Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Ahoj, tak už se zase pomalu a jistě, spíše rychle a jistě blíží Vánoce (dyť už budou za 3 měsíce!!!), kdy na ně myslíte? Kdy začínáte nakupovat dárečky?? Nakupujete spíše na internetu nebo lítáte po obchodech? Každoročně jsem na tom hůř a hůř a ztrácím fantazii, takže nevím co kupovat. Dřív jsem i z finančních důvodů začínala nakupovat už v srpnu, teď ale z časových důvodů nějak nestíhám. Jak jste na tom vy?
ahojky,tak já se rozhodla už teď z každé výplaty něco koupit,takže teď jsem objednala hračky pro Natálku,které už dorazily.Kupuji přes internet,protože to výjde levněji.Jinak taky ztrácím fantazii,ale letos mám kupodivu co kupovat.
Ahoj. Já už od dětství začínám nakupovat dárky kolem konce prázdnin. Vloni jsem byla těhotná, a tak jsem pro svůj klid měla všechny dárky v říjnu. Letos to možná zvládnu ještě dřív
. Nakupuju podle toho, co vidím. Jak vidím něco výhodného, že by se to někomu hodilo, tak to koupím klidně v srpnu.
Jinak většinou moje dárky mají něco společného - jeden rok to byla prodejna Moira, jiný značkové oblečení, vloni jsem těsně před Vánocemi ještě dokupovala poukázky (mamce, ségře a bráchovi do CaA, tátovi do Auto Kelly). Nejdřív mívám samozřejmě dárky pro děti, to je totiž nejjednodušší a navíc mě to moc baví a dělá radost. Ale už se krotím
.
Nakupuju na netu i v kamenných obchodech - právě většinou najednou, abych nemusela pořád něco vymýšlet.
V rodině (já, sourozenci, naši rodiče) si už několik let píšeme mailem dopis Ježíškovi, takže když nevím, tak pak těsně před Vánocemi se inspiruju seznamem. Ale já většinou nakupuju dárky dřív, než mi ostatní tipy pošlou, takže pak mají aspoň překvapení.
Tak já zatím nic moc koupeno nemám, ale brzy už začnu…vždy jsem preferovala nakupování až těsně před, jakoby v té vánoční atmosféře, jenže pak člověk zrovna nesežene, co potřebuje, atd atd…takže nakoupím postupně. Většinou nakupuji v kamenných obchodech, ale někdy se vyplatí ten internet, když jde o něco dražšího. Lucince letos koupím asi nějaké dětské nádobíčko z IKEY, nějaké Lego Duplo…a pak se uvidí. Za pár týdnů se stěhujeme do nového bytečku, takže se letos těším hlavně na to, jak budu dělat výzdobu a podobně ![]()
fantazii na dárky jsem zatím neztratila, i když zatím nemám vymyšleno nějak extra dárků, ale my si zase nenadělujeme nějaké hromady darů, takže určitě na něco přijdu
(smůla je, že Lucinka má v prosinci svátek a mamka zase v lednu narozeniny, tak aby člověk kupoval rovnou větší množství)
Takových diskusí tu bude asi hodně ?:D já ještě neplaším až tak za měsíc něco málo koupím ![]()
už nakupuju času moc nebude a peněz nezbyt taky ne,ale na Vánoce se těším vím jen co dětem resp,co koupit strašímu ale ostatním netuším,to je u mě vždy problém číslo jedna co komu koupit ![]()
Ale jinakse na Vánoce hrozně těším tyhle svátky fakt miluju a jsem z nich na měkko
Tak já už mám nakoupeno.Nakupuji průběžně po celý rok co se mě líbí.Vždycky se to hodí-jsou narozeniny,svátky… Takže kdyby vyhlásily štědrý den zítra tak mě to neohrozí.
Navíc když se kupuje narychlo tak není takový výběr a nakoupí se blbosti-alespoń mě se to zdá.
Ahoj,tak to já za poslední dobu myslím na Vánoce častěji a častěji. Budou to první Vánoce co doma budem mít miminko,no už vlastně batole
. Jsem i trochu nervózní jaké to bude. O dárcích ani nemluvě,přemýšlím co komu koupit,zda budu péct.....no je to ho dost
![]()
ja uz se i tesim letos mozna budu mit po 11 letech konecne hezke vanoce:-D vazne po nich touzim at jsou kouzelne, uz pomalicku prestavam na to kouzlo verit i kdyz mam dve male princezny:-(
tak já se na Vánoce taky těšim, ale mam z nich i docela hrůzu. Koupeného nemam ještě vůbec nic, ale většinou vítězí internet, je to pohodlnější a někdy i levnější. Malému bude pár dní přes rok a budou to první Vánoce co budeme ve svém a už se docela těším na pečení. Malýmu tak nějak vim co koupit, ale pro ostatní budu zas tápat. Pro babičky mam vymyšlené, že necham udělat puzzle, ale ještě musim udělat nějakou pěknou fotečku malýho.
Jeje tak ja myslim jen na chlapa a deti
ja VLASTNE ani nikoho jineho nemam komu bych darky kupovala:-( ja do minulych vanoc vanoce nenavidela a zatim musim rict nemusim je radeji desetkrat leto nez jedny vanoce:-( ale letos mozna budou jine:-)
Ahojky,super téma.Já nakupuji přibližně od srpna.Mám jeden dárek,takže jsem ve skluzu
Letos to bude mírnější než loni,prostě nebude tolik peněz,ale o tom to není.Chci si užít ty rozzářené oči Adámka a jeho radost z dárečků ![]()
Nakupuji na netu(MMB nebo Aukro) nebo v obchodech,dle toho co se mi kde líbí ![]()
bublinkaa.a píše:
Jeje tak ja myslim jen na chlapa a detija VLASTNE ani nikoho jineho nemam komu bych darky kupovala:-( ja do minulych vanoc vanoce nenavidela a zatim musim rict nemusim je radeji desetkrat leto nez jedny vanoce:-( ale letos mozna budou jine:-)
Je mi líto,když někdo nemá hezké vzpomínky na vánoce.Já zažila pořádné až s manželem.U nás doma to vřelo už od rána a do večera se naši pohádali ,což vlastně dělali celý rok
![]()
Bublinko,tak snad ty letošní vánoce budou krásný.Já vánoce miluji,a letos to bude možná zase lepší,malé bude 19m,tak uvidíme.
U me spis kazde vanoce tech celych 11 let ztroskotavali:-( ale letos mi je snad mi blizci zprijemni navic jsem o velkou cast rodiny prisla:-( a ted uz vazne mam jen ty me tri lasenky:-D
snad mi vanoce zprijemni:-D