Už rok mě bolí břicho, na vyšetřeních nic nenalezeno

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24
5.1.22 05:09

Zas lekar

Dobrý večer jdu si k vam pro radu už rok mě bolí břicho prošla jsem snad všechna vyšetření co jsou (sono bricha, rentgen, krev, CT bricha) vše prý v pořádku ale mě to přijde divné bolí to více a více mám průjem někdy zvracení podotýkám že jsem minulý rok byla na laparoskopii a odebrali mi vajecnik a beru neurol kvůli úzkosti a depresí už od 17 let prosim nesetkal se stim někdo 😭 😭už jsem zoufala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
872
5.1.22 06:05

No třeba to máš psychosomatický.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8724
5.1.22 06:36

Četla jsem neco o psychosomatickem dráždivém trakčníku. Pak me napadaji odbery na celiakii nebo jinou nesnašenlivost druhu potravin, nektere se zjisti z krve, nektere eliminační dietou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
5.1.22 06:47

Nesetkala, ale napadlo mě, jestli nemáš celiakii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20841
5.1.22 08:09

Ano, setkala, může to být intolerance potravin, sacharidů, histaminu, celiakie, dráždivý tračník a podobně. Zajdi na alergologii. Začni si zapisovat, co jíš a projevy a ideálně zkus zavést nedráždivou dietu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
5.1.22 09:18

@Margery a mohu se zeptat jak dlouho trvalo než jste nato přišla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20841
5.1.22 09:42

@Anonym 456 několik let :roll: tak dlouho jsem „léčila“ psychiku, než jsem zjistila, že to absolutně nepomáhá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.22 09:52

Máš nejspíš nějakou potravinovou intoleranci nebo špatný žlučník / játra nebo nabourané ledviny nebo přemnoženého helikobactera nebo zánět střeva. Začala bych striktním vyloučením laktózy, tam se to projeví rychle, do týdne je po potížích a víš na čem jsi. Když to nezabere, obíhačka alerga, gastra. Kolonoskopii a gastroskopii ti dělali? Taky jsem to vždy dle lékařů měla „od nervů“. Pak jsem naštěstí přišla na to, že mi to dělá laktoza a podruhé to byl helikobakter. V stavu kdy už jsem měla kvůli neléčenému helikobacteru už i ekzémy přes celou pusu mně zachránila kožní, která ho hned poznala. Po přeléčení ustaly také nevolnosti a bolesti břicha. Nechápu proč mi ho na gastru tenkrát nepřeléčili, když ho měli z odběru při gastroskopii potvrzeného. Trápila jsem se zbytečně několik let. Taky lepek je někdy pěkná potvora, nemáš celiakii, nemáš alergii, ale vysadíš ho na měsíc dva a střevo se zázračně uklidní.

• Citovat
  • Nahlásit
529
5.1.22 16:58
@Anonym 456 píše:
Dobrý večer jdu si k vam pro radu už rok mě bolí břicho prošla jsem snad všechna vyšetření co jsou (sono bricha, rentgen, krev, CT bricha) vše prý v pořádku ale mě to přijde divné bolí to více a více mám průjem někdy zvracení podotýkám že jsem minulý rok byla na laparoskopii a odebrali mi vajecnik a beru neurol kvůli úzkosti a depresí už od 17 let prosim nesetkal se stim někdo 😭 😭už jsem zoufala

Na gynekologické kontrole jsi byla? Kolonoskopie, gastroskopie, alergologie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
5.1.22 19:13

@jejjej na gynekologii ano ale kolono a gastru ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.1.22 21:38

Byla jsi na kolonoskopii? Určitě bych nechala vyšetřit, zda nemáš celiakii nebo crohna. Pokud to budes mít v pořádku, tak bych se přikláněla k psycho-somatice. Naše psychika nám často nevědomky odráží problémy v těle. Kdysi jsem mívala těžké bolesti žaludku a zažívací problémy téměř po jakémkoliv jídle. Dělo se to v období, kdy jsem něco v sobě držela a nechtěla to říct nebo jednala sama proti sobě. Zažívací problémy se mi pak kombinovaly s úzkostí. Doporučuju dobrou psychoterapii a podporující skupinu, která tě podrží. Kdybys měla zájem o info nebo radu, napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat