Zima, nuda, depka..

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.4.21 17:07

Zima, nuda, depka..

Už mě to fakt nebaví. Nedá se nic. Doma už jsem i kvůli kovidu snad pátý rok. Přijde mi, že s dítětem můj život skončil, nějak jsem přestala být šťastná. Ještě když se dalo jít večer na přednášku, stejně jsem nemohla kvůli hlídání. Stal se ze mě ten nejnudnější tvor na světě. Denně uklidit, vyluxovat, uvařit.. večer přečíst dvě pohádky a usnout. Jediný vzrůšo je detektivka v televizi nebo na youtube. Nějak jsem to mateřství asi chytla za špatný konec. Hledám si koníčky - zahrada, pes, ale jak nemám minutu klidu a furt dítě za zadkem, stejně mě to netěší. Už nevím, co dál. Ani knížku si nemůžu v klidu přečíst, usnu. Jako by se ze mě stal stroj na „péči“. Tisící stejný den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8308
15.4.21 17:46

Ahoj,
nevím jestli je to dobrá nebo špatná zpráva, ale taková období má asi každý rodič :-). Fakt.
Rozumím, že se ti to zdá nekonečné a nevidíš, že by to někdy mělo být jinak… ale dá se s tím pracovat už teď a časem to jiné bude.
To co děláš správně je, že se snažíš s tím něco dělat. Zkus vymyslet aktivity, které tě baví a lze je dělat i s dítětem. Pokud je to v tvých možnostech, klidně dítěti sežeň nějaké hlídání za peníze, nebo si hlídejte vzájemně s nějakou známou a čas využij pro sebe. Časem se to změní. Jak mi děti rostou, tak jde s nimi dělat víc a víc věcí. Jet pod stan (pravda, ještě je na to zima, ale už se těší), na kolo, na výlet, procházku, atd. a to přeci jen má nabíjecí potenciál i pro dospělé. Stávají se z nich docela fajn parťáci pro různá dobrodružství a je hrozně zajímavé je poslouchat, protože mají jiný pohled na svět, než dospělí. V mnohém vlastně lepší. Inspirativní. Bezstarostný.
Nemám tedy konkrétní radu, protože univerzální jak se sama v sobě probudit nejsou. To je někde v Tobě a je fajn, že nevzdáváš to hledání. Mám ale pochopení, protože navzdory tomu co jsem teď psal, tak někdy to cítím podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 18:02

Ani nevíš, jak já ti rozumím. To počasí to ještě násobí, že? Kdyby se aspoň dalo vypadnout ven. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
6488
15.4.21 18:02
@Anonymní píše:
Už mě to fakt nebaví. Nedá se nic. Doma už jsem i kvůli kovidu snad pátý rok. Přijde mi, že s dítětem můj život skončil, nějak jsem přestala být šťastná. Ještě když se dalo jít večer na přednášku, stejně jsem nemohla kvůli hlídání. Stal se ze mě ten nejnudnější tvor na světě. Denně uklidit, vyluxovat, uvařit.. večer přečíst dvě pohádky a usnout. Jediný vzrůšo je detektivka v televizi nebo na youtube. Nějak jsem to mateřství asi chytla za špatný konec. Hledám si koníčky - zahrada, pes, ale jak nemám minutu klidu a furt dítě za zadkem, stejně mě to netěší. Už nevím, co dál. Ani knížku si nemůžu v klidu přečíst, usnu. Jako by se ze mě stal stroj na „péči“. Tisící stejný den.

Vidíš a některé ženské se v tomhle vyžívají :mrgreen: já teda jen někdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3732
15.4.21 18:08

Ja te chapu, taky mivam doma na rodicaku podobne dny, myslenky a nalady.. Se spatnym pocasim a korona zakazy se to dost zhorsuje.. A ma je urcite nekdy kazda mama.. Ale urcite se s tim neco delat da ;) Jenom se nesmis utapet v litosti a jit zlepseni naproti.. Kdyz uz mi doma hrabe, nakyblujeme se k nekomu na navstevu, zmenit na chvilku prostředí rozhodne pomuze. Nebo si dam dite do vozicku za kolo nebo na brusle a vyrazime si zasportovat, idealne s nejakym občerstvením a hristem na konci a je nam fajn.. Nebo si vyrazime autem k nějakému zamku, projdeme se, zabijeme cas.. A aktivit s detmi bych vymyslela dalsich pet.. Nase babicky se taky v hlidani nepretrhnou, tak si navzájem pohlidame deti se sousedkou, kdyz je potreba. Nemas ani zadnou kamaradku, ktera by pohlidala? Přinejhorším jsou i placene chuvy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 18:19

@Pajka89 To je právě to, že kamarádky mám bezdětné, a ty pohlídají v nouzi nejvyšší. Známé ze vsi, co mají děti, mají i babičky, takže si hlídají v rámci rodiny. A i když jsem to několikrát nabízela, tak o to nestojí. A chůvu sem nedostanu, protože „ves“. Myslela jsem, že kdybych jí dala dost peněz, tak by to šlo, ale nemůžu ji sehnat ani tak. Navíc bych ji chtěla na pár hodin oddechu a ne na celý den, což je asi taky problém.

• Citovat
  • Nahlásit
873
15.4.21 18:33

Taky uz se necejtim uplne ok. Tenhle tyden uz me to pocasi tak sejri, ze se mi vubec nechce ven, coz bych ale s ditetem mela :roll: Kluk uz pres den nespi, takze ani tu knizku si neprectu, zacvicit si me nenecha, muzu to delat vecer, kdyz usne, ale to uz zas nemam naladu a jsem rada ze se vyvalim. Ovsem k televizi, ve ktery je dlouhodbe uplny ale uplny… Prochazky se synem jsou fajn, kdyz je hezky, ale i tak ke to dost casto se spoustou vzteku a vzdoru. Odreagovat se neni kde… Jinymu bych poradila, at prestane hledat duvody, proc to stoji za houby a zacne hledat zpusoby, jak se rozptylit i v tyhle dobe, ale u sebe uz mi to nejak prestalo jit. A taky jak jsou ty cinnosti kolem domacnosti furt dokola, bavi me to cim dal min. Atd atd bla bla bla grrrr :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5111
15.4.21 18:33

A kolik je diteti? Jestli 5, tak to by uz mohlo vydrzet i chvili na zahrade nebo si hrat v pokojicku, ne? Jinak ja doufam, ze uz bude hezky a bude to fajn. Pak je bezva s kamoskou i detmi na prochazku/ vylet a pokecat. Kdyz hlida manzel, tak jit pracovat, kdyz to jde. To clovek ma alespon zmenu a prijde na jine myslenky. Jinak ja si cas pro sebe kradu. Ted jsou treba deti ve vane a ja si v klidu jim veceri. Pak se holt vytre koupelna, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13687
15.4.21 18:37
:srdce:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu