Synův nezájem

Anonymní
3.6.20 11:33

Synův nezájem

Ahoj, mám syna 14 který projevuje absolutní nezájem ke mě I k ostatním. Třeba řeknu že pojedeme někam na návštěvu a on že rozhodně nikam nepojede a když se zeptám proč tak řekne protože to tak chci. Když chce jít někam ven hodně daleko a já řeknu že tam prostě nepojede tak on že tam stejně pojede I kdybych se třeba podělala. Jasně jsem mu to zákázala ale stejně tam jel. Pak když přišel tak mi řekl nikdy mi neříkej co mám dělat tvoje „zákazy“ mě absolutně vůbec nezajímaj. Jak ho mám donutit aby poslouchal? Neplatí na něj vůbec nic. Dekuji moc za příspěvky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41
3.6.20 11:41

Ahoj, určitě to dost ovlivňuje puberta… Možná si s ním zkus sednout a v klidu promluvit, určit nějaké hranice jako např. „když se mnou pojedeš na návštěvu můžeš pak jít sem a sem“ Určitě bych mu vysvětlila, že tě třeba mrzí, když s tebou takhle jedná, že tě nerespektuje atd. Vše se dá v klidu vyřešit. Držím palce :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24007
3.6.20 11:43

Dáváš mu kapesný, platíš telefon? To by bylo první co bych mu vzala. Až by měl hemty, tyk mu odpovědět stejně jako on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20416
3.6.20 11:44
@Anonymní píše:
Ahoj, mám syna 14 který projevuje absolutní nezájem ke mě I k ostatním. Třeba řeknu že pojedeme někam na návštěvu a on že rozhodně nikam nepojede a když se zeptám proč tak řekne protože to tak chci. Když chce jít někam ven hodně daleko a já řeknu že tam prostě nepojede tak on že tam stejně pojede I kdybych se třeba podělala. Jasně jsem mu to zákázala ale stejně tam jel. Pak když přišel tak mi řekl nikdy mi neříkej co mám dělat tvoje „zákazy“ mě absolutně vůbec nezajímaj. Jak ho mám donutit aby poslouchal? Neplatí na něj vůbec nic. Dekuji moc za příspěvky

nejdůležitější je, jak ty na něco takového zareaguješ? co následuje po tom, co ti toto řekne, nebo udělá? :think: a dřív se choval jak? a ty?
moc nevím, jestli je to pubertou, nebo se mu výchovy nedostávalo průběžně a on v tom jen pokračuje :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24007
3.6.20 11:44

@Esiska Jo, puberťáka určitě zajímá co matku mrzí. V praxi toto nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19912
3.6.20 11:46
@Anonymní píše:

Puberta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20416
3.6.20 11:46
@Esiska píše:
Ahoj, určitě to dost ovlivňuje puberta… Možná si s ním zkus sednout a v klidu promluvit, určit nějaké hranice jako např. „když se mnou pojedeš na návštěvu můžeš pak jít sem a sem“ Určitě bych mu vysvětlila, že tě třeba mrzí, když s tebou takhle jedná, že tě nerespektuje atd. Vše se dá v klidu vyřešit. Držím palce :andel:

já ti nevím, jestli je to jen pubertou :think: podle příspěvku tu neurčuje pravidla zakladatelka, ale syn ve 14 letech. Pokud s tím do teď nic nedělala, tak přerod bude těžkej a promluva v klidu moc mít výsledek nebude :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
3.6.20 11:57

Ono taky záleží, kam ho chceš tahat. My u našeho syna(ted 16 let) asi poslední dva roky uznali, že ne všude s náma musí a třeba na nějaké výlety nebo návštěvy příbuzných ho nenutíme. Je mi to líto, že nejede celá rodina, že jezdíme jen s mladším, ale o to víc si úžívám, když už s náma někam jede. Minule jsem ho vytáhli na turistický pochod 14 km, což mě překvapilo, že šel, ale o to víc si to užil on i my. minulý léto jsem ho donutila jet do Klášterce nad Ohří na koupání a koukat na jeho otrávený ksicht, kdy seděl na dece celou dobu a jednou jsem ho povinně donutila se jít vykupat… za to fakt nestálo. V tomto věku to jsou už skoro dospělý osoby, co se cítí jako dospělý a chtějí trávit víc času podle svých představ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.20 11:59

@Keyllah řekla jsem mu že jestli se mnou bude takhle jednat tak mu seberu všechno co on miluje ( asi nejvíc kolo ) ale to už jsem udělala dávno a je mu to uplně jedno a dál si dělá co chce. Zakázala jsem mu vijít ven a stejně šel

• Citovat
  • Nahlásit
466
3.6.20 11:59

No a nepomohlo by pár facek? Tohle si k mámě nesmí dovolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3462
3.6.20 12:05
@Létavice1992 píše:

Taky si říkám :think: Kde je otec, aby se matky zastal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.20 12:06

@Létavice1992 píše:
Jednou když už toho na mě bylo dost tak jednu dostal ale bylo to jestě mnohem horší.
Pár dnů se mnou vůbec nemluvil a nemělo to smysl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.20 12:09

@Veveří jsme rozvedení již po narození syna. Otec syna vůbec nechtěl takže jsem ho dostala do peče já

• Citovat
  • Nahlásit
16166
3.6.20 12:13

Upřímně, kdyby mi řekl, že stejně půjde ven i přes zákaz, oznámila bych mu, že v tom případě ho přivedou domů policajti. A pokud chce skončit v pasťáku, tak jde správnou cestou. Ale záleží na tobě, jestli by jsi ty policajty pak opravdu volala s tím, že dítě uteklo z domu. Ano, asi by předali podnět sociálce (i když poprvé ještě možná ne), ale jsi za dítě zodpovědná a až ho někde najdou opilého, tak budeš ještě vysvětlovat, proč není dítě v noci doma a ty nemáš tušení, kde se courá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
466
3.6.20 12:14
@Anonymní píše:
@Létavice1992 píše:
Jednou když už toho na mě bylo dost tak jednu dostal ale bylo to jestě mnohem horší.
Pár dnů se mnou vůbec nemluvil a nemělo to smysl.

Jenom jednu? Kdyby si ke mě dovolil to co k tobě, tak bych ho profackovala tak, že by si to ještě dlouho pamatoval. A kdyby se mladý pán urazil, tak bych ho nechala. Nezajímám tě? Tak ty mě taky ne. Jinak nemáš v širší rodině nikoho, kdo by se tě zastal? Žádnou mužskou autoritu, ke které má respekt? Jsi na něj měkká, nesmíš mu toho tolik dovolit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat