Reklama

Zase ten vřídek po TBC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 27.02.10 18:57
Zase to TBC

Holky, omlouvám se, že zase dávám téma TBC, ale fakt začínám být zoufalá!!Malá má sedm měsíců a pořád čekáme na hexu, protože má ten vřídek po TBC s prominutím hnusný :cry: Vždycky už to den dva vypadá, že se ten sajrajt vstřebá a pak se to zase naleje a je to hnus.Prasknout to nechce, na plicním jsme byli už třikrát…Nevím, co s tím. Blíží se jaro a já se bojim, že budeme pořád v izolaci. Máte nějakou radu, jak to uspíšit? Nebo jsou moje obavy zbytečné? Vyčítám si, že jsem jí nechala v porodnici očkovat… :zed: :cry:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 27.02.10 19:01

Nám to doktorka po jednom odložení a nehojení sama vymáčkla - říká se tomu kořen. Prostě tak dlouho a hluboko mačkala( za asistence sestry) až to fakt vydloubly úplně a od té doby se to neobjevilo a po zahojení se mohlo očkovat.Fakt to byla makačka, ale jednoznačný úspěch. Dělala to i ostatním dětem. vypadalo to drasticky, ale stálo to za to.
Zase si dokážu představit, že v 7 m by to chudinka vnímala ještě víc, ale připadá mi to jako řešení. Zkus se zeptat doktorky, zda by to provedla. :think:

 
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 27.02.10 19:06

O tom kořenu už jsem taky tady na emiminu četla. Trochu se toho děim, určitě by při tom moje malá hrozně trpěla. Naše doktorka teda řekla nemačkat, tak nevím…Ale taky se bojim, že nic jiného nezabere. :cry:

 
Deminka
Kecalka 485 příspěvků 27.02.10 19:59

Naší Markétce se taky nechtěl pořád vřídek vstřebat.Odkládalo se kvůli tomu pořád očkování až jsem to nevydržela a vymáčkla.Šel z toho pěknej hnus, ale pak se to hned zahojilo.Naší doktorce jsem o tom řekla i když vím, že by se to správně nemělo, ale myslím, že kdybych jí to neudělala já, stejně by to musela doktorka udělat, protože naběhlý to bylo pořád hodně.Akorát je ten obsah vysoce infekční, tak se musí dávat pozor.

 
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 27.02.10 20:04

Na to já ale asi odvahu nemám :nevim: Když jí to prasklo samo od sebe, vyteklo malinko, což mě překvapilo. Čekala jsem nálož a doufala, že bude klid.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14918 příspěvků 27.02.10 20:24

No, holky, já teď nestačím zírat, protože já mám informace úplně protichůdné… doktorka řekla, že pokud se mu to nebude chtít vstřebat a začne to vysloveně hnisat, máme přijít k ní nebo na dětskou chirurgii, a že se mu to normálně „vypustí“, aby se vřídek mohl zahojit… Říkali mi to takhle už i v porodnici v rámci takových těch rad před propuštěním… :nevim:
To je fakt co doktor, to názor… :roll:

 
maxik
Kelišová 5811 příspěvků 27.02.10 20:30

Se synem jsem byla na plicním jak doma - tam říkali neotvírat, nemačkat, může se sice odstranit hnis nahoře, ale hluboko zůstat uzavřené hnisavé ložisko a pak se to hůř otvírá.

Ehm, jaká izolace?

 
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 27.02.10 20:30

Zkusím se na to fakt zeptat. CHCI prostě naočkovat!!

 
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 27.02.10 20:31

No, bojim se, abychom něco nechytili. U nás ve městě je černý kašel - prý!

 
Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 27.02.10 20:51

Tak já mám takovou zkušenost, že náš doktor, přes moje protesty a Tobíkovo zhnisaný a nezahojený vřídek (ještě kolem jednoho roku) normálně očkoval hexou přesně podle očkovacího kalendáře. Chtěla jsem tenkrát kvůli tomu dělat čoro, ale mamka je ve zdravotnictví a říkala, že se ptala a normálně se prej očkuje. 8-o Sice mě moc nepřesvědčila, ale nechtěla jsem žádný problémy, tak jsem vůl držela ústa. U malýho teda žádný komplikace nenastaly (zatím, a doufám, že už nenastanou ani do budoucna), ale dneska už bych s tím nesouhlasila.
Týja - já to malýmu vždycky po koupání maličko vymačkávala, protože to bylo rozmočený, teda spíš otírala a malinkato zatlačila, ale nikdy to nemělo velký smysl. Tak já nevím, co v této situaci dělat. Četla jsem, že někdy provádí punkce, když je tam toho hnisavého materiálu moc.
A neboj se nákazy, nejsme žádná riziková oblast. O izolaci bych nepřemýšlela.

 
maxik
Kelišová 5811 příspěvků 27.02.10 21:19

Znám pár dětí (z normálních rodin), co očkované byly a černý kašel chytily, nikdo netuší kde a od koho. Jsou děti, které se neočkují vůbec kvůli nějaké kontraindikaci, av izolaci rozhodně nežijí - jistí je právě ta vysoká proočkovanost populace.

Zkus se zeptat na plicním na to chirurgické otevření a vyčištění (u nás to dělali kolem 11m, když to nevypadalo na vstřebání se).

Z očkování při nezahojeném TBC bych měla strach, D. měl právě po něm (měl tam červený pidiflíček, ex-dr. tvrdila, že to zahojené má)přes ATB mast, čištění, sušení, oplachy několikrát denně několik měsíců otevřený hnisající skoro dvoucentimetrový vřed na rameni.

 
Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 27.02.10 22:37

Tak Tobíkovi se to naštěstí časem zahojilo, i přes očkování hexou, ale zas má poslední dobou zvětšené uzliny na krku :nevim: Možná by to mohlo souviset, já nevím. Doktor mu nabíral krev na všelicos, i na toxoplasmosu, kvůli domácímu kocourovi, a nic se nenašlo.
Týja - ale přeci jinou možnost, než naočkovat jsi neměla, ne? Teda je tam rozmezí asi 6-ti týdnů. Myslíš, že by to bylo lepší? I když každý den oddálení očkování je z hlediska vytváření imunity vítězství. Dokonce jsem četla prohlášení České pediatrické společnosti, kde se píše, že se vážně uvažuje o úplném zrušení očkování malých dětí proti TBC a přeočkování v 11 letech taky. Je to prý vakcína používaná asi 56 let, účinná na 60-80% a způsobuje velký podíl nežádoucích komplikací (asi v 10%) . :nevim:

 
Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 28.02.10 08:34

Nám to praskalo každé koupání, jak se to rozmočilo a já to opatrně vymačkávala, bohužel to hnisalo znovu a znovu. Byla jsem ráda, že doktrka nás toho zbavila, přišlo mi to donekonečna.

 
Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 28.02.10 12:54

rozhodně neočkovat při nezhojeném TBC. V očko centru se sakra divili, že si to vůbec pediatr dovolil a už vůbec se nedivili, že to po očkování reagovalo a začalo jí to hnisat znovu a yl to pro ně důvod, aby nám rozložili hexu na jednotlivé části.

Mmch druhou jsem uvěřila pedře, že nevadí, když jí to píchne, pak už jsem jí další nedovolila, dokud nebude fakt fit…

A při nezhojeném TBC a k tomu očkování je prý pravděpodobnost veliká, že to zareaguje (a na plicnim ekli, že očkovat můžem,jak řikam, v očko centru celkem zděšení stejně, jako že to očkujou do nohy a ne do zadečku)

 
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 28.02.10 14:48

Holky, díky za to, že to se mnou probíráte. Fakt se bojim. No, rozhodně se nechytám nechat Káju naočkovat i přes nezahojené TBC. To bych neudělala. Jen jsem se toho pupence už chtěla zbavit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Průvod bude! Starosta ho sice zakázal, magistrát ale Kočkovým vyhověl

Radnice Prahy 3 málem zhatila pozůstalým po Janu Kočkovi (†28) jejich... číst dále >

Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v Kostele Nejsvětějšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >