Zásnuby a vztah

Anonymní
25.4.20 16:33

Zásnuby a vztah

Dobrý den,
ráda bych se svěřila se situací, která mě strašlivě mrzí a třeba si vyslechla Vaše názory. Je mi 26 let a s přítelem máme mít na konci léta svatbu. Problém je v poněkud napjatých rodinných vztazích z jeho strany. Zkrátka a jednoduše mě přítel požádal, ať zasnoubení prozatím veřejně neoznamujeme, ať nemusíme x měsíců předem poslouchat jejich výčitky a řeči. Já souhlasila, protože vím, jaká jeho rodina je. Chtěli jsme to oznámit cca 2 měsíce předem a svatbu mít pak s rodinou a nejbližšími přáteli. Prstýnek však nosím, nikde ho hned neukazuji na obdiv, ale pokud si ho někdo všimne, tak to samozřejmě popírat nebudu. (Zatím si ho všimli 2 lidé). Nedávno se konala rodinná oslava a přítel mě najednou požádal, ať si ho sundám, aby si ho nevšimli a mně je to děsně líto, že nejprve mi ho dá a teď mě žádá, ať si ho sundávám. :,( :(
Anonym z citlivých důvodů.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8929
25.4.20 16:39

No, domluvili jste se, že z jistých důvodů budete zasnoubení tajit, ty si souhlasila. Požádal tě tedy proto, aby si nikdo nevšiml, a vyhli jste se otázkám. Nedělala bych z toho vědu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10219
25.4.20 16:44

A kdy jim to tedy chce říct? Zase na druhou stranu by to měl před rodinou ustát a stát si za svým. Zdá se mně to jako zbabělost. Pak to bude poslouchat zrovna tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
25.4.20 16:45

No to by mi teda vadilo hodně. To vypadá jako by se za tebe neuměl postavit. Co to je výčitky a řeči? On je tak slabej že je nedokáže utřít s tím, že si tě vybral za ženu a ať jdou s kecami do háje, že na to není nikdo zvědavej? A v čem je rozdíl neříct to teď a 2 měsíce před svatbou už ano? No je to nějaký divný teda..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2391
25.4.20 16:45

Já tedy nevím, ale když už ti dal prstýnek a svatbu mate naplánovanou, tak bych měla pocit, že se za to stydí. Přece si to musí umět před rodinou obhájit. Jak budete řešit jiné věci a situace? Dítě jim přiznáte až bude na světě? Přítel by měl jít čelem problémům a ne se slabošský se jim vyhýbat. Obzvlášť, když tebe to trápí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
25.4.20 17:16

Dokážu pochopit napjaté vztahy v rodině, ale je už vám dost na to aby jste si obhájili to co v životě chcete. Tajit zásnuby a svatbu kvůli toho aby jste nemuseli poslouchat kecy? Tak si s rodinou udělám pořádek a hotové, to budete věčně tajit něco do konce života a takovou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3437
25.4.20 17:18

A svatba je teda na ten srpen naplanovana?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 20:05

@Ijen ano, na srpen

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.4.20 10:31

No asi přítel zná rodinu. Jako kdybych de měla rozhodnout znova, tak to budu tajit klidně měsíc před. Těch rad a kecu co bylo, pak me naši vyschizovali ve 20tt a ještě na Vánoce ohledně toho, ze jsme nechtěli zvát tetičku z pátého kolene. Máma ještě i potom měla tu odvahu mít dotazy jestli me manžel do ty svatby nutí a pokud ni nějak ubližuje nebo me tyra, tak se muzu vrátit domu. K zasnoubení a těhotenství poradně ani nedopřáli. No za ty kecy na manžela dostala poradnej pojeb. A to jsme se brali po 11 letech, dítě bylo plánované, my jsme se nikdy ani moc nepohadali a já jsem spis typ, co se me ostatní boji a tvrdí jak je ten můj podpantoflak. Jako asi bych ho jen přehodila na jinej prst a nechala ho na ruce a fakt se za tebe nestydí. Rodiče jsou celkem v pohodě, ale zpětné bych to oznámila fakt klidně ten měsíc až dva před a na dotazy a návrhy jen.. to je skoda, my už name vše zařízené… :lol: a jinak, asi čekám druhé podle příznaků atp a po posledním extempore se to dozví až to na me bude poznat. Klidně 4m když to půjde. u prvního jsem v 7tt prosila at to nikde neříkají a hned druhy den na to mi volala máma, ze jedou k tetě a ze se určitě budou chlubit, ze čeká sestřenice, tak ona rekne, ze já taky… no dostala zákaz. Nemám potřebu s celou republikou sdílet případný potrat. A stejne nevěřím ze to nevykecala

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama