Zatemnění oken

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hmyzolapka
Nováček 4 příspěvky 10.10.18 09:55
Zatemnění oken

Ahojte lidičky,
mám takový dotaz. Urcite nebudu sama, když napíši jak nesnáším žaluzie. Chtela jsem se zeptat, existuje něco co se dá dát na plastové okna, aby přes den šlo normálně světlo ale večer při rozsvíceni, aby nešlo vidět dovnitř? Vím, jsou venkovní i vnitřní rolety, ale jak údržba, když je to z látky? A ty venkovní jak moc se to špiní? Máte někdo zkušenost? Nebo s fólií na okno? Jde vidět večer při světle do bytu? Děkuji moc za radu.

Reakce:
Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 10.10.18 09:59
@Hmyzolapka píše:
Ahojte lidičky,
mám takový dotaz. Urcite nebudu sama, když napíši jak nesnáším žaluzie. Chtela jsem se zeptat, existuje něco co se dá dát na plastové okna, aby přes den šlo normálně světlo ale večer při rozsvíceni, aby nešlo vidět dovnitř? Vím, jsou venkovní i vnitřní rolety, ale jak údržba, když je to z látky? A ty venkovní jak moc se to špiní? Máte někdo zkušenost? Nebo s fólií na okno? Jde vidět večer při světle do bytu? Děkuji moc za radu.

hezky vypada stahovaci plastova venkovni roleta.
Skvele je to i proti zlodejum kdyz pojedet na dovolenou.
Date si to v barve omitky na dome a vypada to hezky a vkusne.
Oplachne ti to podzimni destik, nebo proste tak jednou za dva mesice houbickou a hadrem.
Je to plastove, nerezne to a barva je stala po desitky let, proste skvele reseni

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 10.10.18 10:00

Mne teda zaluzie nejak nevadi. Co ti na nich presne vadi?

Ja ted zvazuju ty venovni.

Hmyzolapka
Nováček 4 příspěvky 10.10.18 10:05

@warita
Vadí mi to čištění.Vim že mnoho lidí to zaklapne a jen lajcne umyje,ale já to drhnu jednu po druhé a je to fakt mazec.Parni čistič sice fajn,ale tak či tak stejně musím setřit jednu podruhé,navíc je máme už i poničené,tak bych ráda něco co je i lepší na údržbu při dětech.

jkra
Nadpozemská drbna 25161 příspěvků 10.10.18 10:07
@Mrakotinka2018 píše:
hezky vypada stahovaci plastova venkovni roleta.
Skvele je to i proti zlodejum kdyz pojedet na dovolenou.
Date si to v barve omitky na dome a vypada to hezky a vkusne.
Oplachne ti to podzimni destik, nebo proste tak jednou za dva mesice houbickou a hadrem.
Je to plastove, nerezne to a barva je stala po desitky let, proste skvele reseni

no jenze oproti zaluzii stoji xkrat tolik.

dedrichov
Závislačka 3002 příspěvků 10.10.18 10:16
@Hmyzolapka píše:
@warita
Vadí mi to čištění.Vim že mnoho lidí to zaklapne a jen lajcne umyje,ale já to drhnu jednu po druhé a je to fakt mazec.Parni čistič sice fajn,ale tak či tak stejně musím setřit jednu podruhé,navíc je máme už i poničené,tak bych ráda něco co je i lepší na údržbu při dětech.

a co Tě nutí je šmrdlat důkladně?

Sue2008
Kecalka 127 příspěvků 10.10.18 10:19

Ja jsem si zamilovala zatemnovaci zavesy. Kdyz jsou kvalitni, tak odstini opravdu vetsinu svetla. Nevyzaduji slozitou montaz a je jich spousta vzoru na vyber.

warita
Echt Kelišová 8472 příspěvků 10.10.18 10:21
@Hmyzolapka píše:
@warita

hele, ja zcela urcite pujdu do tech venkovnich, uz jenom proto, ze se da v mistnosti udelat „pulnoc“ i pres den a decko mi ak lepe spi a taky, doufam v to, ze to v lete snizi teplotu v byte.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 10.10.18 10:21

My máme třeba tohle. Vyjde to na pár kaček a dá se to zatáhnout úplně nebo mít rozdělané do požadované výšky. Chlap to kupoval myslím v Ikei.

lenka_
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 10.10.18 10:26

My postupně dáváme vnitřní žaluzie pryč a už je znovu nechci. Nahrazujeme je tmavými závěsy a záclonami. Když jsou špinavé, tak je jen hodím do pračky, mytí žaluzií nesnáším, navíc děti neustále trhají provázky, jak s nimi manipulují. Venkovní žaluzie jsem zamítla, protože mi vadí tma, kterou navodí, protože ráno potom nejsem schopna vstát do práce.
Závěsy jsou sice asi lapači prachu, ale alergii na prach nemáme doma nikdo, tak to neřeším. A tím, že je jen dám do pračky a mokré zase pověsím, tak jsou čistější než ty vnitřní žaluzie, které nesnáším umývat.

lolink
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 10.10.18 10:41

Ja mam rimskou roletu na miru a budu je davat do celeho domu. Je to krasny doplnek. Zaluzie bych si do baraku nedala, je to hnus.

P4ja
Kelišová 6618 příspěvků 10.10.18 10:42

Máme vnitřní roletky ze Smrčné a pohoda. Koupili jsme hodně světlé takže přes ně jde hodně světla. A v noci to účel splní. Temnější máme jen v ložnici, protože si někdy potřebujeme přispat, i kdž je světlo. Kdybych měla něco měnit, tak bych asi vybrala ty, co se montují přímo na křídlo. Ale jinak spokojenost. Dají se vysát a občas je přejedu parním čističem.

Hmyzolapka
Nováček 4 příspěvky 10.10.18 21:25

@lavazza2
Chtěla jsem se ještě zeptat.Kdyz se večer rozsvítí tak jde vidět nějak dovnitř?

lavazza2
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 17.10.18 20:37
@Hmyzolapka píše:
@lavazza2
Chtěla jsem se ještě zeptat.Kdyz se večer rozsvítí tak jde vidět nějak dovnitř?

To právě nevím ale doufám že ne :D sousedy z protějšího paneláku neznám :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Finálový večer StarDance: Trofej si z deváté řady odnesl Jiří Dvořák!

Finále deváté řady taneční soutěže StarDance je za námi a jako obvykle to byl... číst dále >

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >