Zažil někdo? Antidepresiva

Anonymní
10.1.21 22:29

Zažil někdo? Antidepresiva

Prosím o anonym nebo smazat- citlivé osobní údaje.

Ahoj, má někdo podobnou zkušenost jako já? Začla jsem brát nové antidepresiva, léčím se s depresí a mám podivné stavy. Jeden den ok a další na dně, divný pocit, myšlenky na sebevraždu…strach z toho, že si něco udělám ikdyž nechci. Bojím se spíš toho pocitu, nechci se tak cítit a ani si nic udělat. Těžko se to vysvětluje :roll:

Myslím si, že to je k těm novým lékům a odezní to, ale jistá si nejsem. Nevím do jaké míry je to normální.
Budu vděčná, když se někdo, kdo zažil ozve.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
322
10.1.21 22:45

Jak dlouho ty nové bereš? Někdy trvá měsíce než opravdu zaberou, u některých je normální, že se po nich krátkodobě člověk cítí hůř. Ale může to být i nějaká špatná reakce, určitě bych to probrala s tím, kdo ti je předepsal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 22:49

Ahoj, je to u někoho bohužel běžné. Já na antidepresiva najíždím za život už po 3., teď je mám 5. den a už je to lepší. Běžně se mi deprese z počátku nasazení hodně zhoršili, na překlenutí tohoto období se dávají benzodiazepiny. Já je teď mít kvůli těhotenství nemůžu, takže jsem prostě musela být pod kontrolou, aby mě nenapadlo si něco udělat.
Zlepšení většinou cítím tak po 5-7 dnech, zmizení příznaků potom po 2-3 týdnech. Někde se uvádí dokonce nástup plný až za 6 týdnů, ale je to bohužel individuální. Hlavně léky dál ber a uvidíš, že za pár dní se to zlepší :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
9489
10.1.21 22:53

No vlastní zkušenost nemám, jen od mamky a kamarádek, někdy se to že začátku může i zhoršit. Zlepšení do šesti týdnů, než zaberou, tak léky typu Neurol…ale s ním opatrně, je dost návykovej, tak jen v případe, když je nejhůř. A neboj, je to normální a bude zase dobre :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 22:56

2 týdny mám navýšenou dávku. Nemám ty pocity denně, ale je to jak horská dráha. Taky to nezažívám poprvé, už jsem se léčila. Ono je to psané i jako vedlejší účinek v příbalovém letáku. Pokud to neodezní tak zavolám doktorovi.

• Citovat
  • Nahlásit
3428
11.1.21 14:24
@Anonymní píše:
Prosím o anonym nebo smazat- citlivé osobní údaje.

Ahoj, má někdo podobnou zkušenost jako já? Začla jsem brát nové antidepresiva, léčím se s depresí a mám podivné stavy. Jeden den ok a další na dně, divný pocit, myšlenky na sebevraždu…strach z toho, že si něco udělám ikdyž nechci. Bojím se spíš toho pocitu, nechci se tak cítit a ani si nic udělat. Těžko se to vysvětluje :roll:

Myslím si, že to je k těm novým lékům a odezní to, ale jistá si nejsem. Nevím do jaké míry je to normální.
Budu vděčná, když se někdo, kdo zažil ozve.

Jaká AD bereš? Jakou dávku? Oni to píší v příbalovém letáku, že se mohou objevit sebevražedné myšlenky a myšlenky na ublížení si. Já brala cca 13 druhů AD, ale žádné mi tohle nedělalo. Ale já mám kromě depresí ještě hraniční poruchu osobnosti, takže si ubližuji i normálně a o sebevraždu jsem se taky několikrát pokusila. Je dobře, že ty myšlenky nechceš mít. Určitě to prober s tvým ošetřujícím Dr. Jak přesně dlouho ta AD bereš? Tyhle NÚ se vyskytují nejčastěji prvních 14 dní, pak by to mělo postupně slábnout. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 14:44

Já beru už 4 roky. Začátky pohoda, myslela jsem jen na to, že zaberou a budu žít normálně. Hlavne moc nestuduj než. ucinky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat