Zděděný dům

12.1.20 20:48

Zděděný dům

Ahoj, jdu si pro rady, zkušenosti. Bydlíme s přítelem a s naším synem (16m) v rodinném domě mých prarodičů. Oba dva už mají přes 70 let věku, dům je napsaný na mě, s tím, že v něm oba samozřejmě dožijí. Mě ale zajímá, jaké pak budou starosti s domem? Neumím si představit, až tu budeme sami, co vlastně budeme muset všechno řešit. Budou nás informovat úřady, nebo všechno sami za sebe? Co všechny poplatky, a takové věci? Všechno zatím řeší babička s dědou, my to tak do hloubky nevnímáme. Prosím, kdo tyhle věci řeší a máte to zažité, nebo někdo řešil přesně tohle, co se nás bude do budoucna týkat.. dejte mi vědět, ať mám trochu víc jasno. :hug: Děkuju, Lucka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18072
12.1.20 20:57

A proč se nezeptáš babičky s dědou co přesně a kolik platí? všude je to jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3076
12.1.20 20:58
@LucieHora píše:
Ahoj, jdu si pro rady, zkušenosti. Bydlíme s přítelem a s naším synem (16m) v rodinném domě mých prarodičů. Oba dva už mají přes 70 let věku, dům je napsaný na mě, s tím, že v něm oba samozřejmě dožijí. Mě ale zajímá, jaké pak budou starosti s domem? Neumím si představit, až tu budeme sami, co vlastně budeme muset všechno řešit. Budou nás informovat úřady, nebo všechno sami za sebe? Co všechny poplatky, a takové věci? Všechno zatím řeší babička s dědou, my to tak do hloubky nevnímáme. Prosím, kdo tyhle věci řeší a máte to zažité, nebo někdo řešil přesně tohle, co se nás bude do budoucna týkat.. dejte mi vědět, ať mám trochu víc jasno. :hug: Děkuju, Lucka :srdce:

Energie byste měli na sebe mít napsané už teď, protože jsi majitelem nemovitosti.
Začněte tím, že si přehlásíte vodu, elektřinu, plynu, odpady na sebe. Určitě ještě někdo něco doplní. Máte na to peníze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 20:59

@ka2ka Ahoj, to klidně udělat můžu, ale mě zajímaly zkušenosti tady lidí ze skupiny, je na tom něco špatně? Chtěla jsem si o tom jen popovídat, víc hlav - víc ví 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 21:02

@Uslava Ahoj, budeme muset na to mít peníze, žejo :D já mám rodičák, teď od ledna už 10000,– a přítel normálně vydělává, takže v tom problém snad nebudeš a dům je pořád prarodičů. V závěti je psáno, že pokud zemře první babi, dům je dědy a naopak. Až tu nebude ani jeden z nich, pak je dům můj. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18072
12.1.20 21:03
@LucieHora píše:
@ka2ka Ahoj, to klidně udělat můžu, ale mě zajímaly zkušenosti tady lidí ze skupiny, je na tom něco špatně? Chtěla jsem si o tom jen popovídat, víc hlav - víc ví 8)

tak všude se platí popelnice jinak, někdo platí vodu, někdo má studnu tak neplatí nic, otázka je u jaký energetický společnosti jste, hele nevím to ti asi fakt nepomůže když ti napíšu co platíme my protože vy na tom můžete být úplně jinak
zjisti s jaký máte kotel a jak funguje a čím topíte :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3393
12.1.20 21:04

@LucieHora Ten smajlík, ehm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 21:05

Tak je dům psaný na tebe nebo máte jakousi závěť a majitelem je pořád babi a děda?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12225
12.1.20 21:05

@LucieHora no nejdřív jsi psala, že je dům na tebe, a pak že je dům prarodičů, tak to je docela rozdíl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 21:06

@ka2ka bydlíme na vesnici, máme studnu, takže vodu neplatíme. :) Mě spíš zajímalo, jak to bude probíhat, jestli to úřady nějak zařídí samy, nebo budu muset obíhávat a zjišťovat co a jak.. mám jen strach, abychom se kvůli nevědomosti nedostali do potíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13625
12.1.20 21:06

Takže dům tvůj není. Teprve má být, až prarodiče zemřou. V tom případě bych na sebe žádné energie nepřepisovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13625
12.1.20 21:07

A na úřadech si budeš muset vše vyběhat sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12225
12.1.20 21:08

@LucieHora a moc se neraduj, můj děda si vesele žije - teda moc vesele ne, protože má bolesti, ale s plným vědomím a přestože je ležák, chce žit pořád dál a je mu 95,
a ještě, jak vyšachujete ze závěti tvoje rodiče a případné sourozence?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.20 21:08

@stinga už jsem to psala, teď je zatím dům prarodičů, ale to nemění nic na tom, že bude jednou můj, tedy náš.. :-) @Náměsíčná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13625
12.1.20 21:09

@LucieHora To může být taky za 30 let. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu