Zdražování potravin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Cleopatraj40
Kecalka 116 příspěvků 15.08.19 11:13
Zdražování potravin

Dobrý den,

co říkáte na poslední články o zdražování potravin? Některé ceny už jsou opravdu docela zarážející…viz. https://www.idnes.cz/…245_test_fih

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 15.08.19 11:17

A? Zdražuje se neustále, to je tedy postřeh.

Čičorečka
Závislačka 2785 příspěvků 15.08.19 11:19

Pořád si toho z jedné výplaty koupíme víc, než třeba před padesáti lety. Takže za mě dobrý :palec:

janickaIII
Závislačka 4586 příspěvků 15.08.19 11:21

@Cleopatraj40 cely clanek jsem necetla, ale je to pravdepodobne souhra vice faktoru - sucho, potravinova nesobestacnost CR (staveni skladu na orne pude, apod.), nezajem politiku situaci resit, nezajem obyvatel tlacit na politiky a celkove nezajem a neochota vsech zamyslet se, ze se s klimatem opravdu neco deje… :nevim:

Cleopatraj40
Kecalka 116 příspěvků 15.08.19 11:23

Zumpa:No to sice ano, ale o 111% už je trochu rozdíl…

Cleopatraj40
Kecalka 116 příspěvků 15.08.19 11:25
@Zumpa píše:
A? Zdražuje se neustále, to je tedy postřeh.

No to sice ano, ale o 111% už je trochu rozdíl…

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 19010 příspěvků 15.08.19 11:25

Zdražování potravin je zatím jen slabota. Za rok to bude mnohem, mnohem, mnohem horší, pokud se nestane zázrak (a ten se nestane) a další rok ještě víc.
Můžeš osobně poděkovat fejsbukovým rádobyekologům a jimi zvolným zástupcům.

janickaIII
Závislačka 4586 příspěvků 15.08.19 11:26

@Cleopatraj40 dobre a co s tim chces delat? Clovek nemusi cist clanky v novinach, aby si toho vsiml. Mas nejake reseni?

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 15.08.19 11:26

Největší problém je dotační politika a nulová odpovědnost, ceny jsou pak natolik pokřivené, že vůbec neodpovídají realitě. Změny klimatu na cenu nemají žádný dopad, ceny zemědělských produktů ovlivňuje síla, resp. drzost na trhu a efektivita získat dotaci.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 15.08.19 11:29
@Cleopatraj40 píše:
No to sice ano, ale o 111% už je trochu rozdíl…

Je, a co jako? Tak to nekupuj. To je tak vše, co s tím můžeš udělat.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 15.08.19 11:34

Vůbec to nesleduji. Nakoupit stejně musím, tak co.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 15.08.19 11:38

Tak si je pěstuj sama… Kup si slepice, kozu, krávu, prase, osad si zahrádku, pak zavaruj, kompotuj, zamrazuj a máš vystaráno… Všechno něco stojí a za vším jsou nějaké náklady, které když rostou tak se logicky zdražuje. Kafrat o tom jak je všechno na pytel umí každej, tak to nekupuj když je to pro tebe taková hrůza.

Cleopatraj40
Kecalka 116 příspěvků 15.08.19 11:43
@Martha03 píše:
Tak si je pěstuj sama… Kup si slepice, kozu, krávu, prase, osad si zahrádku, pak zavaruj, kompotuj, zamrazuj a máš vystaráno… Všechno něco stojí a za vším jsou nějaké náklady, které když rostou tak se logicky zdražuje. Kafrat o tom jak je všechno na pytel umí každej, tak to nekupuj když je to pro tebe taková hrůza.

Vždyť já nic nekritizuji ani si nestěžuji?! Nevím proč jsou samé negativní reakce?! Já si zatím mohu koupit co chci a potřebuji, jen jsem chtěla slyšet názory ostatních, tak nevidím důvod se do mne navážet…

Martha03
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 15.08.19 11:49
@Cleopatraj40 píše:
Vždyť já nic nekritizuji ani si nestěžuji?! Nevím proč jsou samé negativní reakce?! Já si zatím mohu koupit co chci a potřebuji, jen jsem chtěla slyšet názory ostatních, tak nevidím důvod se do mne navážet…

Nestezujes si, nekritizujes, peněz máš dost, tak proč to řešíš. Co má být smyslem této diskuze, že ti tady lidi řeknou, jo je to v kelu nebo jak? Jinak vsichni víme, že se zdražuje, potraviny, elektrika, plyn, nemovitosti atd atd
Sorry jako, ale zdržovat se bude furt.

-Sára
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 15.08.19 11:51

Ja sleduji hodně akce. Třeba máslo když je v akci tak jich koupím 20 a dam do mrazáku. Maso mam od známe domácí za dobrou cenu. Vejce taktéž. Jako takhle se to dá s ano mas pravdu strašně moc se zdražuje. Nás je celkem 5 navíc ja jsem jeste na rodicaku takze je to znát.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama