Stridava pece o syna v 5mes.

1.6.20 10:58

Stridava pece o syna v 5mes.

Zdravím, potřebuji rady a zkušenosti co se týkají střídavě pece. Máme s ex partnerem 5mesicniho syna. Odešla jsem od nej ve 3mesicic. Před porodem jsme neustále řešili problémy týkající se jeho dcery z předchozího vztahu. Žila jsem s nim 2 roky a nejsem svoji. Jeho dcera z předchozího vztahu byla jeden velký problém, každý den se něco řešilo. Takže nebyl čas na to, řešit věci co se tykali nás dvou a následně našeho malého syna. Neustálá jsem to a odešla jsem. Dcera me po celou dobu vulgárne napadala, (6ti léta), vyhrožovala mi ze až se malej narodí bude s nim házet o zem, neustále mi říkala při těhotenství at mi to dítě chcipne v břiše atd. Je toho dost. Snažila jsem se dat vše do pořádku než malej přijde na svět, chodili jsme dokonce do poradny kde jsme ji s ex řešili a radili se co máme dělat. On měl stridavou péči- takže týden byla s námi a týden s matkou. Občas se zdálo, ze se bliska na lepší časy, ale bohužel. Ihned po porodu začlo peklo. Šla jsem z porodnice v sobotu- v pátek den před si ex přebíral dceru na týden co měla trávit s námi. První co byl šok- bylo to, ze si od matky přinesla vsi a blechy- ( do prostředí jsem měla přivést 3denni miminko) dohodli jsme se, i po konzultaci s Dr. Ze to není vhodne a ze by jeho dcera měla byt napr. U babičky, alespoň 2 dny, kde se ji bude dostávat správná pece a aby miminko ihned něco nechytilo. Takže jsem se tak domluvili, ze jeho dcera zůstane tam jen přes víkend. Jen co jsem přijela z porodnice domu po cca 2hodinach, partner přivedl dceru, aniž by mi cokoliv řekl. Byl to pro me šok a jelikož jsem rodila 3 dny a přes týden ležela v porodnici byla jsem dost vyčerpána a tímto na me vše padlo. Sesypala jsem se a rozbrecela. Za to mi přítel vynadal, jak jsem se to zachovala ze jeho dcera chtěla vidět malyho. Neměla jsem ani na to, abych mu to vysvětlila. Dal to fungovalo tak, ze on trávil veškerý čas s dcerou a syna si absolutně nevšímal. Když přišel z práce řekl pouze- čau kamaráde- nikdy ani to ne. Jsem prvodoricka a tak jsem byla ze vsecho pochopitelně mírně nervózní. Dal už byly jen naschvaly. Když malý usnul- ona začala křičet. Když jsem ex poprosila aby mi s něčím pomohl řekl ze teď nemůže nebo poslal svoji dceru aby to udelala za nej. K ničemu se neměl. Říkala jsem mu, ze to takhle nejde, ze je tu i syn, ze by si ho měl alespoň jednou denně pochovat. A jho dceru tím taky připravit a vysvětli ji, ze tu není jen ona. Ale marně. Miminko jak všichni víte musí papat podle hodin- napr.po 3 h. K tomu se musí naplánovat koupání atd. I to byl problém i když jsem to řekla v ten den dopoledne ze se malej bude koupat v tolik hodin, on šel zrovna koupat jeho dceru ze malej počká. Bylo toho všeho moc a nikde žádná cesta vstříc malému- večer když malej spinkal 9-10 si d dcerou pousteli hudbu jako na diskotéce. Když jsem ho prosila at to vypne ze malej spi- řekl, ze je malej a ze to nevnímá. Snažila jsem se s nim každý den bavit, ze to takhle nejde. Ale marně- jeho odpověď byla už se laskavě dej do normálně už nejsi tehotna. Chovas se jak magor. Takhle to bylo vždy. Tudíž jsme nikdy nic nevyřešíli. Vše se stupňovalo. Nakonec se to toho připojil koronavirus a ja byla doma s jeho dcerou a malým. Za cely den jsem si nemohla dojít ani na záchod aby ona něco neprovedla. Vše jsem ji s úsměvem vysvětlovala ze- nesmí zvedat malyho- protože neumí držet hlavičku. Ze když spinka, nemůže mu mackat ručičky atd. Jenže- vše co jsem řekla bylo jako nikdy nevyslovene. Dělala přesně opak. Dny byly dost náročné a s ex jsme se hádali čím dal víc. Což jeho dcera zporozovala a zacla do toho přidávat. Vymyslela si, ze jsem ji vycházela sampony- on přišel Zamnou, serval me proč jsem to udelala a když jsem mi řekla proč bych to si dělala at se radši podívá, ze je určitě ma skovane mezinhračka nebo někde na vane ze chce jen dělat zlo mezi námi. Poslal me k čertu a pak se podíval a ejhle. Bylo to tak. Využívala situace a vymyslela si různé historky- které povídala jemu a pak i me. Napr. Táta říkal ze s námi nebudeš opelak- nechce te tu a mas jit domu. Líbilo se ji, ze se hádáme. On místo toho aby si uvědomil, ze to jsou naschvaly. Podporoval ji a me posílal do haje a říkal jakej jsem magor at se jdu léčit. Takže jsem se po 3 měsících tohodle odstěhovala. Nyní vida syna kdy se mu zachce. Jediné, co jsem nedovolila je, aby u nej byl přes noc a nepreju si, aby když ma týden dceru vozil syna k němu. Bojím se, ze by mu ublizila. Nyní mi ex vyhrozuje, ze podá zadost o stridavou péči. Prosím vás o rady a zkušenosti. Jsem zoufalá a bojím se o syna. Nedokážu si představit co všechno je jeho dcera schopna udělat malymu a bojím se moc. Jaká je pravděpodobnost ze by schválili stridavou když už jedno dítě ma ve stridave? Jak mohu zabránit tomu, aby se malému něco nestalo zavinenim jeho dcery? Ublizovala me- jsem dospěla. Ale co malé miminko které se němuže bránit? Předem díky všem za jakoukoliv reakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12209
1.6.20 11:10

To mě moc mrzí, to je hodně pitomá situace :hug: Snad někdo poradí něco lepšího, já tě snad jen mohu uklidnit, že střídavou péči pro 5m kojence nikdo příčetný neodklepne, pokud o to ale otec bude stát, bude se jeho péče navyšovat a kolem 2-3 let už je klasická střídavka poměrně realizovatelná :think:
Ta jeho dcera - má nějakou diagnozu, nebo proč je takto nezvladatelná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3756
1.6.20 11:10

Proč sis proboha dělala dítě s někým takovým když jsi viděla že absolutně nezvládá své první dítě??? Tohle nepochopím. Předpokládám že kojíš, nee? Pochybují že by u 5ti měsičního schválili střidávku. On nepracuje? Jak by s ním byl doma celý týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.20 11:13

@unuděná bohužel diagnózu nemá. Ale pracovala jsem na tom, jenže ex si stal za tím, ze je normlani a ze za všechno muže jeho ex která holku navadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12209
1.6.20 11:14
@MichaelaxPetr píše:
@unuděná bohužel diagnózu nemá. Ale pracovala jsem na tom, jenže ex si stal za tím, ze je normlani a ze za všechno muže jeho ex která holku navadi.

No upřímně, on má na tom úplně stejnej podíl viny, jako jeho ex :nevim: Taky moc nechápu, proč sis do tohoto pořizovala dítě, ale co už, stalo se. Chybama se člověk učí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.20 11:18

@Veru1987 proč? Byla jsem slepe zamilovaná a doufala v lepší dny. Nechtěla jsem byt ta- která odejde od chlapa se kterým ji je skvele jen kvůli tomu, ze ma nezvladatelnou dceru. Ano teď vím, ze to byla chyba a ja neměla doufat. Jenže stalo se a ja nikdy nebudu litovat, ze syna mám. Jsem za nej nesmírně stastna. On pracuje. Nekojim, přišla jsem o mléko přelomem 2-3 měs. Možná i díky nervum. Ale kdo ví, z mléka se stala voda. Ale jak rikas nezvladal své první dítě, ale když jsem mu pomáhala bylo to lepší. Bylo mi ho i lito, protože to neměl v životě lehké. Vím nejsou to spravne argumenty. Proste jsem jednoduše chtěla byt stastna a mít rodinu. Když jsme byli jen my dva- bylo to úžasný. A proto jsme se tak rozhodli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.20 11:19

@unuděná ano, samozřejmě vidím taky své chyby a uznávám je. Byla jsem slepá, ale vrátit to nejde. Musím se tím teď poprat. Mohu si za to sama především.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89438
1.6.20 11:20
@MichaelaxPetr píše:

Když se oprostim od toho co se děje kolem té malé, napadlo mě že to dělá proto že žárlí a cítí z tebe že ji nesnášíš, tak pochybuju že na střídavou péči s pětiměsíčním, zřejmě kojeným dítětem někdo přistoupí.

Příspěvek upraven 01.06.20 v 11:21

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3756

@MichaelaxPetr tak pokud pracuje těžko bude mít týden volno a starat se o dítě. JJ růžové brýle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12209

@MichaelaxPetr No ale když pracuje, jak zvládá tu střídavku časově? Holka jde teď do školy nebo už chodí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.20 11:25

@Anna766 samozřejmě vím, ze za začátku žárlila, ale pak to slo stranou. Rozhodne i nenesnasim. Dělala jsem s ni všechno možné, naučila ji co jen slo a brala ji, jako kdyby byla moje. I ona sama mi několikrát v nějakých hezkých chvílích řekla ze chce abych byla její máma, protože její máma o ni nemá zájem. Bylo to jako na houpačce a ja se snažila ji pomoct, dat ji něco hezkyho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.20 11:26

@Veru1987 je OSVČ- nějak by si to zaridil, dceru dával do jesli a miniškolky. To ja pro našeho syna nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.20 11:27

@unuděná převážně se starala jeho matka - pak ja. Holka je ve školce v září nastupuje do skoly, dostala odklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20736
1.6.20 11:30

A kdo by se jako o to mimino staral, když chodí do práce? zase nějaká nextka? Navíc evidentně nezvládá už výchovu dítěte z předchozího vztahu.
Obou dětí je mi dost líto, muset v tomhle vyrůstat.

A neodpustím si. Kdyby první ditě bylo tvoje vlastní, myslíš, že by Ti ze školky nebo od kamarádů nemohlo dotáhnout vši či kašel, miminko by určitě vůbec nebudilo, nemačkalo ručičky a nikdy by nežárlilo? ;)

A tvůj ex stojí za prd u prvního dítěte, takže dělat si iluze, že u druhého bude otec roku je dost naivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.20 11:37

@Svistice me je jeho dcery taky lito, proto jsem dělala vše pro to, aby dostávala to, co potřebuje.
Brala jsem ji jako kdyby byla moje- a samozřejmě ze děti ze školky můžou přinést cokoliv, nebylo to myšleno, jako ze je to její vina. Chtěla jsem to tam napsat z toho důvodu- ze můj ex nikdy nedodržel nic, na čem jsme se domluvili. Ona pochopitelně žárlila- proto jsem se snažila ji vše ukazovat, říkat, zapojovat ji. Aby takový pocit neměla. Ale když je otec pouze jen s ni a ona pak začne tvrdit ze táta je jen její a ja mám malyho. - nic proto ni- je to dítě. Snažím se poukazovat na otce- ten nikdy nic neřešil. Ano přesně- moje naivita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama