zilky ve tvarich

2185
26.1.05 18:24

zilky ve tvarich

Ahoj holky,
Mam skoro 5timesicni holcicku a uz od 3 tydnu po porodu se ji zacaly delat na tvarich takove cervene zilky. Jakoby vystupovaly porad na povrch a pritom to nema ze zimy (mrazu), kremem ji taky osetruju, ale je to mesic od mesice stale horsi.
Ja vim, ze je to jen kosmeticka vada (rikala ma Dr.), ale me vadi, ze se to stale zhorsuje. Anie ma takove skoro mramorovani na tvarich, nebo jakoby cervenou pavucinu.
Znate to nekdo? Da se s tim neco delat? Napr. pomohou vitaminy na zpevneni zilnich sten? (ted si jen cucam nejake reseni z prstu, nevim zda by to pomohlo). Nebo nebyl jste s tim nekdo u odbornika???

Diky moc za vase rady.

Hromix a Anie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

830
26.1.05 22:41

Ahoj Hromix,

mám 10měs. chlapečka a už několik měsíců má červené tvářičky, jako od mrazu, ale krémuju ho pokaždé, když jdem ven. Občas je má přiměřeně červený, ale občas zrudne jak rak a má je teplý. Taky se mi zdá, že tam má vystouplý žilky, ale ještě jsem se na to doktorky neptala.
Osobně si myslím, že se s tím asi nic moc dělat nedá (jsem sice zdravotní sestra, ale fakt mě nic nenapadá :roll: ).

Ahoj Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
27.1.05 09:02

Ahoj Hromix. Na zpevnění žilních stěn se používá pohankový odvar, ale ono se to pak po zaschnutí po šupinkách odlupuje, takže je dobré to tak 20 minut navlhčovat a potom umýt a nakrémovat. Moje kamarádka si takto rozšířené žilky trochu stáhnula. Sice žádný rychlý zázrak to není, ale my víme že příroda pracuje pomalu, ale jistě :wink: Navíc by tě měl lékař ujistit, že to není ekzém, protože ty reagují na pohanku dost bouřlivě, většinou negativně! :(
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.05 18:32

Ahoj holky.
Diky za reakci, hlavne Radino tobe. Zkusim tu pohanku…

Pa

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
2185
27.1.05 18:34

Radino,
jeste jsem zapomnela, nevis kolik vody a kolik pohanky na odvar?

DIky moc

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
27.1.05 22:32

Hromix, já ve svým životě neřeším How much, prostě dám tam tolik kolik uznám za vhodné. Když to uděláš husté, tak se to bude táhnout jako sliz a pro mimčo bych asi udělala takový řídký vývar. Nebo hustý a ten bych pak naředila převařenou vodou do nějaké sympatické konzistence :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama