Zase to nespící dítě

Anonymní
8.6.20 23:26

Zase to nespící dítě

Prosím o anonym protože si připadam jako špatná matka… Mám holčičku 13.měsíců a neusne jinak než v kočárku… Porad houpeme přes práh aby princezna spala.. Zkusili jsme večerní rituál i nechat vyrvat… Ona prostě nepotřebuje spát… Nevzteka se a nekrici ale v jednu v noci když si radostné hraje v postýlce už padam na hubu… Rano v stane jako by nic… Nezáleží kdy jde spát vždy se vzbudí v šest jako hodinky :) Pres den spí max pul hodiny… A pak přichází zase večer dlouhé přemlouvání aby si lehla a pak kolem desáté se uchylim ke kočárku… Co s ni jak ji naučit spát když nema potřebu spánku?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

458
8.6.20 23:34

A v době kdy by dle tebe měla spát řve nebo nějak prudí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 23:36

Ona je pořad usmevava kdybych ji pres den nedevala spát tak nespí už jsem to i zkusila s vidinou ze usne večer… Marne.. Prostě bez kočárku ani ránu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.6.20 23:37

Přes den v tom kočárku usne sama otočí se na bok a spí ale musím ji tam dat jinak jeden non stop…

• Nahlásit
  • Citovat
458
8.6.20 23:40
@Anonymní píše:
Ona je pořad usmevava kdybych ji pres den nedevala spát tak nespí už jsem to i zkusila s vidinou ze usne večer… Marne.. Prostě bez kočárku ani ránu…

tak ji nech si hrát, pokud je spokojená. Klidně i v té postýlce v noci.
Co já bych dala za to kdyby si miláčci hráli. Ti pokud v noci nespí tak řvou, nebo dělají fakt bugr( roční a tříletý)
Kdybych měla usměvavé sluníčka tak neřeším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9419
8.6.20 23:41

Jako matka tri nespicich deti bych asi napsala toto: uspavej v kocarku, bud rada ze mas na uspavani aspon nejakou paku/metodu. Prenes se pres to, ze sis to predstavovala jinak. Materstvi cloveka pekelne vyskoli. Budouci manzel s ni snad pres prah drncat uz nebude ;) :hug:. Kdybys videla, co ja byla ochotna odmavnout, aby aspon chvili spalo nejmladsi dite :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1113
8.6.20 23:42

Já uspavam (neznamená to, že to zabírá na každého):

Dám do postýlky a pustím bílý šum nebo ukolébavku na YouTube

Dám kapičku něčeho sladkého na dudel (u mě mléko)

Před spaním si zacvicime Vojtovku, jen opravdu ty jednoduché cviky co nejdou nijak zkazit a dítěti ublížit. Je to takové protahování, to je unaví.

Usinacka přes oči ( to je tutovka do sekundy :lol: )

Zapnu světýlka na postýlce, mám takové z Pepca, jak na to děti koukají a zajímá je to, tak prostě nebrečí a brzy spí.

Já mám teda hodne děti (si teda myslím já :smiley:), ale jsou taky dny kdy nechtějí spát, vztekaji se nebo je něco bolí a vždy něco z toho výše napsaného zabere. Přes den spí někdy 1-2 hodiny a někdy 10 minut.

A mám daný čas prostě kdy se jde spát, nevím jestli to má vliv, ale v 20:00 jdu koupat, dám najíst a odchod směr postýlka.

A v postýlce je nechávám ležet, když jsou v klidu a hrají si, tak to neřeším, oni usnou.

Příspěvek upraven 08.06.20 v 23:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
8.6.20 23:43

Musi byt zoufale pretazena, jestli dobre pocitam, tak spi celkem 8,5 hod.? To mi prijde hodne malo. Zkusili jste uspat tim kocatkem uz v osm? Rano zatemnit okna, jestli ji nebudi slunce? Pry existuje i houpadlo na kocarek, ktere houpe samo. U velkych nespavcu muze pry pomoci presun do klidnejsiho prostredi(chata, chalupa), jestli jste nekde ve meste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 23:45

Ale já musím taky někdy spát… Mám starší dítě kteremu se musím dopoledne venovat skrz školu… A ona je schopna nespat do rana… Takže v jednu ji uspím v šest vstane a pak jede zase do jedné… Nemám problém s tím že me chlap vystřídá on si ji odpoledne vezme o tom žádná a můžu dvě hodiny spát… Ale porad to tak nejde…

• Nahlásit
  • Citovat
458
8.6.20 23:46

@Oriseka pokud je spokojená tak se o přetažení nejspíš nejedná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 23:49

@Oriseka zkusili jsme chatu ho to samé… Hraje si nespí… Do jedenácti jsme ji nechali pak zase kocarek v šest vstala a jela non stop do večera…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.6.20 23:51

A ano uspavame od osmi kouká co kde litá v pokoji je klid ticho tma… Nekrici ale nespí..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.6.20 00:01

@Hobitka takže je to v pohodě nespave děti existuji a dal můžu v kočárku uspavat pro svůj lepší pocit… Jak mě se ulevilo… Už si připadal fakt špatně když povím ze večer musím uvozit malou… Jako ze to dělám špatně :)

• Nahlásit
  • Citovat
5406
9.6.20 01:05
@Anonymní píše:
A ano uspavame od osmi kouká co kde litá v pokoji je klid ticho tma… Nekrici ale nespí..

A co tedy vadí? Když je v postýlce v klidu a „jen“ nespí, tak bych to neřešila. Zavedla bych prostě večerku ve 20 a at si klidně kouká, když nebrečí tak to snad nevadí. Ráno nevím, zkusila bych bílý šum a nebo prostě zase ji v postýlce nechat, když nebrečí. Nejsem moc příznivce uspávání. Mě se třeba nepovedlo uspat mé dítě snad nikdy. Podle mě prostě usně tím, že je unavené a ne tím, že jej někdo uspí. Zhruba od roka nikdy neusne když je někdo u postýlky. Ale tohle má každé dítě jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
182
9.6.20 03:09

A co nositko/satek? zkouseli jste? obcas kdyz mi mala nechtela spat, jsem ji dala do nositka a sla neco delat (nadobi),a ona u toho usnula. Kdyz jsem si ji dala na zada, tak usnula jeste rychleji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama