Zase ten Estvill

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
leňula2
Echt Kelišová 9025 příspěvků 06.05.10 17:25
Zase ten Estvill

Připadám si jako krkavčí matka, ale rozhodla jsem se pro Estvillovu metodu…
Usínání Markétce trvá většinou tak 45 minut. Sedím u postýlky, hladím ji po tvářičce, vykládám. Tohle by mi vůbec nevadilo, vlastně je to příjemný. Jenže pak ta noc… Pořád chce podávat dudlíka. Občas i 10× za noc (vím, že některý maminky to mají ještě horší, ale já už se cítím opravdu unavená).
Začala jsem dnes s dopoledním usínáním. Markétka usla po hodinovým řevu. Pak spala 1,5 hodiny. Odpolední usínání dopadlo takto: Řev hodinu a půl, nemohla usnout :zed: . Pak byl čas na svačinku. Tak jsem jí dala přesnídávku. Po ní byla už hrozně unavená, takže hrát si už nešlo. Jen ryla hlavičkou zem a plakala. Tak jsem ji opět zkusila uložit. Stále ale řve a nejde jí usnout. Když k ní přijdu, stojí v postýlce a dudlíka má kdesi zahrabanýho pod peřinou. Tak ji položím, dám dudlíček, přikryju, to je relativně v klidu, zavírají se jí oči. Ale stačí, když vyslovím tu větičku, tak začne řvát. Takže když od ní odcházím, je už zas úplně hysterická :zed: .

Má cenu v tom pokračovat? Už nespala od 13.30 hodin, je úplně hotová. Já vím, že maminka by neměla polevit, ale toto mi už fakt přijde moc :zed: :zed: :zed: .
Myslíte, že dělám něco špatně? Možná cítí mou nejistotu, nevím. Ale když jsem ukládala dopoledne, nepřišlo mi to zas tak strašný a říkala jsem si, že odpoledne to zas spolu zvládnem. Ale teď myslím, že nezvládnem…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 06.05.10 17:48

Já Estivillku musela aplikovat dvakrát a v obojím zabrala (podruhé jsem ji dělala z jinho důvoodu a taky jsme si to podělali sami). Naposledy bylo malé sice už přes rok, ale usínání trvalo strašně STRAŠNĚ dlouho a pokaždé usnula jinak..jednou v houpacím křesle, podruhé v náruči, potřetí při hlazení, atd..v noci jsem vstávala někdy i 20× kvůli dudlíku, pití, přikrytí, atp.

První den hysteriyk křičela 3/4 hodiny, druhý den hodinu a třetí už jen deset minut. Čtvrtý den usnula sama a od té doby to bylo v pohodě.

Zeptám se - četla jste návod na netu nebo celou knížku?

leňula2
Echt Kelišová 9025 příspěvků 06.05.10 17:51

Jen na netu, knižka bude určitě lepší… :oops:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 06.05.10 17:51

Určitě byla chyba, že jste ji vytáhla z postýlky na tu svačinku. Jak jednou polevíte, musíte začínat od začátku. Jedno vynechané jídlo není nic tragického.

Důležité je opravdu NEPOLEVIT, jinak to nemá smysl.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 06.05.10 17:53
leňula2 píše:
Jen na netu, knižka bude určitě lepší… :oops:

V tom případě doporučuji přerušit, sehnat knížku a začít až po přečtení. Na netu to není dobře vysvětleno. Ta tabulka a krátký popisek nestačí. Taky jsem si myslela, že je v knížce to samo jako na netu, ale není to tak. Knížka je tenká, srozumitelně napsaná a během 20ti minut přečtená.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 06.05.10 18:09

Ta aplikace Estivilla není úplně správná, doporučuji také nejprve metodu nastudovat z knížky (příp. z jiných kvalitních materiálů) a teprve pak použít.

A hlavně se opravdu rozhodnout - pokud bude rozhodnutí ANO, pak v žádném případě nepolevit…

IMI
Závislačka 2766 příspěvků 06.05.10 18:31

Nepraktikovali jsme asi Estvilla, ale zabralo to. Ja hlavne vychazela z toho, ze kdyz je najedenej, prebalenej a ve stejny situaci v moji pritomnosti usne, ale za dlouho, tak mu nic nechybi a usnout proste jednou musi. Jasne, prvni den rev hodinu, druhej pul atd. za 5 dni byl ulozen a uz nrbylo treba se vracet. Kdyz kricel, tak sem chodila po nejaky dobe podavat dudlika, ale nemluvila sem, proste sem mu ho dala jen tak jakoby omylem. Chlapecek usina od 4 mesicu sam. Hlavne ho netahat z postylky, ani na jidlo, kluk stejne unavenej neji. Vyndala sem ho dvakrat, ale to mu bylo zle, ale previt si to zapamatoval a zkousel to i potom.

magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 06.05.10 19:57

taky u obou dcer fungovala. u starsi v 7,5 mesicech a u mladsi jsem zacla kdyz ji byly tri mesice, pohoda, slo to jak po masle, trvalo ji to sice dyl, ale ted usina uplne sama. leni me pomohlo dat ji dudlik na takove ty pripinaci koralky(nebo je to taky plysove) na pyzamo, tim si dudlik podava sama. nahmata ho na brisku. a dodrzovalas intervaly?? je to krute, ale ty intervaly jsou genialni, a tri minuty nebo pet se da vydrzet. taky doporucuju knizku.

nejdulezitejsi je jak pise imi JISTOTA ze je opravdu unavena. kdyz pak clovek pochybuje ze ji neco je, je v haji a treba vtahne z postylky. pak jsi tam kde jsi byla.

preju hodne zdaru,a fakt zitra zajdi koupit knizku :-D je to rychlovka.

leňula2
Echt Kelišová 9025 příspěvků 06.05.10 20:42

Holky, moc děkuju za rady. Koupím knížku, nastuduju a budu aplikovat znova :-) .

magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 06.05.10 21:14

stoji neco malo pres stovku :-D dej pak vedet :wink:

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 06.05.10 21:54

Jen ještě jedna poznámka. Já jsem pochopila až podle té knížky, že se mám vracet, i když nebrečí! Dřív jsem to zkoušela stejně jako vy, ale nezabíralo to. A pak jsem zjistila, že ta chyba byla fakt v tom, že jsem nedodržovala intervaly, jakmile přestala brečet. Pak jsem to napravila a ona rychle zjistila, že přijdu, i když si to nevynucuje. Možná v tom je ten pravý smysl metody. Naučit dítě, že nebude opuštěné, že ta maminka(nebo kdokoliv) přijde, i když ji nepřivolává.

leňula2
Echt Kelišová 9025 příspěvků 07.05.10 07:39

Musím teda říct, že intervaly jsem dodržovala, i když Markétka neplakala :nevim: .
Dnes jedu do Brna, takže knížku koupím a pak určitě napíšu, jak válčíme :-) . Ještě jednou moc děkuju :kytka: !

magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 07.05.10 14:22

petit filette - presne!!! i kdyz ja tohle z knizky nepochopila! ale intervaly jsou prave dokonale v tom ze neztrati duveru.

herinkoj
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 07.05.10 14:50

Já si myslím, že je problém v tom, že jsi jí vyndala z postýlky, v tomhle případě, kdybych věděla, že opravdu hlady neusne, asi bych jí udělala mléko (teda jestli ho pije) dala jí ho v postýlce a pak opět pokračovala, ale rozhodně nevyndavat. Jinak s těma intervala, já jak jsem přišla, když malý přestal brečet, tak jsem ho vyrušila a jelo to nanovo, takže když nebrečel nešla jsem, ale jakmile znovu začal plakat, šla jsem hned. Teda samozřejmě ze začátku cca 3/4 hodiny první den jsem chodila přesně podle inervalů, ale pak jak říkám, když nebrečel tak jsem tam nešla. Myslím, že Estivill je jako základ dobrý, ale každá maminka vycítí a zjistí, co jí a miminku na mětodě sedí a vyhovuje a co ne, ale hlavní princip musí zůstat samozřejmě stejný.

magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 07.05.10 16:53

jojo taky souhlas, az na to mliko v postylce, to radsi vyndat a dat ji ho a pak sup spinkat. :-D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >