Zelená stolička u mimi

884
27.11.05 10:40

Zelená stolička u mimi

Ahoj holky,máme doma 4-týdenního prcka.Bohužel jen 3 týdny byl plně kojený a měl žlutou stoličku a teď jsme týden na UM - BEBA H.A.1 a barva stoličky je zelená.Mám se znepokojovat nebo je to z UM normální???Díky moc za vaše odpovědi.

Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2793
27.11.05 10:54

Yasmin,někde,tuším v poradně paní Procházkové,laktační poradkyně na www.porodnice.cz jsem četla,že každé UM má vliv na barvu stoličky,třeba po Nutrilonu je stolička téměř stejná jako u kojeného miminka,u ostatních mlék se to různí.
Zkus se pozeptat tam,bohužel je poradna hodně zahlcená,nebo zítra zavolej vašemu pediatrovi.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
27.11.05 11:05

Ahoj,ja te mozna uklidnim. Prikrmovali jsme asi od sesti tydnu take hypoalergeni Bebou 1 H.A. a stolicku jsme meli taky do zelena. Navic se po umelem mleku i stolicka upravila - pri kojeni mala kadila jednou za tri dny a ten treti den to bylo utrpeni jak ji bolelo brisko. Po umelem mleku kadila bez problemu kazdy den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
423
27.11.05 12:51

Zelená stolička u mimi

Ahoj Yasmin, buď klidná, Hanka to napsala dobře, i můj syn je na BEBĚ H.A., od té doby má taky stoličku zelenou, ptala jsem se na to mojí doktorky, protože jsem si myslela, že syn má tzv. hladovou stoličku, ale řekla mně, že zabarvení do zelena dělá to umělé mléko. Tak ať si prcek nechá chutnat :-)
Alte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.11.05 13:00

Ahoj,

pouzivam nutrilon a stolicka je krasne zluta. Doktorka rikala, ze nutrilon se nejvice podoba materskemu mleku, tak si myslim, ze proto je stolicka krasne zluta.

• Nahlásit
  • Citovat
1930
27.11.05 14:52

Taky jsme na Bebě a taky úplně zelení :lol: :lol:

Dadla a Vojtík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
27.11.05 15:11

HA mlíčko většinou způsobuje zelenou stoličku. Tak jsem to vyčetla, jako odpověď jedné mamince od lékaře na Huggiesclubu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
27.11.05 15:49

Holky,díky moc.Fakt jste mě uklidnily.Tak zelenému kakaní zdar! :-)))))

Yasmin+„zelený“ Kubíček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
2.12.05 23:07

Ahoj,
ničeho se neboj,je to úplně normální.První syn byl od 6týdnů na Nutrilonu Pepti tj.taky HA mlíčko.Kadil zeleně.
Ten druhý měl Bebu HA,Nutrilon HA a zkončili jsme u Nutrilon Omneo kvůli bolení bříška.Omneo má také rozštěpenou bílkovinu.No a co myslíš.
Prostě moje děti měli zelenou stoličku dokavad' nepřešli na smíšenou stravu.
Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
25.12.05 19:35

Ahoj holky,
potřebovala bych také poradit. Plně kojím, malý přibírá 250gr týdně, a přesto nám se pomalu změnila stolička z okrové na slabě sv.zelenou. Proč? Doktorce se to bojím říct, protože by okamžitě na:,–(ila umělou, ale když přibírá, tak může to být hladová stolička :?: :roll:
Díky moc Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
25.12.05 19:45

Andreo!
Chlapeček ti přibírá opravdu ukázkově,ta zelená stolička bude spíš tím,že si vypije víc předního mléka,což vůbec není na škodu,když tak pěkně baští.
Uvidíš na tříměsíční prohlídce,pokud bude váha OK,doktorce bych to ani neříkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
25.12.05 21:25

Andrea u kojenych deti je to uplne normalne znamena to, ako pisala hanka ze pije vela predneho mliecka. Skus kojit iba z jedneho prsnika pri jednom kojeni ak bude este chciet tak prsia viac krat prestriedaj.Zelena stolicka moze skor znamenat ze mas mlieka prilis vela a on sa dostatocne zasyti tym prednym a kym sa dostane k zadnemu, tak uz je najedeny. Skus pre svoj klud troska mliecka pred kojenim odstriekat, aby sa skor dostal k zadnemu (sytejsiemu mliecku)
Stolicka do zelena moze byt dalej sposobena oxidaciou na vzduchu, takze ked na to prides neskor (staci par minut) tak v plienke zoxiduje dozelena. Syn ma taketo stolice casto a nikdy to nikto neriesil ani detska dr. Hladove stolice su naopak tmavohnede zapachajuce (u kojeneho dietata).
Nedostatok mlieka nasvedcuje skor malo pocikanych plien (menej ako 6 denne).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
25.12.05 22:01

Jé holky děkuju :!
To jste mě uklidnily. Já kdybych to řekla doktorce, tak bychom asi vyfasovali umělou, přitom není proč, když tolik přibírá. S tím mlékem to bude asi pravda, že vypije hodně předního, protože mám stále přebytky-zatím :wink: Nikde na internetu jsem tuto informaci nenašla-asi neumím hledat. Všude se píše že nesmí být zelená, a má být jako míchaná vajíčka.To jsem pak z toho blázen
Moc vám děkuji 8) Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
26.12.05 00:33

Ahoj tak ja som ti to na nete nasla :-) aby si to mala aj od odbornikov :-)
http://www.kojeni.cz/doporuceni.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
26.12.05 00:49

http://www.babetko.sk/…iew_page.php?…
No nasla som este dalsie odkazy, v tom 3 je aj kolko ma priberat dojcene dieta. Mam pocit z tvojho prispevku, ze mas nejaku nie prilis dojceniu naklonenu pediatricku, tak aby ta netlacila do UM kvoli prirastkom. Oni sa riadia tabulkami ktore su vypracovane pre deti na Um a nezohladnuju ze kojene deti priberaju zvasca menej. Moja dr. nastastie synove prirastky neriesila, tiez priberal spociatku vysoko-vysoko nad vsetky tabulky to bolo asi do 4m a potom zacal priberat pomenej a v roku mal 8,5kg. Ale je zdravy a spokojny :D neviem, ked mas strach nestalo by za to pediatra zmenit?
Prajem vela sil a spokojne babetko. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama