Zerowaste Vánoce

13794
6.10.20 08:56

Zerowaste Vánoce

Tak jsem se rozhodla letos co nejvíc udělat Zerowaste Vánoce.

V plánu mám
pár dárků z bazaru - Lego, hry na PSP.
pár dárků ruční výroby - oblečky na panenky, jedlé dárky, oblečení

Ale nevím do čeho dárky zabalit :think:
Máte někdo typ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2011
6.10.20 08:59
@Netopirek píše:

V plánu mám

Máte někdo typ?

Lego? To je vtip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45459
6.10.20 09:03

Nějak jsem nepochopila, co na těch tvých dárcích je zero waste :nevim:
Jako zero waste mi z dárků přijdou jenom vstupenky, které obdarovanému pošleš e-mailem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
6.10.20 09:06

Tchyně mi vloni zabalila dárky do utěrek (s vánoční tematikou) a zavázala normálním provázkem. působilo to trochu legračně ale ve výsledku jsem byla ráda za utěrky a za to, že bylo méně papíru na vyhození.

• edit:ty utěrky byly už používané :mrgreen:

Příspěvek upraven 06.10.20 v 09:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16132
6.10.20 09:07
@lucenka píše:
Jako zero waste mi z dárků přijdou jenom vstupenky, které obdarovanému pošleš e-mailem :think:

ale vstupenky na co, kam? když nic není a nebude kvůli koronapanice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6803
6.10.20 09:09

Koupila jsem predloni online usite cervene pytlicky ze lnu a darky dala do nich. Zavazala maslema. Ty same budu pouzivat letos uz potreti.
Daji se koupit, aspon u nas, i lnene pytlicky s vanocnimi motivy. Kdyz je nekdo sikovny, tak si je usije i sam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16803
6.10.20 09:12
@Netopirek píše:

V plánu mám

Máte někdo typ?

ja bych to udelala tak, ze bych zainvestovala do darkovych tasek. Po vanocich bych tasky pekne slozila a odlozila do skrine na dalsi vanoce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16803
6.10.20 09:14
@Jana525 píše:
Koupila jsem predloni online usite cervene pytlicky ze lnu a darky dala do nich. Zavazala maslema. Ty same budu pouzivat letos uz potreti.
Daji se koupit, aspon u nas, i lnene pytlicky s vanocnimi motivy. Kdyz je nekdo sikovny, tak si je usije i sam.

to byhc mohla zkusit. Ja siju ze lnu. Nicmene, muj len je drahy, tak nevim, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
6.10.20 09:15
@lucenka píše:
Jako zero waste mi z dárků přijdou jenom vstupenky, které obdarovanému pošleš e-mailem :think:

Asi chce být hrozně in a vůbec neví, o čem plácá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16132
6.10.20 09:21

@Jana525 koupila jsi online - došly poštou? v igelitu? :mrgreen:
nebo jsi tam jela na kole a převzala do látkové tašky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16803
6.10.20 09:24
@Berry77 píše:
Asi chce být hrozně in a vůbec neví, o čem plácá :nevim:

co ti na tom prijde jako placani?

Darky z druhe ruky jsou super, je dobre, ze se veci recykluji, davaji se jim druhy zivot. Odpad to samozrejme redukuje, darky se nemuseli vyrobit, nekoupujes ze zabalene v plastovem obalu.

To same plati pro rucne vyrobene darky. Pokud uplete vlastnorucne svetry, cepice, rukavice, ponozky nebo co ma v planu vyrobit, tak nejenom ze do darku plyne jeji cas a laska, ale neni to darek, ktery musel nekdo vyrobit v Indii v nejakem sweatshopu za par susnu, aby neumrela rodina hladem. Pak se to nemuselo transportovat pres pul sveta a nenamastil si na tom kapsu prodejce typu H&M, ktery prodava ty veci s 500% ziskovou marzi.

Cili, ja jsem pro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3371
6.10.20 09:24
@Berry77 píše:
Lego? To je vtip?

Píše, že bazarové, nevím, co je na tom tak nejasného, že je zkrátka environmentálně zodpovědnější pořídit věc použitou z druhé ruky, než nakupovat novou.

U nás v rodině, ještě dávno před tím, než jsem slyšela o jakémkoliv zero-waste, tak se vždycky různé dárkové taštičky a pěkné, nepomačkané, nepopsané balící papíry pěkně schovávaly do skříně a používaly dokola, dokud vypadaly k světu.

Případně v poslední době pořizujeme na balení dárků takový ten obyč hnědý baličák, ten převazujeme látkovými mašlemi (používané dokola), ozdobíme třeba větvičkami a vypadá to podle mě i daleko lépe, než ty barevné potištěné papíry. A taky ho pak po Vánocích používám dál.

Ty látky mi přijdou sice jako zajímavý nápad, ale v praxi by jich člověk potřeboval dost velkou hromadu a kdyby je měl kvůli tomu nakupovat, vyjde to určitě na větší ekologickou zátěž, než papír, a je otázka, zda by pro ně měl obdarovaný nějaké využití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16803
6.10.20 09:26

Mimochodem, nic neni horsiho, nez si pocist, jak se nektere rodiny pripravuji na letni dovolene. Normalne jsem neverila vlastnim ocim, kolik lidi nenabali detem zadne hracky do kufru s tim, ze prece nebudou tahat hracky sebou, kdyz se to da na miste koupit a pak v den odletu vyhodit do popelnice. Tak at zije plastovy odpad!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6803
6.10.20 09:32
@stinga píše:
@Jana525 koupila jsi online - došly poštou? v igelitu? :mrgreen:
nebo jsi tam jela na kole a převzala do látkové tašky?

Proc ta ustepacnost. Pytlicky mi budou slouzit nekolik let a behem roku je pouzivam na plno dalsich veci. A pokud te to tak zajima, tak jsem je koupila na Etsy, kde prodavaji malovyrobci, podporila jsem tak nejakou pani z Litvy, ktera to sije. Zda prisly jen v papiru ci byly v igelitu si nepamatuji, ale vazne nevim, proc te to tak drazdi.
PMS, prechod ci te proste nekdo nastval, tak to potrebujes poslat dal?

Příspěvek upraven 06.10.20 v 09:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
6.10.20 09:32

@warita @klamonožka dárky z druhé ruky, proč ne, ale co je na tom zerowaste? Že koupí lego a zabalí ho do látkového sáčku? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama