Amálie - Amálka

2237
21.9.10 09:25

Amálie - Amálka

Holky píšu, ať písnete svůj názor, včera ráno ségra porodila holčičku, se svým manž. byla domluvena po celou dobu těhu, že pokud to bude kluk jméno vybere on a pokud holka, tak ségra. Nevěděli, co to bude-nenechali si říct, nakonec je to holčička a ségra chtěla dát buď Adélku nebo Amálku, v porodnici sestřičky i lékaři, když se ji ptali před porodem, jak se bude mimi jmenovat, tak řekla, že pokud kluk, tak Tomáš (vybrala tatínek, ségra sice moc nadšená nebyla, ale budiž) a pokud holčička, tak Amálka-ti byli ze jména nadšení, stejně tak i ségra. Když porodila a volala manž., že už je tátou (1.dítě), řekla mu váhu, míru, pohlaví i jméno a on ji volá asi za 10.minut a říká ji „to s tím jménem myslíš vážně?, proč si nedala třeba Moniku či Šárku, jak jsem chtěl, doufám, že se to dá změnit“. Takže ženská jen pár minut po porodu, kdy hormony pracují na plné obrátky, místo aby se zeptal, jestli je vše O.K. malá, matka apod. ji dá takovouhle ledovou sprchu. Písněte mi prosím, jak se říká malé Amálii (myslím, že Amálka, nic jiného mě nenapadá), pak třeba v 6ti letech, 10 a třeba v 50. Já tvrdím, že mít v práci paní v letech, tak bych ji asi taky říkala Amálko. Prostě jsou chlapi a chlapi. Díky moc za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5346
21.9.10 09:31

Hele, Amálka je krásný jméno tak ať chlapík neblázní..

Já bych taky dala Amálka, Emma, nebo Rozárka.

A jak jí budete říkat je jedno, :)

Kdo říká, že musís oslovovat jménem. ? My máme Nelu.6let A pořád jí říkám, beruško, zlatíčko, šmudlinko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3362
21.9.10 09:37

tak to bych ho poslala někam, ona přece taky ustoupila kdyby to byl kluk, byli tak domluvený, tak ať neremcá…místo aby byl rád, že má dvě zdravé holky! :-)
A dá se říkat různě amík, aminka, amálka, amy, ejmy…krásné jméno, různé zdrobněliny už si člověk vymyslí sám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20467
21.9.10 09:39

No jo, moc dobře si to taťka nenačasoval, ale on to rozdýchá, nejpozději jak malou uvidí, vsadí m boty…

Amálka je krásný jméno :palec:

Na zdrobněliny určitě přijdete časem, teď mě napadá:
Amuška, Málinka, Amélka, Amulka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
21.9.10 09:42

Spisovatelka Amálie Kutinová říká Amálii Málinko ( ve slavných knihách o Gabře a Málince

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8460
21.9.10 09:44

Amálka je krásné jméno :wink:
Máli(nka), Mála, Málčin(k)a, Ami, Amčule.........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
21.9.10 09:58

Super holky, jste zlatíčka-znáte to, jaké jsme-byly po porodu citlivé. On je totiž švagr dost divný patron, pracuje 15.min. od špitálu a ani ho to nelákalo jet se odpol. podívat na malou-na obě. Připadá mi takový „ledovec“ jako můj „starouš“, prostě city na bodě mrazu.Prostě někteří chlapi jsou takoví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
21.9.10 10:04
Anulka píše:
Super holky, jste zlatíčka-znáte to, jaké jsme-byly po porodu citlivé. On je totiž švagr dost divný patron, pracuje 15.min. od špitálu a ani ho to nelákalo jet se odpol. podívat na malou-na obě. Připadá mi takový „ledovec“ jako můj „starouš“, prostě city na bodě mrazu.Prostě někteří chlapi jsou takoví.

skoro z toho mám spíš pocit, že je zklamaný z holčičky, že sázel na kluka, ale třeba se pletu.
Navíc myslím, že chlapi nakonec na holky dost trpí, tak přeju aby to bylo stejně i u švagra.
A jméno je krásný, jen se asi hold měli domluvit předem a předešlo by se všem zbytečným zklamáním :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.9.10 10:05

Teda tak takovýho chlapa bych nechtěla, to je teda pako :pocitac:
a bohužel se jmény si to vymysleli blbě. dohadovat se měli předtím :roll:
Amálka je hezké jméno.
Ale mě byla také zatrhnuto, oni ti chlapi moc nejsou na pohádky, mají to asi spojený s vílou Amálkou :nevim: aspoň ten můj.
Záleží taky na příjmení :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16492
21.9.10 10:10

Omlouvám se, že nereaguji hned na dotaz. TOhle je přesně náš problém. Já bych strašně moc chtěěla Amálku, ale manže se pořád nechce nechat přesvědčit. Prý jak jí budeme říkat až bude starší??? a tak . A přitom mi se to jméno tak strašně moc líbí a nevím jak ho mám přesvědčit.
Jo Anulko od manžela to je teda pěkně hnusné :-(, ale chlapi jsou někdy takoví. PRostě si neuvědomují co říkají :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16492
21.9.10 10:15

Obrázku to máš ješště dobré, že tvůj manžel myslí na vílu. to můj muž si ve jménech mění písmenka a dělá k nim přezdívky a tak.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
21.9.10 10:17

takový jména jsou vždycky ošidný ,vyčnívají z davu takže těžko říct …Ono něžné dívce bude určitě velmi slušet ,nicméně pokud z miminka vyroste plnoštíhlá osoba bojovného vzezření může to zase vypadat komicky .Ale důležité je že pokud by s tímto jménem nebyla spokojená dcera mlůže si ho změnit .ségra možná měla zvážit mmožnost dát dítěti 2 křestní jména ,aby si holka mohlavybrat ,když nebude chtít být zrovna za vílu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21184
21.9.10 10:34

Ahoj,teda tatínek by měl být rád,že má obě holky zdravé,že?
My budeme mít Amálku,jméno se nám strašně líbí.Ale některý lidi taky koukají divně,což je nám celkem jedno.A říkat se jí dá : Ami,Amísku,Ameli,Málinko,Máli..
Je to krásný jméno :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14500
21.9.10 10:36

Amálka je krásné jméno :) V OP bude mít Amálie, takže když bude náhodou plnoštíhlá nebo s tím bude mít problém, tak jí můžou v práci říkat Amálie (stejně jako někdo říká Kateřino místo Katko, Gabrielo místo Gábi..). Nebo prostě Máli, ono se určitě do dospělosti něco vymyslí :) Myslím, že naopak jméno vyčnívající z davu je super, než třeba milion Terezek na hřišti (kdysi můj favorit, ale je jich fakt moc).

Švagr je pako, ale určitě ho to přejde.. Asi fakt chtěl kluka, tak co, má ještě další pokusy ;) Můj chtěl kluka a má ho, teď říká, že by chtěl další holku.. Když to bude zase kluk, asi bude zklamaný, ale bude to muset přežít. Hlavně, když budou zdraví! :)

Gratuluji sestře k Amálce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21184
21.9.10 10:38

Přesně tak,dá se jí říkat Amálie a mě se to líbí :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...