Zimnice a horečka

Anonymní
14.7.14 23:26

zimnice a horečka

AHoj, mam dotaz muj malej 3,5 roku dostal horecku,39,4 nejde mu srazit tak davame po 3 hod nurofen a panadol. nechala hjsem ho nahateho a jen mu prikryla nozicky, ale pred pul hodinou se zacal trast :( pry ze mu je zima, mam ho prikrit? nebo Jak?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

teresa20
14.7.14 23:32

Nahého ho nenechávej, dej bavlněné pyžamko a přikrej lehoučkovou dekou. Záleží kolik máte stupnů, takhle marodil syn před pár dny. Neměl by se potit pod duchnou, to teplo musí ven, ale nahatého bych nenechávala.

• Nahlásit
  • Citovat
3679
14.7.14 23:35

Doma mame 24 tak vubec nevim jak mu to snizit :(ted ho budu hlidat celou noc ani oko nezamourim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3679
14.7.14 23:45

Kdy muzu dat dalsi diazepan holky? dala jsem v 16hd ctvrtku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
14.7.14 23:47

Nahatýho určitě ne, 24st teda není na to, aby spal nahý a nepřikrytý :? pyžamko, a tenkou dečku, on nemá prochladnout, od se jen nemá zahřívat. já teda dávám spát jako normálně, akorát někdo má ještě tendenci dítko s horečkou přikrývat, aby mu nebyla zima, tak to je špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3679
14.7.14 23:53
@slavuska1 píše:
Nahatýho určitě ne, 24st teda není na to, aby spal nahý a nepřikrytý :? pyžamko, a tenkou dečku, on nemá prochladnout, od se jen nemá zahřívat. já teda dávám spát jako normálně, akorát někdo má ještě tendenci dítko s horečkou přikrývat, aby mu nebyla zima, tak to je špatně.

ja volala na pohotovost a tam mi rekla zabalit nozicky do periny a telicko nechat chladit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
15.7.14 00:04
@LucieŘ píše:
ja volala na pohotovost a tam mi rekla zabalit nozicky do periny a telicko nechat chladit

no já nevím, beru to z vlastní zkušenosti, když mám horečku, a je mi zima, tak si pod tu tenkou deku s chutí zalezu, být jen tak by mi bylo hodně nepříjemný..pokud si stěžuje, že mu je zima, tak přece nebude mrznout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3679
15.7.14 00:08
@slavuska1 píše:
no já nevím, beru to z vlastní zkušenosti, když mám horečku, a je mi zima, tak si pod tu tenkou deku s chutí zalezu, být jen tak by mi bylo hodně nepříjemný..pokud si stěžuje, že mu je zima, tak přece nebude mrznout.

to ano, ale ja mam strach z tech febr. kreci :( ted jsme mu dala triko a prikrila dekou
a nevis jak diazepan?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
15.7.14 00:18

No ty křeče co jsme slyšela, tak vznikají spíš při prudkém poklesu/nárůstu teploty, ne při nesrazitelné horečce. ale nevím, zkušenosti s tím bohudíky nemám, ten diazepam netuším, není to v příbalovém letáku? už malý křeče měl? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3679
15.7.14 00:23
@slavuska1 píše:
No ty křeče co jsme slyšela, tak vznikají spíš při prudkém poklesu/nárůstu teploty, ne při nesrazitelné horečce. ale nevím, zkušenosti s tím bohudíky nemám, ten diazepam netuším, není to v příbalovém letáku? už malý křeče měl? :(

jj mel v 10ti mesicich :( dala jsem nurofen davam po 4 hod stridam s panadolem, tak snad uz to klesne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
15.7.14 00:27

@LucieŘ chudinka malej..ale určitě to bude dobrý, 3,5 roku už je celkem dost :hug: držím palečky, ať je to brzo lepší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.14 06:16

Ctvrtka Diazepamu je pro takoveho kloucka uz rozhodne malo, to se dava miminum.
Jinak pri vysokych horeckach je mozne ho dat 3× denne.
Pokud ma zimnici, horecka stale stoupa, je dobre na jednu stranu neprehrat ale take nenechat uplne klepat kosu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
15.7.14 07:17

Ahoj syn 3,5 měl od včera v noci z ničeho nic horečku 40 stupňů, žádné jine příznaky, včera jsem dala jen dva čípky a dneska v noci 38,8 a ráno 37,1 bez čípku. Dala bych tenké pyžámko a teplé ponožky. Srážela jsem ještě studeným zábalem. Ale pozor to nedělej pokud má horké telo a studené nohy. S diazepanem neporadím, nám ho doktorka včera předepsala, ale já nedala febrilní křeče nikdy neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
15.7.14 07:23

@LucieŘ pokud už křeče měl, měla bys mít od dr. instrukce, jak se chovat při další horečce a kolik diazepamu dávat, docela mě překvapuje, že nemáš 8o
Jinak mě můj dr. říkal, když měla naše malá vysoké horečky, že křeče sice vypadají ošklivě, ale životu nebezpečné nejsou. Nevím, jestli nás tehdy jenom neuklidňoval :mrgreen: Nicméně já diazepam nedávala, i když nám ho na pohotovosti předepsali :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
15.7.14 18:26

@madi No tak to je slozite, dcera i syn meli pri krecich vyrazne dychaci problemy, syn mel jednou dechovou zastavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama