky nosim volné, ponožky doma vubec ne. A s tou slinivkou si musim pročíst. a u mě je to po porodu, do té doby nikdy nic takového jsem neměla.

mrkvolf 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.09 22:53
Lasicka píše:
Když už teče hnis, je pozdě. Jakmile začíná prst červenat a cukat v něm, ihned odpiluju špičku nehtu, která to nejvíc dráždí a zakapu tea tree oilem.
Pokud ti špička dráždí stranu, tak si špatně stříháš nehty. pokud nechéš nehet dost povirůšt, tak ti špička nic dráždit nemůže.

Když teče hnis, tak je ideální čas nalepit náplast.

Můj palec vypadal v nejhorším stádiu skoro takhle:

http://health.ic.cz/…-nail_01.jpg

…ze zoufalosti jsem pak přišel na to s tou náplastí, a prostě to zabralo. A už hodně dalším, viz. návštěvní kniha na mých stránkách.

(mimochodem na tom obrázku je přesná ukázka, jak moc by se ruzhodně neměly zastřihovat nehty.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 25.05.09 23:02

To je pravda, mě taky podpatky, atd. nesednou, hned mě palce bolí. Mě ale vždycky vymáčknout hnis pomohlo, trošku se ulevilo. A ten palec jsem měla jako na tý fotce, snad ještě horší, vylezlo mi takhle to maso. Nejhorší bylo, že mi na to občas někdo ve škole šlápnul, to pekelně bolelo, maso se natrhlo a teklo mi dost krve. Takhle jsem se dopracovala k stržení :roll:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 25.05.09 23:11

Tak ta fotka, to je teda masakr. Normálně si nehty stříhám správně, ale jak jsem si ukopla nehet, který slezl a pak dorůstal, neustále se stáčel dolů, takže vesele několik týdnů zarůstal. Jinak co se jater týče, u mě nic moc, mám problémy se žlučníkem (záchvaty vzteku), léčím se přírodně, na nehet to nemá vliv - jak dorostl do standardní délky, je po problému.

mrkvolf 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.09 23:11

No bývají i horší případy, že to mají lidi i ze dvou stran, to jsem nedoufal, že ta náplast jde nějak šikovně nalepit, aby nějak efektivně táhla. Ale jeden typek (mám to na stránkách) vždy vzal vteřiňák, a trochu kápl na okraj náplasti, aby to drželo, takže se mu to podařilo napružit a zašlo se to hojit.

janinkaz: zbyl jsem na tom naprosto stejně, nebylo tělocviku, aby ni na to někdo nedupl, nebo jsem nějak o to nezavadil. já jsem se takhle téměř taky dopracoval ke stržení, nebo spíš k částečné resekci (odstranění části nehtu, což je trochu mírnější, než stržení), ale pak jsem naštěstí přišel na tu náplast a začlo se to hojit. tehdy jsem ani žádnou dezinfekci nepoužíval. prostě jen omýt mýdlem a nalepit náplast.

Tobě se to může dělat třeba že tím strháváním se celkově to lůžko nějak poškodilo, a nehet ti roste trochu jinak. Každopádně já mám i teď problém s nějakými těsnějšími botami.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >