Závratě od ucha

21
6.11.19 08:52

Závratě od ucha

Ahoj :mavam:
Chtěla bych se prosím někoho zeptat… Asi před dvěma měsící jsem se ráno probudila s šíleným motáním hlavy jako, kdybych někde propařila noc…spíš takovej silvestr… :roll: začalo to, když jsem se přetáčela na pravý bok a nebyla jsem schopná ani vstát z postele… trvalo to takhle asi hodinu a pak už jsem si byla schopná dojít i na záchod. Trvalo to celý den, ale už né v takové míře. Táhlo mě to doleva… Trvalo to několik dní tak jsem se vydala k obvodní, která mi poslala na oční a ušní, kde to dopadlo vše v pořádku. Na očním mi řekli že mám jen jednu dioptrii na levé oko na dálku, ale to vím několik let a brýle nosím jen do kina. Lékařka mi řekla, že je nemusím nosit furt a že od toho to motání nebude.
Vydala jsem se teda se zprávou z ORL a z očního zase k obvodačce, kde mi řekla že to bude stres… :zed: neříkám, že nejsem stresař to jsem, ale že až tak? No řekla mi hodně pijte a pravidelně jezte. Už mě napadali scénáře jako je nádor na mozku. Tím, že pracuji na LDN tak mám opravdu hrůzostrašné myšlenky. To paní doktorka odpověděla že to nevypadá ale, že se to nedá vyloučit bez některých vyšetření. Ale že to prostě přikládá stresu.
Ale protože to trvalo dál a bylo to opravdu nepříjemný, cítila jsem to i když jsem třeba otočila hlavu do prava a zpátky doleva. Když jsem si rychle položila tak me i louplo v uchu…objednala jsem se na neurologii, naštěstí jsem doporučení nepořebovala protože k paní doktorce chodím od malička kvůli nočním děsům.
Vyšetřila mě…tlak 150/90 8o 8o ale to já mám u doktora vždy a vždycky jsem měla vyšší. Pak mě řekla at se projdu se zavřenýma očima, prohlédla mě atd prostě klasické neurologické vyšetření a hned mi sama od sebe řekla, že nádor to určitě není, takže mi spadnul kámen ze srdce.Ale řekla, že to vypadá že je to od ucha, že mě to táhne na levou stranu a napsala mi léky vertimed jeden ráno a jeden večer. Prý dělají uši rovnováhu a ty krystalky tam v jednom nejsou asi jak mají být. Tak hlavně že na ORL…vše v pořádku. Docela se to upravilo, ale pak to zase začalo už ne teda tak moc ale stejně to není furt ono :nevim:.
Chtěla bych se tedy zeptat jestli některá nemáte zkušenost co to vyvolává, že někdy je líp a někdy hůř. Jsem vždycky i tak strašně unavená že se mi uplně zavírají oči 8o a nevím jestli to k tomu také patří. Napadlo mě jestli to nemůže horšit i pohled dolů…Jeden večer jsem malovala a druhy den to teda byla jízda :zed:
Omlouvám se za sloh, ale je to už zoufalost a děkuju Vám za jakoukoliv radu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.11.19 09:02

@Julien21 to mám za sebou, jen s horšími příznaky, v průběhu dne ti napíšu SZ, tohle nechci vypisovat na sklo.

• Citovat
  • Nahlásit
21
6.11.19 09:03
@Anonymní píše:
@Julien21 to mám za sebou, jen s horšími příznaky, v průběhu dne ti napíšu SZ, tohle nechci vypisovat na sklo.

Děkuji jsi moc hodná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 09:08

Já mám podobné problémy. Třeba při chůzi najednou mám pocit, že upadnu, často mám pocit, že mě to táhne doleva a musím silou vůle jít rovně. Někdy musím při chůzi zastavit, protože mám pocit, že spadnu. Jsem ale na začátku vyšetřování, takže zatím nevím. Obvodní doktorka mi řekla, že si myslí, že to bude od páteře. Mám problémy s krční páteří, v poslední době neustálé bolesti. Mám doporučení na neurologii, pro jistotu, na ORL jsem byla už dvakrát a nikdy mi nic nenašli, i když mám bolesti hlavy jako od dutin. To vše prý asi od páteře. :think: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2
6.11.19 09:09

Ahoj, musela jsem se zaregistrovat :D

Měla jsem to samé, trpěla jsem půl roku. Bylo to neskutečné, také jsem šla večer spát zdravá a ráno se probudila nemocná. Vše se se mnou točilo, nemohla jsem se předklonit, zaklonit, prostě nic. Několikrát hospitalizovaná, vždy prý přepracovaná. Víkendy jsem trávila na kapačkách. Pak mi jedna dr dala diagnozu krční páteř a chodila jsem na rehabilitace, bylo to ještě horší. Nikdo mi nedokázal pomoci. Až manželova obvodní dr., velmi stará dáma, koukla na mě a povídá polohové vertigo, to je jasný. Začala jsem pátrat a moje obtíže opravdu odpovídaly. Našla jsem si paní na rehabilitaci, je na to speciální cvik. Byla jsem tam 2× a jsem jako nový člověk.

Vlastně ti vyteče z toho šneka, který máš u ucha voda a ty krystalky se ti přilepí. Potřebuje se tam ta voda vrátit zpátky. Snad ti to pomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.11.19 09:13
@Anonymní píše:
Já mám podobné problémy. Třeba při chůzi najednou mám pocit, že upadnu, často mám pocit, že mě to táhne doleva a musím silou vůle jít rovně. Někdy musím při chůzi zastavit, protože mám pocit, že spadnu. Jsem ale na začátku vyšetřování, takže zatím nevím. Obvodní doktorka mi řekla, že si myslí, že to bude od páteře. Mám problémy s krční páteří, v poslední době neustálé bolesti. Mám doporučení na neurologii, pro jistotu, na ORL jsem byla už dvakrát a nikdy mi nic nenašli, i když mám bolesti hlavy jako od dutin. To vše prý asi od páteře. :think: :think:

Ahoj děkuju za zprávu…jo prej krční páteř tohle taky dělá, ale mě neposlala obvodačka ani na RTG :roll: budu ti držet palce je to strašně nepříjemný. Jsem si taky taková furt nejistá při chůzi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 09:15

Zapomněla jsem napsat, že strach z něčeho v hlavě mě také straší, koho by nestrašil, zvlášť ve dnech, kdy bolest a motání je hodně velké.

Také se mi nedávno zase stalo něco pro mě strašně nepříjemného, hrozného, že jsem se v noci vzbudila a měla jsem normální ztrátu paměti. Nebylo to takové to, že se člověk vzbudí a chvíli neví jestli je den nebo noc, kde je. Bylo to jiné. Probudila jsem se a nevěděla vůbec nic, ani to, kde jsem včera byla, jestli je léto nebo zima, pondělí nebo neděle. Já věděla, že je noc. Vědomě jsem se snažila vybavit spoustu věcí, ale hlavně to všechno, co jsem prožila den před tím, v hlavě prostě nebylo. Tušila jsem, že jsem s dětmi byla pryč, ale nevěděla jsem kde a jak jsme se tam dostali, jestli autobusem, autem nebo jak. Věděla jsem jak se já jmenuji, kolik mám dětí, kolik mi je let. Trvalo to asi hodinu, vůbec jsem si nemohla nic vybavit, prostě to v hlavě nebylo. Tak jsem se snažila aspoň usnout a ráno jsem byla v pohodě. zase jsem všechno věděla. :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2759
6.11.19 09:16

@Julien21 co ti na ORL delali za vysetreni? Me pri motani hlavy Dr posadila na lehatko zady ke kraji, chytila me a rychle me polozila. Hlavu jsem mela mimo lehatko a mela jsem se ji divat do oci. No…mozna jsem byla bokem ke kraji. Uz je to par let. Pak mi delala klasicke vysetreni. Vzdy jsem take byla na vysetreni na fyzioterapii. Stalo se mi to nekolikrat v rozmezi par let a vzdy mi nic nezjistili. Vsechna vysetreni v poradku. Doporuceni bylo hodne odpocivat a poradne spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.11.19 09:17
@Oldisek píše:
Ahoj, musela jsem se zaregistrovat :D

Měla jsem to samé, trpěla jsem půl roku. Bylo to neskutečné, také jsem šla večer spát zdravá a ráno se probudila nemocná. Vše se se mnou točilo, nemohla jsem se předklonit, zaklonit, prostě nic. Několikrát hospitalizovaná, vždy prý přepracovaná. Víkendy jsem trávila na kapačkách. Pak mi jedna dr dala diagnozu krční páteř a chodila jsem na rehabilitace, bylo to ještě horší. Nikdo mi nedokázal pomoci. Až manželova obvodní dr., velmi stará dáma, koukla na mě a povídá polohové vertigo, to je jasný. Začala jsem pátrat a moje obtíže opravdu odpovídaly. Našla jsem si paní na rehabilitaci, je na to speciální cvik. Byla jsem tam 2× a jsem jako nový člověk.

Vlastně ti vyteče z toho šneka, který máš u ucha voda a ty krystalky se ti přilepí. Potřebuje se tam ta voda vrátit zpátky. Snad ti to pomůže

Ahoj,
Vážně? No mě už nikdo nikam neposlal zkusím se zeptat až pujdu na kontrolu. :roll: Je to příšerný :zed: Já to právě taky vůbec nechápala protože než jsem usnula byla jsem zdravej člověk :nevim: a děkuju za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 09:18
@Julien21 píše:
Ahoj děkuju za zprávu…jo prej krční páteř tohle taky dělá, ale mě neposlala obvodačka ani na RTG :roll: budu ti držet palce je to strašně nepříjemný. Jsem si taky taková furt nejistá při chůzi

To je přesně popsané, jak to cítím já - pořád nejistá v chůzi. Tak to teď vnímám skoro každý den. Kolikrát se už vidím, jak se válím na ulici, jak mám strach, že upadnu. :(

• Citovat
  • Nahlásit
21
6.11.19 09:19
@Anonymní píše:
Zapomněla jsem napsat, že strach z něčeho v hlavě mě také straší, koho by nestrašil, zvlášť ve dnech, kdy bolest a motání je hodně velké.Také se mi nedávno zase stalo něco pro mě strašně nepříjemného, hrozného, že jsem se v noci vzbudila a měla jsem normální ztrátu paměti. Nebylo to takové to, že se člověk vzbudí a chvíli neví jestli je den nebo noc, kde je. Bylo to jiné. Probudila jsem se a nevěděla vůbec nic, ani to, kde jsem včera byla, jestli je léto nebo zima, pondělí nebo neděle. Já věděla, že je noc. Vědomě jsem se snažila vybavit spoustu věcí, ale hlavně to všechno, co jsem prožila den před tím, v hlavě prostě nebylo. Tušila jsem, že jsem s dětmi byla pryč, ale nevěděla jsem kde a jak jsme se tam dostali, jestli autobusem, autem nebo jak. Věděla jsem jak se já jmenuji, kolik mám dětí, kolik mi je let. Trvalo to asi hodinu, vůbec jsem si nemohla nic vybavit, prostě to v hlavě nebylo. Tak jsem se snažila aspoň usnout a ráno jsem byla v pohodě. zase jsem všechno věděla. :nevim: :nevim:

Ahoj,
tak to je strašný 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o tak jsi možná byla nějaká zmatená nebo tak. Snad už je to dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
6.11.19 09:21
@Anonymní píše:
To je přesně popsané, jak to cítím já - pořád nejistá v chůzi. Tak to teď vnímám skoro každý den. Kolikrát se už vidím, jak se válím na ulici, jak mám strach, že upadnu. :(

Ja si vzdy rikala, ze by bylo lepsi valet se na ulici, kde si me snad nekdo vsimne, nez doma se 2 malyma detma. Starsi byl poucen, ze ma pripadne busit na sousedy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.11.19 09:21
@Anonymní píše:
To je přesně popsané, jak to cítím já - pořád nejistá v chůzi. Tak to teď vnímám skoro každý den. Kolikrát se už vidím, jak se válím na ulici, jak mám strach, že upadnu. :(

To je to samý kolikrát mě popadne i taková panika, abych sebou neflákla :roll: Doma mám malého syna a o to je ten strach větší :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
6.11.19 09:23

Opravdu vážně, v životě jsem o tom neslyšela. Byla jsem taky na ORL, neurologie, nemocnice, věčně obvoďačka, dostávala jsem injekce a prášky, trochu to pomáhalo, ale vždy se mi to vrátilo.

Občas jsem třeba vůbec neviděla, úplně černo a když jsem šla po chodbě, držela jsem se zdi. Trošku jsem se s tím naučila žít, ale bylo to šílené. Mám malé děti a byla jsem vážně nešťastná a nikdo mi nedokázal pomoci. :zed:

nakonec se z toho vlastně vyklube taková banalita. Někdo je prý na to náchylný a má to několikrát za život :nevim:

Příspěvek upraven 06.11.19 v 09:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
6.11.19 09:25
@luci.no píše:
@Julien21 co ti na ORL delali za vysetreni? Me pri motani hlavy Dr posadila na lehatko zady ke kraji, chytila me a rychle me polozila. Hlavu jsem mela mimo lehatko a mela jsem se ji divat do oci. No…mozna jsem byla bokem ke kraji. Uz je to par let. Pak mi delala klasicke vysetreni. Vzdy jsem take byla na vysetreni na fyzioterapii. Stalo se mi to nekolikrat v rozmezi par let a vzdy mi nic nezjistili. Vsechna vysetreni v poradku. Doporuceni bylo hodne odpocivat a poradne spat.

Mě dělali to samý a ještě mi dali nějaky sluchátka jestli dobře slyším ale nic nenašla :nevim: šla jsem domu naštvaná a zoufalá, protože jsem furt nevěděla od čeho to je. Můj děda má Manierovu chorobu tak mě napadlo jestli to nemůžu mít taky má to prý uplně stejně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat