Covid nebo mastitida?

794
10.1.21 13:26

Covid nebo mastitida?

Holky, co je pravděpodobnější? Tři týdny od porodu, plně kojím. Včera večer mě začala při začátku kojení mírně bolet levá bradavka, ale vždy to tak za půl minuty, co mimčo saje, přejde. V noci mi začala být zima, od rána mě bolí úplně všechno, nohy, ruce, hlava, klouby. Mám 38. S výjimkou manžela, který je HO jsem s nikým v užším kontaktu teď v šestinedělí nebyla. (Manžel ano, minulý víkend). Při troše fantazie mi přijde to levé prší velmi mírně zarudlé, takový spíš pás od bradavky směrem nahoru. Žádnou bouli jsem nenahmatala, bolestivé oproti tomu pravému trošičku je. Já si myslím, že to bude spíše od toho prsa. Máte nějaké tipy, jak to rozehnat doma? Zatím to po kojení chladím, odsála jsem. Kdyby se to horšilo, tak zítra volám k doktorovi, ale ke kterému? Řeší zánět prsu gynekolog nebo praktik? Testu na covid se ale asi s takovými příznaky nevyhnu, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1636
10.1.21 13:39

Pokud by to bylo od prsa, tak přikládej tvaroh. Opravdu pomáhá. Já jsem třeba mastitidu nikdy neměla s celkovými příznaky, a to jsem byla ve stavu, že mi z prsa tekla krev a nebyla jsem schopná odstříkávat, natož kojit. Normálně to řeší gynda, ale v dnešní době bych doporučila to vzít přes praktika

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24999
10.1.21 14:22

Hodně přikladej dítě ktomu bolavemu prsu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
10.1.21 14:38

Retence mléka. Měla jsem to mnohokrát, tři dny horečky až 39.5. Zimnice, bolest celého těla včetně prsou. Je to hnus. Nepomohlo mi vpostate nic, jen čas. Rady byly často kojit, střídat polohy kojení, aby se mléko uvolnilo ze všech částí prsů. Před kojením nahřát, mléko se tím líp uvolní. Po kojení prsa ochladit (tvaroh, studený obklad), aby se znovu netvorilo nadměrně mléka a ztlumily se příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
10.1.21 14:41
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3750
10.1.21 19:00

Mela jsem presne tohle, byla to mastitida a pomohla mi Duracef antibiotika, se kterymi lze kojit. Nikdy nezapomenu na tu bolest kloubů a celého těla jak při chřipce a na tu úlevu po ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
10.1.21 20:55

Taky jsem to zažila v šestinedělí, chtěla jsem se vyhnout Atb, kvůli mimču, ale nešlo to. Bolest u kojení obrovská. Byla jsem u praktika a dostala antibiotika, která se samozřejmě mohou při kojení a do dvou dnů neskutečná úleva, takže neváhej a běž pro ně. Ty testy tedy netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
11.1.21 10:09

@sediza @stanuska3 Tak je to fakt mastitida, do rána se to hezky ještě začervenalo, už jsem byla i toho praktika. Ta noc byla teda příšerná, tak doufám, že to po těch ATB rychle poleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3750
11.1.21 12:15

Určitě. Drzím palce, mne to zabralo brzy se pamatuji. Urcite do 24h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
565
12.1.21 13:13

@Kolicek95 Určitě pomohou, držím palce ať jsi brzy fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat