Kamarádka s mamánkem

Anonymní
28.5.20 20:07

Kamarádka s mamánkem

Dobrý den,

moc kamarádek nemám a nerada bych si hledala jiné, proto dotaz vkládám anonymně. Mám dobrou kamarádku, kterou znám poměrně dlouho (cca 10 let). Má partnera. Mám holčičku v podobném věku jako je její chlapec.
Problém je v tom, že její chlapec je hrozný mamánek. Když se s ní sejdu, tak moje dítko si zvládne samo hrát a zabavit se (případně mu dám nějaký podnět či se připojí ke kamarádům), přičemž do hry se snaží vtáhnout i kamarádčino dítě. To však většinou buď nejeví zájem anebo ano, ale s maminkou. Když maminka nejde a neudělá, co dítko požaduje, tak ji neustále otravuje či na sebe různě upozorňuje (pláč, padání, hysterie atd.). Já do ničeho nezasahuji, neboť jsem toho názoru, že každá maminka ví, jak si situaci vyřešit a netřeba do toho zasahovat, ale co se týče mě, tak mi dost takové chování vadí, zvláště, když se kamarádka neustále do této hry nechává zatahovat.
Finálně si ani nic nezvládneme popovídat, neboť její malý neustále něco „potřebuje“. Další věc je ta, že ho nechá dělat si co chce, třeba když třeba jsme v restauraci (kde je dětský koutek, ale tam on „nevydrží“), nechá ho lítat mezi lidmi, dupat a dělat „brajgl“. Trpitelsky se na něho jen dívá, ale takzvaně do latě ho nesrovná, ani ho nedá do toho koutku. Servírka pak na nás na obě nepřátelsky syčí a lidi v restauraci také.
Několikrát jsem se snažila na toto téma vždy promluvit, vyslechne si mě, ale k ničemu to nevede. Sleduje Nevýchovu a prý to má podle ní, takový postup a tím to u ní končí. Co se týče partnera, tak ten se moc nezapojuje, neboť mu kamarádka několikrát dala najevo, že jeho někdy drsnější způsoby výchovy (například že ho okřikne, aby něco nedělal) jsou pro jejího ňuňánka „hrubé“.
Je to opravdu moje dobrá kamarádka a nechtěla bych, aby nás toto rozdělilo. Co teda dělat? Mám raději mlčet a zkousnout to? To už dělám dost dlouho a vnitřně se to ve mně hromadí. Co se týče její osobnosti, tak je to moc milá, hodná holka.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
251
28.5.20 20:13

To jste moc pěkná kamaradka. Taky bych chtěla kamarádku, která se o mém diteti, pro jistotu anonymne, vyjadřuje jako vy a pomlouvá mě na sociálních sítích :potlesk: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
28.5.20 20:18

Taky bych chtěla kamarádku jako jsou Ty, co mě bude rozebírat na internetu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
28.5.20 20:18
@Tonka83 píše:
To jste moc pěkná kamaradka. Taky bych chtěla kamarádku, která se o mém diteti, pro jistotu anonymne, vyjadřuje jako vy a pomlouvá mě na sociálních sítích :potlesk: :palec:

Nic tak hrozneho nerekla. Souhlasit s jeji vychovou nemusi, vadit rozjivenost ditete muze a casto to vadi dost. U nekterych deti se s tim neda moc delat, hyperaktivni decko muzes tak akorat pribit hrebikem k podlaze. Problem je, ze tato pani se ani o nejake kroceni nepokousi. A ze to vadi? Mne by to vadilo taky.

To, ze s nekym kamaradim neznamena, ze musim souhlasit uplne se vsim, co ten clovek dela. A promluvit si o tom s ni uz zkousela.

Příspěvek upraven 28.05.20 v 20:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 20:19

Tvoje dítě je lepší, než dítě kamarádky. Dívky jsou většinou napřed, před chlapci. U nás v rodině, starší samostatná, řekla čau a už se nestarala, ale jakmile se narodila mladší, tak starší začala žárlit a to bylo peklo, ale matka si to udělala sama, bylo jí líto, že malá po ní nebrečí, jak jiné. Pak se jí to vrátilo, anonym info o rodině

• Citovat
  • Nahlásit
8861
28.5.20 20:21

Nevidím věk, a takto dobízí i 6 leté děti, když se nudí.. Neříkám běhat za zádkem, ale pokud jsou děti malé, neni problém si sednout např ke stavebnici ty v klidu na gauč, ona pije kávu, ty piješ kávu, kde je problem…
Takto jsem přežila moje děti, děti kamarádek :mrgreen: Sedly jsem si někde na pískoviště dělaly hrad a povídaly si..
Rada- nechodit do restaurascí do koutků, ale ven na hřiště,, chodit ven sami..
Já neznám maminku, co by sisedla v dětském koutku v klidu ke kávě.. :nevim: víc jak na 10 min- nebo neznala ted mám děti škola, školka
Prostě koupit si zmrzlinu sednotu si v parku u dětského hřiště a nebo si zaukoovat manžela, a jít samia nebo aspon ona sama k vám na kávu..
Dá se to..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
28.5.20 20:24

Me spis u tohoto typu diskuzi zarazi neco jineho. Jako by si hodne matek neuvedomovalo, ze kazde dite je jine a ze „poslusnost“ jejich ditete NENI plod jejich osvicene vychovy, nybrz naturel daneho ditete.

Takze ditko zakladatelky je spolecenske a socialne asi trochu napred. Syn kamaradky nejspis introvert, ktery visi na mamince. Nemyslim si, ze toto nastaveni se da z ditete odstranit vychovou, maximalne by z toho maleho udelala neurotika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8861
28.5.20 20:26

@warita já bych se moc do toho nepouštěla.. Ono když to vezmeš z druhé strany, tak zase ona může vidět ji, jako tu co si sedne a nevěnuje se dítěti..
Proč se v tom nějak vrtat, prostě je jasné, že každá to má jinak, spíš hledat řešení..
Jako já osobně, do restaurací nechodila vůbec, ani nějakých koutků pravidelně, ale vždy když jsem tam přišla, jak 90 procent maminek bylo u děti, takže jsem si tu kávu stejně v klidu nevypila. A pokud nebyla, že si seděla, tak děti zlobily..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22796
28.5.20 20:27
@warita píše:
Me spis u tohoto typu diskuzi zarazi neco jineho. Jako by si hodne matek neuvedomovalo, ze kazde dite je jine a ze „poslusnost“ jejich ditete NENI plod jejich osvicene vychovy, nybrz naturel daneho ditete.

Tak určitě. A nechat dítě lítat po restauraci bez usměrňování je normální? Takovéto matky fakt miluju. Na jejich rozjívené smrady nikdo není zvědavý. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
28.5.20 20:31

No tak s ni nemas takto trajdat a zvat,bohuzel.Me by to taky vadilo popravde, ale nedelam ve volnem case nic, co me nebavi. Kazdy dite je jiny a kazda vychova taky, kdyz si to nesedne, neda se nic delat.Mam podobnou kamaradku, ta zase neposila dceru spat, nic a vecery u kafe/vina vypadaji tak, ze s malou obe hrajeme hru, no vydrzela jsem takove pozvani na drbarnu 2×.Mam jinou vychovu a deti nauceny jinak a toto mi echt vadi. Misto toho si obcas vecer zavolame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8861
28.5.20 20:35

Jako asi ted si naběhnu, ale já si vždycky říkám, proč proboha maminky, chodí na pokec do restauraci s koutkem, kde si myslí, že ty děti vydrží dělší dobu..
Něco je jiné celá mísnost herní nějaká, kde je dovolené hrát si, běhat, nahlas se radovat..
Asi je jiné třehba Praha a pak menší města, ale já kdyb y mě někdo dal volbu, tak radši jdu někde na menší hřiště,,koupíme si kávu sebou a v klidu sednem na lavičku a prostě - hrajte si, a nebo přisednu udělám bábovku, kolotoč roztočím, když je potřeba, ale pořád můžem mluvit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17785
28.5.20 20:36
@divine woman píše:
@warita píše:
Me spis u tohoto typu diskuzi zarazi neco jineho. Jako by si hodne matek neuvedomovalo, ze kazde dite je jine a ze „poslusnost“ jejich ditete NENI plod jejich osvicene vychovy, nybrz naturel daneho ditete.Tak určitě. A nechat dítě lítat po restauraci bez usměrňování je normální? Takovéto matky fakt miluju. Na jejich rozjívené smrady nikdo není zvědavý. :cert:

nectes pozorne. K litani po restauraci jsem se jasne vyjadrila.

Problem je, ze zakladatelka haze 2 ruzne veci do jednoho pytle.

1. Kritizuje naturu ditete kamaradky a prezentuje to tak, jako by spolecenskost a samostatnost jejiho ditete byl nejaky dusledek jeji osvicene vychovy.

2. Fakt, ze kamaradka sveho rozjiveneho syna ani nezkous krotit, protoze nevychova. Na nevychovu jsem ja vyslovene alergicka uz. Zastupy a zastupy decek, ktere absolutne neznaji mantinely a terrorizuji nejenom sve rodice, ale i ucitele a jine deti.

Jenze co s tim? Promluvit si o tom s kamaradkou uz zkousela, nemelo to vysledek, vzdyt ji ani nezajima, co si o tom mysli jeji manzel, tak proc by ji trapil nazor kamaradky.

A zpatky k bodu cislo jedna. NE, syn kamaradky by nebyl takovy, jako jeji dcerka, kdyby mel vychovu od zakladatelky. Kazde dite je jine. A o tom jsem mluvila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
XoxoCaroline
28.5.20 20:46

Chlapeček evidentně od malička vyrůstá s maminkou, která je s ním na každém kroku, rozhoduje za něj, všechno mu dovolí a vždy se ho zastane. Buď ho to přejde až bude větší (někdy to je jenom dočasný a pak když dítě roste, tak si začíná uvědomovat, jak se chová) a nebo je potřeba, aby maminka ho někdy nechala samotného, nechala ho když upadne (nemyslím to ve zlém, snad chápete jak je to myšleno) a sám se zvedne, pobrečí si a uklidní se, případně aby jej maminka někdy okřikla, protože pak ty děti moc vyskakují pokud ví, že je maminka vždy na jejich straně. Podle popisu si myslím, že je chlapeček první dítě a jedináček. Nevím, jak to napravit, snad se jenom tomu dítěti věnovat více jako sobě rovnému a nenechávat mu všechno projít jenom proto, že je to její dítě, tzn. rozmazlenost. Pokud všude lítá, i v restauraci, tak je to buď hyperaktivitou (myšleno tak, že asi maminka nehlídá, kolik sladkostí chlapeček sní, to má bohužel taky za následek že jsou děti až moc akční) a nebo prostě nedostává řádně vynadáno, tím se vracím k tomu, co jsem tu psala. Nevím, jakou radu dát, ale mně samotné by se taky nelíbilo, pokud by něčí dítě, a už vůbec ne moje, se takhle chovalo. Snad už jenom doufat, že z toho vyroste. :) Berte to jako můj osobní názor, urážlivé názory si prosím odpusťte.

• Citovat
  • Nahlásit
10081
28.5.20 20:49

Pokud ji chceš mít nadále za kamarádku, tak bych opravdu mlčela. Dost možná by ji to mohlo ranit. A dost možná za to ani nemůže. Nevím kolik je dítěti, ale mé dítě je hodně podobné jako dítě tvé kamarádky. Jako jasně, že bych byla ráda aby mě dítě nechalo pokecat si s kámoškou, ale on je prostě takový. Je živější, ale co jako s tím mám dělat? Nebo co by podle tebe měla dělat kamarádka? Ono výchova je jedna věc a povaha druhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34496
28.5.20 20:53
@Anonymní píše:
Dobrý den,moc kamarádek nemám a nerada bych si hledala jiné, proto dotaz vkládám anonymně. Mám dobrou kamarádku, kterou znám poměrně dlouho (cca 10 let). Má partnera. Mám holčičku v podobném věku jako je její chlapec.
Problém je v tom, že její chlapec je hrozný mamánek. Když se s ní sejdu, tak moje dítko si zvládne samo hrát a zabavit se (případně mu dám nějaký podnět či se připojí ke kamarádům), přičemž do hry se snaží vtáhnout i kamarádčino dítě. To však většinou buď nejeví zájem anebo ano, ale s maminkou. Když maminka nejde a neudělá, co dítko požaduje, tak ji neustále otravuje či na sebe různě upozorňuje (pláč, padání, hysterie atd.). Já do ničeho nezasahuji, neboť jsem toho názoru, že každá maminka ví, jak si situaci vyřešit a netřeba do toho zasahovat, ale co se týče mě, tak mi dost takové chování vadí, zvláště, když se kamarádka neustále do této hry nechává zatahovat.
Finálně si ani nic nezvládneme popovídat, neboť její malý neustále něco „potřebuje“. Další věc je ta, že ho nechá dělat si co chce, třeba když třeba jsme v restauraci (kde je dětský koutek, ale tam on „nevydrží“), nechá ho lítat mezi lidmi, dupat a dělat „brajgl“. Trpitelsky se na něho jen dívá, ale takzvaně do latě ho nesrovná, ani ho nedá do toho koutku. Servírka pak na nás na obě nepřátelsky syčí a lidi v restauraci také.
Několikrát jsem se snažila na toto téma vždy promluvit, vyslechne si mě, ale k ničemu to nevede. Sleduje Nevýchovu a prý to má podle ní, takový postup a tím to u ní končí. Co se týče partnera, tak ten se moc nezapojuje, neboť mu kamarádka několikrát dala najevo, že jeho někdy drsnější způsoby výchovy (například že ho okřikne, aby něco nedělal) jsou pro jejího ňuňánka „hrubé“.
Je to opravdu moje dobrá kamarádka a nechtěla bych, aby nás toto rozdělilo. Co teda dělat? Mám raději mlčet a zkousnout to? To už dělám dost dlouho a vnitřně se to ve mně hromadí. Co se týče její osobnosti, tak je to moc milá, hodná holka.

Tak jste kamarádky. Nemusíš mít totožné výchovné metody. Jestli si chceš pokecat, scházejte se samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat