Chlamydie

Anonymni
22.5.09 22:10

Chlamydie

Dobrý den, chci se zeptat, zda nemáte někdo více informací o přenosu chlamydií za zvířat ( hlavně kočka, ptáci popř. pes) na člověka?Popř. o který druhy se přesně jedná? Nemáte někdo info a přenosu ch. trachomatis i jiným než pohlavním způsobem a líbáním, může se tento typ chytit i jinak? A poslední věc, netušíte jaké imunoglobuliny mohou být pozitivní v případě nákazy a co to znamená? pokud je aktivní chronické i akutní onem, popř jaké jiné ještě může být? Budu vděčná za vysvětlení, začínám být trochu zoufalá..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1814
22.5.09 22:24

Ahoj,

já měla chlamydie (před 10 lety), ale bohužel už nevím, které přesně to byly, jen vím, že to nebyly ty pohlavně přenosné. Byly to právě ty, které přenáší drobné zvířectvo :? - nemoc se tuším jmenuje psitakoza. Prostě jsem najednou onemocněla, měla jsem zvýšené teploty, vypadalo to jako viróza, ale měla jsem příšerného motáka - prostě jsem cítila, že „něco není v pořádku“, doktoři nevěděli, co se mnou, řešilo se to pomalu 2 měsíce, až jsem umluvila obvoďáka, aby mi vzal krev a nechal kompletně vyšetřit - a tak se to zjistilo. Přeléčení Sumamedem (ATB) a pak jsem měla ještě spoustu let v krvi různě kolísající hladinu protilátek (ale taky už si moc nepamatuju, které to byly). Před prvním těhotenstvím si mě vzal do parády nový gyndr., kterému jsem o těch chlamydiích říkala - na:,–(il mi ATB (i manželovi - což jsme se divili, když údajně neměly být pohlavně přenosné) a po opakovaných odběrech už byly výsledky v pořádku 8O Moc tomu nerozumím, žila jsem s tím víc jak 6 let a nikdo to neřešil a pak se to prý najednou po ATB spravilo 8O

No asi jsem Ti moc nepomohla - jen jsem napsala vlastní zkušenost… Ale chystám se teď k obvoďačce, tak bych mohla z karty vytáhnout nějaké info o tom, co jsem měla zvýšené… Kdyžtak písni SZ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23923
23.5.09 11:43

Já jsem chlamydie měla a nevím jak jsem se nakazila, tudíž které to byly… Měla jsem stálého partnera a ten je neměl, takže záhada????? Jinak příznaky žádné, zjistilo se to při imunologickém vyšetření z krve… Takže jsme moc neporadila co? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.5.09 18:58

S chlamydiema mám bohužel zkušenosti také.Dostala jsem zánět průdušek,chodila dál do práce…a byla hrozně moc unavená.Přikládala jsem to přechození nemoci.Ještě za 2 měsíce jsem kašlala.Ale nejhorší byla únava,nebyla jsem to vůbec já,pořád jsem říkala,že se mnou něco je,byl to šílený pocit.Z práce jsem jela domů s jedinou myšlenkou-spát!Po cca 3 hodinách odpoledního spánku jsem nebyla přesto schopná vstát z postele,abych uvařila,poklidila,nic.Na kole jsem dříve ujela i 100 km za den,nyní jsem „umírala“ při 10 km.Stačil sebemenší kopeček při procházce a já měla pocit,že to nevyjdu.Oddalovala jsem návštěvu lékaře-při nějakém tom kilu nadváhy jsem si říkala,že je hloupé vysvětlovat,že jsem unavená.Ale když jsem spala každý den odpoledne,domácnost začala chátrat,musela jsem oželet sportovní aktivity,nebyla jsem schopná bežného života-tak jsem lékaře navštívila.Udělal komplet vyšetření,včetně štítné žlázy,hormonů,žloutenek a jiných inf.Zjistily se chlamydie.Přeléčily se dlouhodobým podáváním ATB:A ta úleva,která nastala,to se nedá ani popsat.Najednou jsem to zase já,čilá,sportuji,je mě moc fajn.To už jsem předtím měla myšlenky,že tak rychle přišlo stáří…že po 35.roku tělo začíná odpočívat :lol: Takže stačí nebát se nemoci,nechat se vyšetřit a odléčit a je to OK.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.5.09 19:53

No já se s tím právě už potýkám dlouho, jako mladší jsem měla neustále záněty horních cest dýchacích, záněty plic a dutin, do toho občas ledvin, stále unavená, svalová bolest, pobolívání podbřišku, celkově nic moc. Je to cca 5 let, co mi na ně přišli na imunologii, ještě s EBV,CMV a sníženou fcí štítnice. Lékař to přeléčil dvouměsíční kůrou ATB a po té byla krev negat. Ale je to skoro rok, co mi zas není dobře, tak jsem Dr.poprosila, zda by mi je zas neudělal, že se cítim jako dřív a zjistil, že mám v podsatě jak akutní i chronickou nákazu tak i ještě nějakou další, z netu to vypadá na recidivující..No, zajímalo by mne, jestli jsem je chytla znova, nebo jestli je možné, že by v těle někde zůstali takovou dobu a nebylo to poznat ani z krve.Nikde nemůžu moc najít, jaké typy jsou přenosné ze zvířat, přicházím s nimi často do kontaktu, tak jestli jsem to nemohla chytit od nich Jsem z toho už fakt hotová, skoro 10let lítam po doktorech, že mi neni dobře,pokaždé se něco najde, ale pořádné řešení nikde moc neni. Máte někdo dobrou zkušenost s Wobenzymem po zánětech? Pomohl vám někomu? Přemýšlela jsem, že bych ho po kůře ATB zakoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
404
24.5.09 22:06

www.chlamydie.info
tam jsem toho spoustu vycetla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.1.14 01:45
@Anonymni píše:
No já se s tím právě už potýkám dlouho, jako mladší jsem měla neustále záněty horních cest dýchacích, záněty plic a dutin, do toho občas ledvin, stále unavená, svalová bolest, pobolívání podbřišku, celkově nic moc. Je to cca 5 let, co mi na ně přišli na imunologii, ještě s EBV,CMV a sníženou fcí štítnice. Lékař to přeléčil dvouměsíční kůrou ATB a po té byla krev negat. Ale je to skoro rok, co mi zas není dobře, tak jsem Dr.poprosila, zda by mi je zas neudělal, že se cítim jako dřív a zjistil, že mám v podsatě jak akutní i chronickou nákazu tak i ještě nějakou další, z netu to vypadá na recidivující..No, zajímalo by mne, jestli jsem je chytla znova, nebo jestli je možné, že by v těle někde zůstali takovou dobu a nebylo to poznat ani z krve.Nikde nemůžu moc najít, jaké typy jsou přenosné ze zvířat, přicházím s nimi často do kontaktu, tak jestli jsem to nemohla chytit od nich Jsem z toho už fakt hotová, skoro 10let lítam po doktorech, že mi neni dobře,pokaždé se něco najde, ale pořádné řešení nikde moc neni. Máte někdo dobrou zkušenost s Wobenzymem po zánětech? Pomohl vám někomu? Přemýšlela jsem, že bych ho po kůře ATB zakoupila.

Ahojky..mám taky plicní chlamydie..jak jsi dopadla s Wobenzymem..pomohl? Já bych ho brala již s ATB a pak ještě 14 dní po dobrání ATB, ach jo ty chlamydie jsou pěkné potvory..jsou zakryptované a vrací se..nelze se jich dobře zbavit..ta kůra ATB by musela být asi dlouhodobá a kombinovaná..těžko říci..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.15 20:45

Máte někdo zkušenost s chlamydiemi? Byli mě zjištěny ze stěru z pochvy, ale absolutně netuším, kde jsme k nim přisli. Jsme s manželem terpve 3 roky, ale věrni. Je možné, že bychom je měli ještě od předchozích partnerů? Nebo kde jste se touto nemocí nakazili? Děkuji za každou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
26.1.15 21:05
@Anonymní píše:
Máte někdo zkušenost s chlamydiemi? Byli mě zjištěny ze stěru z pochvy, ale absolutně netuším, kde jsme k nim přisli. Jsme s manželem terpve 3 roky, ale věrni. Je možné, že bychom je měli ještě od předchozích partnerů? Nebo kde jste se touto nemocí nakazili? Děkuji za každou zkušenost.

A do bazenu plavat chodite nebo do sauny? ;) a ano chlamídie s v tele drzi dlouho a nekdy trva nez udelaji paseku zejména u chlapu v mocove trubici u zenskych většinou drive se to pozna vytokama, palenim, svedenim, zápachem atd :roll: proto se musí prelecit oba dva a pak udelat kontrolni stery :pankac: takze je to docela bezne, ze se drzi v tele od předchozích partneru někdo kdo ma dobrou imunitu to pozna az s odstupem casu :kytka: takze pokus jses si jista vasi vernosti, tak pak jsou tyhle moznosti nejpravdepodobnejsi podle me ;)

• Citovat
  • Upravit
677
26.1.15 21:05
@Anonymní píše:

dulezite je vedet, ze chlamydie NEJSOU jen pohlavne prenosna choroba, tedy jejich pritomnost ve steru NEZNAMENA neveru partnera. Samozrejme muze, ale to uz je vec druha :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.15 21:39

Jediná věc, která nás napadla je, že jsem si je mohla přivést z lázní z bazénu nebo sauny. Nebo tedy pak od předchozích partnerů. Jsem tím hodně zaskočená, spíše vystrašená. Nevím jak moc závažné to je. Nicméně jsem o tom vůbec nevěděla. žádné příznaky jsem nepozorovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.15 22:05

Tak já mám dlouhotrvající kašel, Dr. mě udělal krev a mám plicní chlamydie. Tedy ne akutní infekci, ale ve výsledku mám pozitivní IgA a IgM. Žádné velké hodnoty. Takže mám silná atb na 14 dní a doufám, že se toho zbavím a hlavně že přestanu kašlat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.15 22:05

Jo a Dr. říkal že to lze chytit kdekoli. Je to přenosné kapénkově :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.15 22:58

Me je zjistili v tehotenstvi, kdyz jsem se v 30tt zacala otvirat 8o Partnerovi jsem neverna nebyla, on byl muj prvni sexualni partner a ja zase jeho (samo na 100% nevim, jestli si nestouchnul nekde bokem, i kdyz tvrdi ze ne). Takze taky nevim kde jsem k tomu prisla :nevim: a malem jsem diky tomu predcasne porodila :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.1.15 23:24

Takže to asi není jen tak běžná nemoc co? Mě to zjistili právě naštěstí před otěhotněním v centru. Tak doufám, že nás prozatím antibiotika vyléčí.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama