Zasnubny prsteň

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.1.22 19:14

Zasnubny prsteň

Ahoj dievčatá. Som ti asi jeden z mála chalanov tak si idem do babského kolektívu po radu.
Rad by som požiadal priateľku o ruku len ona nenosí žiadne šperky ani bižutériu. Podla čoho mám hľadať prsteň? Ide aj v tomto móda s dobou?
Alebo si mam nechať poradiť v klenotníctve? Ďakujem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
97
4.1.22 19:19

Ja jsem dostala od pritele stribrny prstynek s kaminkem ve tvaru srdce.. me se hrozně moc líbí 😊 jednoduchy a moc pěkný 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
4.1.22 19:20
@Anonymní píše:
Ahoj dievčatá. Som ti asi jeden z mála chalanov tak si idem do babského kolektívu po radu.
Rad by som požiadal priateľku o ruku len ona nenosí žiadne šperky ani bižutériu. Podla čoho mám hľadať prsteň? Ide aj v tomto móda s dobou?

V klenotnictví ti poradí podle svého vkusu, tj vkusu prodavačky, to bych úplně nedávala na první místo. Určitě bych spíše volila podle celkového stylu, vkusu tvé partnerky. Co ráda nosí za oblečení? Sportovní? Moderní jakože stylové? Pohodlné? Usedle? Je dost důležité taky proč nenosí šperky, jestli ji vadí nebo alergie na kov, kovy…? A dle jejího stylu volit buď hladký kroužek klidně něčím zajímavý, netradiční nebo naopak jednoduchý nebo s kamenem… Např mě by kámen na prstenu, který čouha dost nad kroužkem vadil, protože mi to prostě vadí, že to zadrhava při oblikani atd a radši mám hladké kroužky. Takže zkus rozmyslet všechny tyhle aspekty. Každopádně jestli nenosí šperky žádné, volila bych jednoduchý kroužek, klidně max nějaké zářezy, rytí atd, zdobení tohohle typu než kámen, kameny… Ať se líbí a :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28780
4.1.22 19:21

A bude ho vůbec nosit? Já taky šperky moc nenosim, muž mě požádal a prsten sme vybrali spolu, protože jeho vkus je katastrofa a stejně mi začal po čase vadit a teď leží v krabičce. Takže gesto hezké, ale pro mě vyhozené peníze :D Taky bacha na materiál, já jsem třeba alergická a můžu jen zlato. V práci zas šperky mít nesmíme, takže fakt zbytečnost no. Jako snubak sem si teda vybrala jen hladky zlatý kroužek, o to aspoň nikde nechytam a tolik mi nepřekáží, jako když na tom byl kamínek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
4.1.22 19:23

No hlavne trefit velikost… jinak jestli nenosi nic tak bych sla asi do neceho umirnenejsiho. Googli jednoduchý zásnubní prsten. A jinak bych teda jeste zauvazovala jaky material jestli zlato, pripadne jaky.. ono to neni uplne jednoduchy no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8983
4.1.22 19:24

Tak jestli nenosí žádné šperky, tak bych volila asi něco úplně jednoduchého. Žluté nebo bílé zlato a nějaký menší bílý kamínek. Nevybírala bych nic úplně tenoučkého, ale ani nic masivního.
Hlavně nic moc výstředního.
Holky, co se moc nezdobí, mají rády spíš ty jednoduché věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1083
4.1.22 19:27

Taky šperky moc nenosím, ale zásnubní a snubní prsten nosím s hrdostí :-)
Myslim, ze bílé zlato s nejakym tim kamenem ocení každá! :mrgreen: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8983
4.1.22 19:28

@Kriss Tina
Tak nemusí vybírat zrovna takový, kde je ten kamínek vystouplý, že se s ním zachytává.

Zakladateli:
Mně se třeba líbí něco na tento způsob, i když ten je dost drahý, ale hledala bych podobný styl
https://www.glamira.cz/…-gratia.html?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Makca87
4.1.22 19:33

Také prstýnky nenosím. Snubní jen když jdu někam do restaurace, či výlet. Ve zlatnictví prodavačka mému příteli poradila velikost (cca podle postavy-výška, váha, velikost ruky) on vybral podle sebe vzor a trefil se úplně dokonale na první dobrou ;).

• Citovat
  • Nahlásit
10834
4.1.22 19:45

Volila bych jednoduchý jemný kroužek s bílým kamenem. Opravdu nenosí vůbec nic, abys věděl, jestli koupit zlato žluté nebo bílé? Bílá barva kamenu je zásnubní a obyčejný kroužek se dá snadno doupravit na počkání, ale jen v případě, že koupíš trošičku menší. Když koupíš větší, je to nákladnější úprava, na objednávku. Těžko budeš odhadovat velikost, zkus aspoň okouknout, jestli se její prsteníček obvodem trochu podobá tvému malíčku, to je ale porovnávání hodně od oka. Ideální je, nechat jej vyrobit u zlatníka, co dělá na sebe, tam je pak i jednodušší se domluvit na případné výměně, kdybys minul vkus. Zkus se poptat na kontakt u kolegů, u koho dělají šperky pro manželky, můžeš říct, že si chceš nechat udělat knoflíky. Přijít požádat rovnou s kytkou a prstenem, je moc krásné a nezapomenutelné. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Makca87
4.1.22 19:49

Já mám prstýnek s vystouplým kamenem a obrouček je vyřezávaný. Moc se mi líbí. Snubní k tomu bude jen jednoduchý teňounký plný kroužek bez ničeho.

• Citovat
  • Nahlásit
1855
4.1.22 19:57

Ahoj, mám klenotnictví i zásnubní prsten tak snad poradím:

• změř si dobře velikost ať padne.
  • klasický zásnubní prsten by měl mít jeden větší středový kamínek. Doporučuju přes něj párkrát přejet prstem, zkusit si s ním na ruce zajet do kapsy od kalhot, prostě aby nebyl až moc vystouplý (jako mají princezny v komiksech). To potom ženě překaží při denním nošení, tahá nitě z látek a pletenin atp.
  • kamínek by neměl být lepený, ale fasovaný (na svém místě ho drží kov a ne jen lepidlo), je to odolnější a nemusí se sundávat na mytí rukou atp.
  • doporučuju vybrat takový, který má v obvodovém kroužku minimum dalších kamínků, aby šla později upravit velikost. V těhotenství/po porodu/v průběhu času se může měnit velikost, která bude ženě sedět a nedal by se zvětšit nebo zmenšit. Pokud by byly kamínky v obvodovém kroužku, lze s velikostí pohnout jen o omezený počet milimetrů. Některé si ho po svatbě dají na druhou ruku a tam může být velikost značně odlišná.
  • co se týče materiálů neznám tvoje finanční možnosti. Stříbro je měkké a jde na něm velmi brzy vidět obnošení (podření). Bílé zlato je o poznání odolnější. Prstýnek ve stříbře se zirkonem 500-1 500, ve zlatě se zirkonem 2 500-5 000. U kamínků laik (ani klenotník bez lupy) nepozná rozdíl mezi zirkonem a briliantem. Co se týče trvanlivosti i zirkon vydrží na dosmrti při denním nošení. V briliantu je uložených více peněz. Stříbro s briliantem se nedělá. Zlato s brilantem záleží na čistotě a velikosti kamene, může to být 8 000 ale i 20 000. Pokud koupíš briliant, ze zákona k němu musíš dostat certifikát pravosti (na to pozor-podvodníci bohužel jsou). Dál jsou možnosti palladium a platina, dle mého úplně zbytečné. Nejsou na prodejně nikde k dostání, pouze zakázková výroba na objednávku. Musel by sis najít představu na netu a dobrý zlatník ti to vyrobí dle přání.
  • nenosí ani naušnice nebo hodinky? Obkoukal bys barvu kovu, která se jí líbí.

Pokud šperky nenosí, volila bych co nejjemnější model s tenkým obvodovým kroužkem-ten půjde na ruce co nejméně cítit a nebude jí tak vadit. Šťastnou ruku při výběru a nezapomeň-jde to na levý prsteníček.

Příspěvek upraven 04.01.22 v 20:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
4.1.22 20:03
@Anonymní píše:

Volila bych něco jemného a nenápadného. V klenotnictví určitě poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.22 20:37

Ďakujem všetkým za radu a pomoc. Ešte by ma zaujímalo ako vás požiadal partner o ruku? Bolo to neake výnimočné miesto/situacia alebo.bolo to spontánne?

• Citovat
  • Nahlásit
25829
4.1.22 20:51

Nenosím žádný šperky a ocenila jsem, že se žádost o ruku obešla bez prstenu. Odmítla jsem ho koupit i dodatečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat