Zdravotní problém - o co může jít?

Anonymní
11.3.17 15:02

Zdravotní problém - o co může jít?

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně mého manžela.
Před 2 měsíci se u něj z ničeho nic objevila zajímavá nemoc. Z ničeho nic - při přechodu z tepla do chladna - se mu objevila červená svědivá vyrážka na nohou, rukách, obličeji…, která ho svědila. Při příchodu do tepla opět postupně mizela. Ještě víkend před jsme byli na lyžích i v -15C, nic mu nebylo, a v týdnu pak najednou tohle. Prý je to zřejmě alergie na chlad.
Doktor mu odebral krev, výsledky jsou prý až na malou odchylku bílých krvinek v pořádku. Dále se tahle nemoc nijak neřeší. Prý může odeznít tak rychle, jak se objevila.
Alergii na chlad ale nikde vyšetřením nepotvrdili,, ani jej na další odborné vyšetření neposlali. DOstal léky, které si má v případě, že by ho to obtěžovalo, dát. Zaberou tak na 2 dny,, že se vyrážka neobjeví. Pak znovu.
Dále má celkově poslední dobou nižší tlak, občas mu hučí v uších, točí se mu hlava - pokud pravidelně nejí (třeba i co půl hodiny si dá kousek jídla…). DNes se mu vyrážka objevila i při větru a to v +5C.
Nevíte co s tím? Poměrně mě to znepokojuje, i laxnost lékaře v tomto případě…Máme nějaké další možnosti?
Prosím o anonym z důvodů citlivých zdrav. údajů. Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

11.3.17 15:21

Dobrý den.. Napadla mě je jen jedna jediná věc ale možná je to blbost. Nemůže jít o slabé omrzliny když jste byli na těch horách?? příjde mi to stéjné skoro jako když se třeba spálíte od sluníčka ( zčervenáte, svědí to a při vstupu na slunce to pálí a svědí víc ).. možná je to asi blbost a doktor by to poznal asi ale nic jiného mě nenapadlo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 15:32

Děkuju za názor, možná jsem to nenapsala, ale objevuje se to na různých místech. Kolena, hýždě, záda. Pokaždé trochu jinde. A dokonce se i při sportu objevila vyrážka v podpaží a na místech, kde se zpotil. Je to opravdu zvláštní. Mudr. se prý s alergií na chlad ještě nesetkal, a tak nedovedl moc poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
11.3.17 15:37

Ahaa, tak to omrzliny nebudou když je to pokaždé jinde.. já myslela že to jsou stálá místa.. Tak to vám bohužel neporadím :nevim: a byli jste u obvodního nebo přímo na kožním?? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.17 15:43

Alergii na chlad znám z doslechu. Jeden rok hrúza, další relativně v pohodě.
Co jsem chtěla napsat, tak třeba u mne, ač se osypu ze slunce na místech, která nejsou zahalena, tak se mi udělá kopřivkový flek i na vnitřním stehnu. Nyní se nově osypávám asi z jarnich pylů (dříve jsem se neosypávala) a opět mám kopř. flek na tom samém místě. Alergie je někdy nevyzpytatelná.

• Nahlásit
  • Citovat
17669
11.3.17 15:43
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4228
11.3.17 15:51

No po pravdě, jak to popisuješ, tak mi připadá, že má jak alergii na chlad, tak navíc je citlivější na spocení a má při spocení kopřivku.

Máme v rodině s tímto zkušenosti. Léky, které manžel dostal budou zřejmě antihistaminika (nic bližšího nepíšeš) a tudíž zaberou na tu konkrétní situaci - to je běžné. Já jako astmatik beru tyto léky denně a to už několik let a i přesto se mi nevyhnou situace, kdy musím „přitlačit“ a použít pohotovostní léky.

Přístup Vašeho lékaře mi nepříjde nijak laxní, obzvláště u alergie na chlad si neumím představit, co by v krvi měli najít, ale nejsem doktor.
Jeden z mých rodinných příslušníků (nepíšu kdo, abych nemusela psát jako anonym)má dokonce alergii na silnější kontakt (jako třeba na opření se o hranu stolu rukou - výrazné otoky a svědění, zčervenání a pomůže pak jedině Claritine nebo podobný typ léku).

Vím, jak je to šíleně otravné, když člověka trápí jakákoliv alergie a její projevy. Léky jako takové na to nejsou, to co se užívá spíše potlačí nepříjemné projevy. Po těch lécích může být manžel unavenější, může se mu i točit hlava - vše se dočteš v příbalové informaci léků, které užívá. Ony ty léky mají potlačit přehnanou reakci organismu, takže většinou docela tlumí, obzvláště, pokud nebyl zvyklý užívat podobný typ léků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
11.3.17 15:55
@nonina píše:
No po pravdě, jak to popisuješ, tak mi připadá, že má jak alergii na chlad, tak navíc je citlivější na spocení a má při spocení kopřivku.

Máme v rodině s tímto zkušenosti. Léky, které manžel dostal budou zřejmě antihistaminika (nic bližšího nepíšeš) a tudíž zaberou na tu konkrétní situaci - to je běžné. Já jako astmatik beru tyto léky denně a to už několik let a i přesto se mi nevyhnou situace, kdy musím „přitlačit“ a použít pohotovostní léky.

Přístup Vašeho lékaře mi nepříjde nijak laxní, obzvláště u alergie na chlad si neumím představit, co by v krvi měli najít, ale nejsem doktor.
Jeden z mých rodinných příslušníků (nepíšu kdo, abych nemusela psát jako anonym)má dokonce alergii na silnější kontakt (jako třeba na opření se o hranu stolu rukou - výrazné otoky a svědění, zčervenání a pomůže pak jedině Claritine nebo podobný typ léku).

Vím, jak je to šíleně otravné, když člověka trápí jakákoliv alergie a její projevy. Léky jako takové na to nejsou, to co se užívá spíše potlačí nepříjemné projevy. Po těch lécích může být manžel unavenější, může se mu i točit hlava - vše se dočteš v příbalové informaci léků, které užívá. Ony ty léky mají potlačit přehnanou reakci organismu, takže většinou docela tlumí, obzvláště, pokud nebyl zvyklý užívat podobný typ léků.

A je to alergie na chlad? zakladatelka napsala, že alergie na chlad nebyla potvrzena. Pletu se?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7189
11.3.17 15:58

Mivam neco podobneho pres zimu taky, zejmena na bocich a holenich, nejak me nikdy nenapadlo s tim za doktorem chodit, pokud dukladne promastuji (pouzivam Excipial mastny krem) a nezapomenu, tak je to vetsinou dobre (neudrbu se k smrti - samozrejme zaklad je se nedrbat, ale kdo to ma vydrzet…). Jinak nizky tlak mam taky - mozna to souvisi s nejakym horsim prokrvenim periferii? K nizkemu tlaku se mi hlava toci bezne. Taky je tuhle zimu dost vetrno, vitr ochlazuje vyrazne.

edit: A je treba promastit rizikove partie pred cestou ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4228
11.3.17 16:02

@Kobliha51 no právě, že alergie na chlad - jak se prokazuje z krve? Obzvláště pokud je lokální kožní reakce? Nejde ji potvrdit z krve, si myslím, spíše podle reakcí a předchozích situací. Musí se to odsledovat. Tu naši rodinnou alergii na silnější dotek (kontakt) taky nemáme krevně potvrzenou, ono to fakt nějak nejde. Nicméně fakt na to zabírají antihistaminika, tak to zřejmě alergie bude i podle naší alergoložky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5700
11.3.17 17:03

Můj syn má tohle od podzimu do jara. Bere Aerius. Jakmile zkusím vysadit, udělají se mu po celém těle fleky, jako by spadnul do kopřiv. Zajímalo by mě, jestli se to v létě spraví, už se bojím zkoušet lék vysadit :(. Ale nikdy si to neškrábal, z toho usuzuji, že to vůbec nesvědí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7445
11.3.17 17:05

Napadá mě, jestli to není souhra teplot a nevhodný materiál, jako polyester apod..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
4.10.17 13:48

Moje dcera má alergii na chlad. Ale jak ostatní píší, že se osypou a svědí je to, tak mojí malé oteče přesně půlka obličeje a jde to až do takového stádia, že se začne dusit a musíme dát kortikojdy. Již jsme objednaní do soukromé kliniky. V motole jsme co 3 týdny, ale nějak se nám jejich postup léčby nezdá a jen tam malou týrají.
Nemůžeme se v létě koupat, jelikož teplota vody a vzduchu je jiná, otevřít v její blízkosti ledničku. v zimě jít ven. nic.
Je to beznaděj. Již máme verdikt, že nás nevezmou do školky, jelikož Ti chodí ven za každého počasí a malá by nemohla zůstat sama ve třídě…
je nám 17 měsíců.
U tazatelky bych to též viděla na tu chladovou alergii, a co si vynutit testy na chladovou alergii(kostka ledu po dobu 15.ti minut - na daném místě by měl vzniknout otok) Jelikož my máme takové velké trápení i s otevřeným oknem, tak nám to hned napsali, že jí máme a na tyto testy nemusíme, že je to zbytečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.10.17 14:06

A bral lekar i vzorek postizene kuze (biopsii)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama